בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חדש: משכנתא עם מסלול דחיית תשלום

אושר בכנסת: בנסיבות מיוחדות, בהן מחלה, פיטורין ולידה, ניתן יהיה לדחות את החזר תשלום המשכנא

  • כ' חשון תשע"ט - 15:33 29/10/2018
גודל: א א א
( Snowing / Freepik)
( Snowing / Freepik)

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של ח"כ רועי פולקמן לתקן את חוק הבנקאות, על מנת לאפשר ללקוחות בנסיבות מיוחדות, בהן של אבטלה, מחלה או לאחר לידה, לקבל דחייה במועד פירעון של הלוואות לדיור.

ההצעה נועדה לתת פתרון לבעיה שנוצרת לנוטלי משכנתאות שאיבדו את מקור פרנסתם בשנה שחלפה ומאז אינם עובדים ומתקשים לעמוד בהחזרי התשלום החודשי באופן זמני, אם מדובר במובטלים, חולים לתקופה ארוכה של מעל ל-3 חודשים, או לקוחה שילדה ולא חזרה לעבודה בתקופה של חצי שנה לאחר הלידה.

כאמור, הבנקים יוכלו להציע ללקוחות, בעת נטילת המשכנתא, חוזה הכולל אפשרות לדחייה במקרים הללו. דחיית התשלום תהייה לשלושה חודשים לפחות, אלא אם הלקוח ביקש תקופה קצרה יותר, ולאורך תקופת ההלוואה יתאפשרו עד  3 דחיות ולא יותר מדחייה אחת בשנה. כמו כן יצטרכו הבנקים למסור ללקוחות מידע על התנאים של דחיית התשלום, ובכלל זה עלויותיו. ההצעה תיכנס לתוקף בעוד כחצי שנה ותחול על הלוואות שיינטלו החל ממועד הכניסה לתוקף ואילך.

כמו כן, נקבע היום כי ההצעה תחול גם על הגופים המוסדיים, עם זאת הוא הודיע כי יהיה מובן לבחון זאת מחדש רק אם רשות שוק ההון תצליח לשכנע שההצעה תגרום לנזק בלתי הפיך לגופים המוסדיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד