בע"ה ה' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

י"ט כסלו: נאור כרמי מדבר

בשיאן של ההכנות תפסנו את נאור כרמי המפיק של "צמאה". על מוזיקה, תשובה, מאיר אריאל, עיבודים מול ניגון אותנטי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' כסלו תשע"ט - 15:02 28/11/2018
גודל: א א א
צילום: אוהד רומנו)
צילום: אוהד רומנו)

נאור כרמי הוא מוזיקאי מוכר וותיק שפרץ בשנים האחרונות לעולם המוזיקה היהודית בעיקר סביב להקת "הלב והמעיין" ואירועי "צמאה".

נאור מנגן בכלי פריטה וכלי מיתר, כאשר גולת הכותרת שלו הוא הקונטרבס. כיום עוסק נאור בעיבוד והנגשת המוזיקה היהודית והחסידית, לצד פעילות בבית הספר למוזיקה "מזמור". נאור נשוי לתמר ולהם שבעה ילדים.

בעיצומן של ההכנות לאירועי "צמאה" בהם משתתפים רבבות לכבוד י"ט כסלו, תפסנו את נאור לכמה דקות של שיחה בראיון "קצר ולעניין", אך מלא בתובנות וגם בהבטחה להתחדשות להקת "הלב והמעיין" המצליחה.

צפו: נאור כרמי מנגן עם חברים

 

 

לב והמעיין: "אנחנו מנגנים מוזיקה חסידית אמיתית אותנתטית שפורטת על הנשמה. זכינו בהרבה פרסים, ונמשיך עם הפרוייקט בקרוב בע"ה"

מאיר אריאל: "אצלו עשיתי את תחילת הדרך. ממנו אפשר לומר שלמדתי אמונה מה היא. המוזיקה שלו מאוד עמוקה ויש שם המון נשמה. הוא שר אז מה שכולם אומרים היום"

פרס החינוך והתרבות – "זה דבר טוב מאוד שיש הכרה גם מהשלטון. מכירים בדרך של המוזיקה היהודית והחסידית כמצרך תרבותי. זהו עוד צעד בדרך לגאולה האמיתית והשלימה. הגעתי לזה בגלל כל העבודה שלי במהלך השנים אבל במיוחד בעקבות העבודה על "צמאה".

עוד בנושא: 

בהכנות ל'צמאה': נאור כרמי זכה בפרס התרבות

נועם בנאי בסינגל ל'צמאה': "אל מסתתר"

צמאה: קליפ חול מרהיב וביצוע של ביני לנדאו

 

צפו: רבבות חוגגים בבניני האומה

צמאה: "גם הדיסקים וגם האירועים מבטאים את הנגשת המוזיקה והנגינה החסידית לעם ישראל".

עיבוד ניגונים או שמירה על אותנטיות?: "אני לא כל כך מצליח לשמור על האותנטיות, אבל אני לא מחפש ולא רוצה לשמור עליה. ב-95% אני משתדל להשאיר את המנגינה כמו שהיא למרות העיבוד, אבל בסופו של דבר העיבוד מדבר ללב שלי וזה מה שאני מחפש. אני מחפש בניגון בעצם לפעול על עצמי ומתוך כך לפעול על עם ישראל". 

פתיחת הלב: "התנאי שהניגון יעשה את פעולתו הוא שאם זה עושה לי פתיחת לב, זה יעשה גם לאחרים פתיחת לב".

י"ט כסלו: "אני מגיע ליום הזה אחרי הרבה עבודה טכנית. עובד ומכין כמו יום שישי ארוך לפני שבת".

מזמור: "לא הקמתי את בית הספר אבל אני מהמורים הראשונים שלו. זה המקום שאנחנו מקווים שייתן את האמירה התרבותית הבאה בארץ. משם אנחנו מקווים שתצא האמנות היהודית".

אמנות ותשובה: "אמנים ממשיכים את החיים שלהם מצד אחד. מצד שני היצירה משתנה ויש תוכן משמעותי יותר. אני כבר לא יכול לנגן שירים של חוסר צניעות למשל".


 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד