בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פייסבוק משנה את הכללים – מניות החברה צנחו

החשיפה האורגנית תרד לכמעט אפס במטרה להחזיר את פייסבוק לייעודה המקורי, זאת לאחר שמשתמשים רבים החלו לנטוש אותה

  • יהודה פרל
  • י"ט שבט תשע"ח - 10:19 04/02/2018
גודל: א א א
(freepik)
(freepik)

לאחרונה הודיעה פייסבוק על השינויים שהחלה ואלו שתחיל בקרוב, באלגוריתם ובעיצוב של הרשת החברתית הגדולה בעולם, מה שגרם לצניחה ניכרת במניות החברה שהובילה לכך שמנכ"ל ומייסד הרשת נאלץ לוותר, באופן זמני על כל פנים, על מקומו הרביעי ברשימת עשירי העולם.

   | פייסבוק התרחקה מייעודה והיא רוצה לחזור

במרוצת השנים פייסבוק חוותה שינויים משמעותיים. אם בתחילת דרכה בשנת השתס"ד (2004) הוכיחה פייסבוק את המוטו שלה "עוזרים לך להתחבר לחברים ולקהילה שלך" הרי שמאז המצב השתנה בהרבה. יותר קישורים, יותר תוכן פרסומי ואינטרסנטי מגיע לגולשים, וגולש שמעוניין לראות מה שיתף חברו או בן משפחתו, נאלץ לגלול עוד ועוד את פיד החדשות שלו.

הדבר גרם למשתמשים רבים לנטוש את הרשת החברתית ובני הנוער שנכנסים לעולם הדיגיטל מעדיפים להשתמש ברשתות חברתיות אחרות ואפילו לא פותחים דף פייסבוק. גם מבוגרים נוטשים יותר ויותר את הרשת החברתית, שבינתיים לפחות, הגדולה בעולם.

   | השינויים יקברו את החשיפה האורגנית לחברות ותוכן

לפני מספר שבועות פרסום מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג, בן ה-33, בדף הפייסבוק שלו כי הוא הנחה את הצוותים בחברה לשנות את האלגוריתם, כך שהמשתמשים ייראו יותר פוסטים ושיתופים של קרובי משפחה וחברים ופחות תכנים, שאינם ממומנים, של חברות שונות ואתרי אינטרנט. ככל הנראה במטרה להחזיר את פייסבוק לייעודה המקורי – רשת חברתית ולא פרסומאית.

"אני משנה את ההוראה שאני נותן לצוותי המוצרים שלנו מלהתמקד בחשיפת תוכן רלוונטי, להתמקדות באינטראקציות חברתיות משמעותיות יותר" כתב. צוקרברג והוסיף כי המטרה שלו היא לוודא שהשירותים שמעניקה החברה "אינם רק חווייתיים ונוחים עבור המשתמשים אלא גם יביאו תועלם עבורם".

כפי שאמר ג'ון הגמן, סגן נשיא בחברה, מי שישלם את המחיר יהיו האתרים השונים שהלינקים שלהם מופצים בפייסבוק. חברות שונות ואתרי תוכן לא יוכלו יותר להסתפק בחשיפה אורגנית וייאלצו לעבור למודול תשלום מומן כדי לזכות לחשיפה מצד משתמשי פייסבוק.

   | המניות צנחנו, אך פייסבוק עדיין חזקה

בעקבות הודעת פייסבוק, מניות החברה צנחו בקרוב ל-5%, מה שאומר שהחברה הפסידה קרוב לשלושה מיליארד דולרים.

עם זאת, פייסבוק עדיין מחזיקה ביותר מ-2 מיליארד משתמשים בחודש ונמצאת ברשימת התאגידים הגדולים בעולם עם הכנסות של למעלה מ-36 מיליארד דולרים בשנה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד