בע"ה ג' שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (25/07/2019) כ"ב תמוז התשע"ט

בקונגרס האמריקני מתנגדים ל-BDS | רבש"צים ברחבי הארץ מאיימים בשביתה | מפלגות השמאל נלחמות למען מהגרים לא חוקיים. לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ב תמוז תשע"ט - 13:59 25/07/2019
גודל: א א א

ריכוז החדשות היומי בקול היהודי (25/07/19) כ"ב תמוז התשע"ט

 

 • היועמ"ש מנדלביט תומך בעמדת מפלגת נעם
 • חברי הקונגרס האמריקאי הצביעו נגד ה-BDS
 • כתב אישום נגד ערבי שתכנן לבצע פיגוע באיזור מעלה גלבוע
 • רבנים פסקו: אין לשכור צימר עם בריכה שאינה מגודרת
 • הילולת ר' שלמה מקארלין
 • השב"כ חשף נסיונות איראניים לבסס רשת סוכנים בישראל
 • רבנים פסקו: אין לשכור צימר עם בריכה שאינה מגודרת
 • נכנס לתוקף: חוק חיוב מענה אנושי תוך 6 דקות
 • מחאת השמאל לטובת השב"חים מהפיליפינים

היועמ"ש מנדלביט תומך בעמדת מפלגת נעם

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, הגיש לוועדת הבחירות המרכזית את עמדתו על העתירה שהגישו מפלגת נעם נגד חברות פרסום שסירבו לפרסם שלטים של המפלגה. בעמדתו, תומך מנדלבליט בטענתם של מפלגת נעם ולדבריו אותן החברות עוברות על חוק דרכי התעמולה בכך שהן מסרבות לפרסם את הפרסומים של המפלגה.

בעתירתם, טענו במפלגת נעם כי הם פנו לגוף הפרסום כנען האחראי לפרסום על גבי האוטובוסים, בבקשה להשתמש בשטחי הפרסום שברשותם, אך בקשתם סורבה. כמו כן פנו במפלגה גם לחברת הפרסום האחראית על הפרסום במלון פארק בכניסה לירושלים, וגם שם סרבו לפרסם את הקמפיין של המפלגה.

חברי הקונגרס האמריקאי הצביעו נגד ה-BDS

בית הנבחרים האמריקאי אישר הצעת החלטה המתנגדת לתנועת החרם נגד ישראל ה-BDS. המהלך זכה לתמיכה חוצת מפלגות, מצד הדמוקרטים והרפובליקנים כאחד. ההצעה עברה ברוב של 398 נציגים מול 17 שהתנגדו.

הצעת ההחלטה הוצגה לראשונה בתחילת האביב השנה, זמן לא רב לאחר שהתעורר ויכוח פנימי בקרב הדמוקרטים לגבי אופן ההתמודדות עם התבטאויות של חבר קונגרס מוסלמי לגביהם  נטען כי הן מבטאות אנטישמיות.

כתב אישום נגד ערבי שתכנן לבצע פיגוע באיזור מעלה גלבוע

לפני כשבוע וחצי פרץ מחבל ערבי את גדר המערכת באזור היישוב מעלה גלבוע באמצעות סכין בדרכו לבצע פיגוע. הוא החל לעשות את דרכו לכוון קיבוץ מירב ותוך זמן קצר נעצר על ידי כיתת הכוננות של הקיבוץ וחיילים שהגיעו למקום בעקבות התראה על חדירה.

בחקירתו בתחנת המשטרה אמר כי רצה לדקור יהודי עם הסכין: "תכננתי, אם לא הייתי נתפס, להרוג כל יהודי שבא מולי... דוד שלי היה שהיד ומת ורציתי להיות כמוהו", צוטט בכתב האישום.

הילולת ר' שלמה מקארלין

אלפי יהודים צפיים להגיע ביממה הקרובה לציון קברו של ר' שלמה מקארלין בעיירה לודמיר שבאוקראינה לרגל יום ההילולא. במקום יופעל אוהל הכנסת אורחים לטובת הבאים ויתקיימו תפילות ושיעורי תורה סביב השעון.

רבנים פסקו: אין לשכור צימר עם בריכה שאינה מגודרת

רבנים חרדים פסקו כי בעקבות המקרים הרבים בהם טבעו ילדים בבריכות בצימרים ובאתרי נופש, חל איסור להתארח במקום בו הבריכה אינה מגודרת ומאובטחת באופן שימנע מהילדים להגיע למקום ללא השגחה ולהסתכן.

בין הרבנים הרב יצחק יוסף הרב שמחה רבינוביץ', שני רבני העיר בני ברק ועוד שורת רבנים.

השב"כ חשף נסיונות איראניים לבסס רשת סוכנים בישראל

נחשפה שורת נסיונות של איראן לבסס רשת של סוכני חרש בישראל. הרשת פעלה לגיוס סוכנים ברחבי עזה ויהודה ושומרון בשיטות שונות. מטרתם הייתה איסוף פעילים שיעבירו בזמן אמת מידע אזרחי וצבאי ויתנו תמונת מצב בהירה על המתרחש בישראל.

איחוד בשמאל: מרצ ומפלגת אהוד ברק 'ישראל דמוקרטית'

מפלגת מרצ ומפלגת ישראל דמוקרטית של אהוד ברק הודיעו ביממה האחרונה על ריצה משותפת בבחירות לכנסת ה-22. שתי המפלגות התאחדו על מנת לבסס את גוש השמאל ולתת לברק את האפשרות להיכנס לכנסת לאחר שבסקרים מפלגתו עמדה על גבול אחוז החסימה.

ברק טוען כי מצידו הוא מוכן להיות גם בקצה הרשימה. כעת מסתמן כי בראש הרשימה המאוחדת יוצב מטעם ישראל דמוקרטית האלוף במיל' יאיר גולן.

הרבש"צים ברחבי הארץ מאיימים בשביתה

ההסתדרות מאיימת כי באם לא יוסדרו חוזי העבודה בין משרד הבטחון לרבש"צים ביישובים יישבתו כלל רכזי הבטחון. במכתב שנשלח למנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם, דורשת ההסתדרות פגישת עבודה דחופה בנוגע לתנאי העסקתם של הרבש"צים, לאחר שלאחרונה החל המשרד במהלך להחתמת היישובים על חוזה העסקה חדש מולם. אם בקשתה לא תיענה, יודיעו הרבש"צים על שביתה.

המעסיק הישיר של הרבש"צים הם היישובים עצמם. כאשר בכל חודש מעביר משרד הביטחון את תקציב ההשתתפות עבור שכר הרבש"צים. גובה המשכורת עצמה נתון לשיקול דעתו של כל יישוב. החוזה החדש שמקדם משרד הביטחון בין היישובים לרבש"צים כולל בין השאר שינוי בתנאי ההעסקה, שינוי בזכויות והפחתת האחריות הביטחונית של הצבא על הרבש"צים והעברתה ליישובים.

נכנס לתוקף: חוק חיוב מענה אנושי תוך 6 דקות

היום ייכנס לתוקף חוק המענה אנושי מקצועי עד 6 דקות במוקדי שירות לקוחות. החוק צפוי  לשים סוף להמתנות של לקוחות בקווי הטלפון, המתנות אשר נגררות לעיתים לשעות ארוכות. החברות יהיו מחויבות להעביר את הפונים למענה אנושי בנושא תקלות, בירור חשבון וסיום התקשרות.

אנשי ה'פלג' הפגינו בירושלים

אנשי הפלג הירושלמי קיימו אמש מחאה נרחבת ברחוב יחזקאל בירושלים וחסמו את התנועה למשך זמן רב. המשטרה עצרה מפגינים רבים ואלחר עימותים הצליחה לשחרר את התנועה

מחאת השמאל לטובת השב"חים מהפיליפינים

בשבועות האחרונים נלחמים בשמאל לטובתם של מהגרים מהפיליפינים שהגיעו לישראל בשנים האחרונות תחת אישור עבודה. תוקף האשרות של אותם עובדים כבר פג אך נשים פיליפיניות שונות ילדו בישראל ילדים.

הללו השתלבו במוסדות החינוך ברחבי הארץ. כעת רשות האוכלוסין וההגירה פועלת על מנת להחזיר את האמהות שפג תוקף האשרה שלהן חזרה לארצות מוצאם אך בשמאל מנהלים מאבק עיקש על מנת להשאיר בארץ את אותן משפחות. בעניינם של מספר אמהות וילדים שנעצרו על ידי אנשי רשות האוכלוסין וההגירה לקראת גירושם צפוי להתקיים דיון ביום ראשון הקרוב. עד אז הן לא יוחזרו לארצם.

מזג האוויר 

מזג האוויר היום ימשיך להיות נאה אך יוסיף להיות חם מעט מהרגיל לעונה. הלילה: בהיר עד מעונן חלקית.

האינתיפאדה המושתקת

למעקב אחרי אירועי הטרור המתרחשים מידי יום באיזור יהודה ושומרון לחצו כאן

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד