בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לחטוף קדושה לאסוף מצוות לחפש טוב וחסד"

ממפגש יעקב עם עשיו אנחנו לומדים כי גם שהכל נראה חסר סיכוי עלינו לחטוף ולאסוף נקודות של אור וטוב מהתחנות השונות של החיים

  • הרב אריאל לוי
  • י"ד כסלו תשע"ט - 11:30 22/11/2018
גודל: א א א

מעשה באדם עם בעיות קשב וריכוז שראה סביבו בחורי ישיבה לומדים תורה בשקיקה בשקידה  ובהתמדה, עמלים בתורה בקדושה ובטהרה, והרגיש רחוק מהטוב האמתי והנפלא של קרבת ה'.

היצר הרע הפיל אותו ברשת היאוש. הוא חשב שאין לו שום דרך  להתקרב לעבודת ה'.  פעם אחת כשראה הבחור בבית הכנסת אברך צעיר שעונה בלהט ובהתלהבות "אמן יהא שמיה רבא" על קדיש, אמר לעצמו: 

גם אם איני מצליח ללמוד כמו שרציתי, לפחות אאסוף אמירת "אמן יהא שמיה רבה" בכוונה. אאסוף מאה ברכות בכל יום. אאסוף נטילת ידיים, הנחת תפילין, שמחה בכל מצווה, אאסוף כל טוב אפשרי שאוכל. הרי זה רווח נצחי, וזה מה שיישאר איתנו לנצח!

זה שמלמד רבי נתן מברסלב, בספרו ליקוטי הלכות:

לפני שיעקב אבינו ע"ה נפגש עם עשיו, הוא לוקח בחשבון שעלול להיות מצב שעשיו ילחם בו.

לכן: "ויחץ את העם אשר איתו ואת הצאן והבקר והגמלים לשני מחנות. ויאמר אם יבוא עשיו אל המחנה האחת והכהו, והיה המחנה הנשאר לפליטה" 

מיעקב אבינו אנחנו לומדים מסר לדורות גם לעבודת ה' של כל יהודי: גם אם יצר הרע היכה בך, גם אם חלילה נפלת או נכשלת, אל תתייאש, אל תרפה.

תחטוף טוב אמתי בעבודת ה' ככל שתוכל. "רק אני על משמרתי אעמוד לחטוף מה שאוכל, למען יהיה המחנה הנשאר לפליטה. למשל שהאדם חפץ שילמוד הרבה ויתפלל וירבה בהתבודדות ויהיה נקי מכל חטא והרהור ורואה שקשה עליו, יהיה חזק בדעתו שעכ"פ מה שאוכל לחטוף  בחיי אתייגע בכל כוחי לחטוף איזה טוב כל ימי חיי, וכל זה בחינת והיה המחנה הנשאר לפליטה".

הלואי ונזכה
 

הכותב הינו ראש כולל חיבת הארץ ביישוב עותניאל

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד