בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

להציל חיים כדרך חיים

לימודי אחות אקדמאית מאפשרים להציל חיים, לטפל באוכלוסיות שונות ולעבוד בסביבה טכנולוגית מתקדמת. בנוסף, זהו מסלול הכשרה שמבטיח השפעה מהותית על החברה ותחושת סיפוק אדירה

  • פרסומי
  • י"ד אדר תשע"ט - 09:52 19/02/2019
גודל: א א א

בענף הרפואה יש תפקיד חיוני לאלו שעובדים בתור אחים ואחיות. בפועל, אותם אחים ואחיות הם אלו שנמצאים בקשר יום יומי עם המטופלים ועם בני המשפחה שלהם. במקביל, הם אחראיים להעביר את המסר והמידע מהרופאים לציבור ויש להם גם אחריות רבה על תהליך הטיפול, ההתאוששות והשיקום. כל אלו מחייבים הכשרה מקיפה שמבוססת על לימודים תאורטיים ומגוון רחב של סדנאות מעשיות.

על אף הקושי והאתגר של ההכשרה, לימודי אחות אקדמאית מבטיחים גם יתרונות מיוחדים שלא קיימים בתחומים אחרים. הנה כמה מהם:

1. הצלת חיים

אחים ואחיות מצילים חיים כמעט על בסיס יום יומי. הצלת חיים הופכת עם הזמן לדרך חיים, באופן שמייחד את המקצוע ומבליט אותו גם בהשוואה לתפקידים אחרים בענף הרפואה. יתרה על כך, הצלת חיים היא התמריץ העיקרי של אחים ואחיות וזה מה שמלווה את שגרת היום שלהם. מהבחינה הזו, הצלת חיים היא פריבילגיה אדירה שמסבירה למה שווה ללמוד את התחום ולהפוך אותו למקצוע ולקריירה.

2. טיפול באוכלוסיות שונות

יש המון מקרים שבהם צוות האחים והאחיות הוא היחיד שיכול לטפל באוכלוסיות שונות. גברים ונשים בטווח רחב של גילאים מגיעים כיום לחדרי המיון או לאשפוז וחלקם פוגשים אחים ואחיות עם הכשרה אקדמאית ענפה. בהמשך הדרך, הטיפול באוכלוסיות שונות גם מוסיף עניין לעבודה והוא כולל נקודות מרגשות בחייהם של אנשים כמו לדוגמא הריון, לידה וזקנה.

3. עבודה בסביבה טכנולוגית מתקדמת

אחים ואחיות מקבלים הזדמנות לעבוד מצד אחד בסביבה טכנולוגית מתקדמת אבל גם במקום דינאמי, עם אנשים ועם אתגרים יום יומיים. צוותים רפואיים נחשפים לפני כולם למילה האחרונה בתחום הטכנולוגיה המדעית והם גם אלו שיכולים לראות את הביצועים שלה בשטח. העבודה באותה סביבה טכנולוגית ואנושית מאפשרת לאחים ולאחיות להרחיב את תחומי הידע שלהם או לבחור באיזה אופן להשתמש בהם.

4. השפעה על החברה

לאחים ואחיות יש השפעה על החברה וגם על אלו שלא נמצאים בקופות החולים או בבתי החולים. מלבד בני המשפחה של המטופלים, אחים ואחיות נתפסים כחלק מהמערך הרפואי והידע שלהם קובע את החוזק ואת החוסן החברתי. ניתן לראות זאת בהבדלים בין מדינות מערביות ומדינות עולם שלישי וגם בהקצאות שמקבלים צוותים רפואיים ביחידות חירום או בחדרי מיון.

5. תחושת סיפוק

ברמה האישית, היתרון של לימודי אחים ואחיות באקדמיה הוא תחושת סיפוק אדירה. את הסיפוק שמרגישים אחים ואחיות אחרי יום עבודה אי אפשר לקבל באף מקצוע אחר, גם אם תהליך ההכשרה שלו ארוך יותר. תחושת הסיפוק היא סיבה מעולה לקום בבוקר ולהשקיע בלימודים, בעבודה ובתעודה.

------------------------------------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד