בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"אתה שואל מי זה מיכאל בן ארי?"

מהפעילות בכנסת, התבוללות וביטחון ועד האחיין המפורסם. ומאיזה רצח הוא לא נרפא עד היום? • קצר ולעניין עם מיכאל בן ארי

  • דוד אור שחר
  • ד' טבת תשע"ט - 10:07 12/12/2018
גודל: א א א

שם: מיכאל בן ארי

תואר: דוקטור ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, מרצה ומורה

מגורים: מתגורר בקרני שומרון

שותפים לדרך: אשתו דגנית ותשעת ילדיהם. הגדול משרת בצה"ל והקטן בן 3

חבר כנסת: 

מקום בו השליחות הציבורית מקבלת מקום מאוד חזק ומשמעותי. להעלות נושאים לסדר היום, לפעול לשנות את הכיוון של הספינה המאוד משמעותית בדור שלנו שנקראת מדינת ישראל.

כשהייתי בשליחות הזו היא מילאה אותי בכל שעות היממה. בכל יום מימות השנה. כשהילדים שלי היו מתלוננים על חוסר תשומת לב אמרתי להם שאיש ציבור הוא איש של הציבור.

כלכלה ורווחה:

יש מי שמאשים אותנו שאנו לא עוסקים בנושאים הללו. בכנסת עסקתי בזה בלי סוף. נושא פגיעות מיניות בילדי הציבור החרדי שהם מאוד מאוד תמימים ונפגעים, נושא ההתאבדויות בצבא שהוא נושא כאוב שעסקנו בו כמה וכמה פעמים. הצעת החוק הראשונה שלי בכנסת היתה בנושא של מפעל ענק בצפון שנסגר ומאות עובדים נשארו ללא פרנסה.

ברמה האישית:

לא נולדתי עם כפית זהב בפה. גדלתי בכפר שלם. שכונה שאנשים בה נלחמו יום יום על פת לחמם. ולכן אני לא יכול להיות אדיש ולומר זה ימות וזה ישרוד וכו'. אני לא סוציאליסט אבל אם לא ניתן צ'אנס לפריפריה ולעולים חדשים אז אנחנו לא חברה יהודית. המצע הכלכלי שלי הוא חמלה יהודית וכלכלה יהודית – "כופין על הצדקה".   

מצד שני כשיש לך אוניה טובעת אתה אמנם מתעסק באוכל לנוסעים, בריפוד של המושבים וכו' אבל עיקר המשאבים מופנים לסתימת החור של האוניה.

ביטחון:

התפיסה הביטחונית שלי מתחילה בתפיסת הצידוק הקיומי שלנו ותפיסת היעוד שלנו. ההוראה המאוד ברורה של התורה של "והיה אשר תותירו מהם והיו לשיכים בעינכם ולצנינים בצידכם" מנחה אותנו בתור תלמידים של הרב מאיר כהנא הי"ד זצ"ל.

דו קיום:

לא יהיה פה דו קיום עם מי שרוצה להשמיד אותנו. צריכים לשדר לעולם כולו - אנחנו באנו לפה כדי להישאר ולא באנו לכאן כמדינת מקלט. כעם ששב לארצו, כאדון על ארצו.

מגן צפוני:

התחושה היא שמדינת ישראל נגררת ולא מובילה ומנסה להציג פעולות מאוד מתבקשות כהישג או מעשה גבורה.

מבצע מגן צפוני הוא מעט מידי ולא-מעט מאוחר מידי. לא יכול להיות שמישהו הפר את הריבונות שלנו ולא משלם שום מחיר. האיום הוא לא המנהרה אלא מי שמחפש להשמיד אותנו.

חיזבאללה:

אחד המשפטים שהשמאלנים אוהבים להגיד הוא ש"אין מנהיג שמתחרט על מלחמה שהוא לא עשה". לדעתי יש לנו המון מה להתחרט על שלא גמרנו את חיזבאללה במלחמת לבנון. אם זה בפיגועים קשים שחטפנו ובסופו של דבר בבריחה עם זנב בין הרגליים. במו חולשתנו בנינו מפלצת שהיום אנחנו לא יודעים כיצד להתמודד איתה.

התבוללות:

מלחמה קיומית של העם היהודי שנובעת משני מקומות. יהדות הגלות  - שהולכת ומכרסמת את העם היהודי כמו בכל המאות שנים האחרונות. וגם כאן בארץ כתוצאה מאובדן המשמעות של עם ישראל. למנהיגות יש חלק משמעותי ביותר באסון הזה שצומח בנוכחות שלו כאן בזכות ה"פלורליזם".

עוצמה יהודית:

תנועת המשך דרכו של הרב מאיר כהנא. הגלגול הקודם היה עוצמה לישראל יחד עם אריה אלדד ואני ביקשתי לשנות את זה לעוצמה יהודית. עוצמה לישראל יכול להישמע כמושג בטחוני בלבד. אבל צריך להבין ששום דבר לא יצמח במדינה אם הוא לא יונק מעוצמתו של עם ישראל של כל הדורות ששיני הזמן אף פעם לא יאכלו בו.

הרב בנימין זאב כהנא הי"ד:

בה' בטבת זה היארצייט של בנימין וטליה. בנימין היה ידיד נפשי והיינו חברותא במשך שנים. הקמנו ביחד את ישיבת הרעיון היהודי. חלמנו ביחד, הגשמנו ביחד. היה ביננו קשר מאוד חזק והמון מחשבות ושיחות על עם ישראל וגאולת ישראל. אפשר לומר שהוא היה אחד החברים האחרונים שלי. כל זה יחד עם הכישרון האדיר שהוא ירש מאביו בניתוח המציאות. מהרצח הזה אני לא נרפא.

המנהל האזרחי:

מוסד שעוד כשהייתי בכנסת פעלתי נגדו בנחרצות וחשפתי את שקריו. תפקידו וייעודו המרכזי הוא הקמת מדינה פלסטינית, מדינה של מחבלים ביהודה ושומרון. זה מה שהוא עוסק. זה הגדרת התפקיד שלהם. שאף אחד לא ישלה את עצמו. הם מכינים את התשתיות שלהם. את הרצף הטריטוריאלי שלהם. בזה הם עסוקים. הוא גוף עוין להתיישבות.

היסטוריה:

אני מרצה להיסטוריה. זו תעודת הזהות שלנו. זה מי שאנחנו. אם אתה שואל מי זה מיכאל בן ארי, זה כל מה שעברתי בחיים. עם ישראל זה ההסטוריה שלו. אם אתה לא יודע אותה אתה לא יודע מי אתה. כשאני מלמד היסטוריה אני לא מנסה להחיות את התקופות והאירועים, אני חי אותם לחלוטין. מי שאין לו היסטוריה אין לו עבר וגם אין לו עתיד, ולא אני אמרתי את המשפט הזה.

הזמר חנן בן ארי:

חננוש. אחיין יקר ופצצה של כישרון. אנשים מכירים רק חלק מהכישרונות שלו. הוא גם מאייר גם מצייר וגם כותב ועורך. עם רגישות מאוד מאוד גבוהה. הוא נמצא במקום של מבחנים לא פשוטים ואני מאחל לו הצלחה.

 

*****

בינתיים בן ארי מתכונן לבחירות הבאות לכנסת. כבר למעלה מאלף איש הביעו את תמיכתם ותמכו בפרויקט שעתיד לממן את קמפיין הבחירות של עוצמה יהודית לכנסת הבאה. נותרו עוד ימים בודדים, עד לסוף השבוע, כדי להגיע ליעד.

 

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד