בע"ה ג' שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (31/07/2019) כ"ח תמוז התשע"ט

הקבינט אישר 700 יח"ד לערבים בשטחי C| לאן מועדות פניה של עוצמה יהודית | שביתת הרבש"צים נדחתה | טראמפ יוזם וועידת שלום בקמפ דיוויד | לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ח תמוז תשע"ט - 13:59 31/07/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (31/07/19) כ"ח בתמוז התשע"ט

 • הקבינט אישר 700 יח"ד לערבים בשטחי C
 • הרשימות נסגרות: לאן פניה של עוצמה יהודית?
 • שיגור טילים חריג של קוריאה הצפונית
 • מי הם ראשי מפלגת נועם?
 •  טראמפ יוזם וועידת שלום בקמפ דיוויד
 • הארכת מעצר הערבי החשוד בחטיפה והחשודים בפרשת מותה של אידה קרמר ז"ל
 • עיריית חיפה תפסיק את התקצוב לתיאטרון אל מידאן
 • הרב ברמן והרב אליהו שיבחו את הקול היהודי ונחשפו לנתונים נוספים בנושא ההתבוללות
 • הושג הסכם בין ההסתדרות לרבש"צים – השביתה בוטלה
   

  הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

 

הקבינט אישר 700 יח"ד לערבים בשטחי C

לאחר שבתחילת השבוע נערכו דיונים מיוחדים בקבינט המדיני בטחוני לאישורם של 700 יחידות דיור לערבים בשטחי C, אמש פורסם כי הבנייה הערבים אושרה פה אחד על ידי חברי הקבינט.

לאישור הצטרף גם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו אמר סמוטריץ' כי הדבר יחל מהלך של אכיפה אפקטיבית כלפי הבנייה הערבית הבלתי חוקית בשטחי C ביהודה ושומרון וכי הדבר יקדם בנייה יהודית. על פי ההערכות אישור יחידות הדיור קשור לביקורו של חתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר, שהגיע היום לישראל.

הרשימות נסגרות: לאן פניה של עוצמה יהודית?

מחר (ה') יסגרו רשימות המפלגות השונות לכנסת ה-22 והן יוגשו לוועדת הבחירות המרכזית. לחץ רב מופעל על מפלגת עוצמה יהודית הן מצד הימין המאוחד (שקד בנט-סמוטריץ' פרץ) והן מצידו של נתניהו, על מנת שזו תחבור  לרשימה אחת גדולה.

עוצמה מצידה, על פי הנראה כעת, עם הפנים לאיחוד עם מפלגת נועם של הרב טאו. מפלגת נועם שפרסמה לפני מספר ימים כי נרשמה למקום הראשון בהגשת הרשימות הודיעה היום כי בעקבות המגעים המתקדמים עם עוצמה היא דוחה את הגשת הרשימה על מנת לנסות למצות את התהליך עד למחר בערב.

בנתיים באיחוד הימין הציעו לעוצמה יהודית את המקומות ה-8 וה-12 בנוסף להפעלת חוק נורווגי שיאפשר את כניסתם של נציגי עוצמה לכנסת, נכון לשעת כתיבת הדברים, טרם נמסרה עמדת עוצמה בנושא.

שיגור טילים חריג של קוריאה הצפונית

קוריאה הצפונית שיגרה הלילה מספר טילים. על פי הדיווח, הטילים נורו מהחוף המזרחי של חצי האי הודו שבקוריאה הצפונית. טרם ברור מאיזו סיבה בוצע הירי, יתכן ומדובר בניסוי. צבא קוריאה הדרומית עוקב אחרי האירוע ונמצא בכוננות לבחינת שיגורים נוספים.

מי הם ראשי מפלגת נועם?

ראשי מפלגת נועם הם עו"ד אלדד רבינוביץ', מספר 1 ברשימה, עו"ד המתמחה בדיני מקרקעים בירושלים ומתגורר בכפר התימנים הסמוך לסילוואן. אחריו יגאל כנען, נווט קרב לשעבר בצה"ל בעל רקע צבאי רב. לאחר מכן רשום הרב דרור אריה רב בישיבת ההסדר בשדרות ופעיל בנושאי התיישבות, ממיסדי תנועת חזון.

 טראמפ יוזם וועידת שלום בקמפ דיוויד

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של הנשיא דונלד טראמפ, יחל היום ביקור בישראל ובמדינות הערביות באזור. על פי דיווח בידיעות אחרונות, קושנר יזמין את השליטים הערבים לוועידה שהנשיא טראמפ מתכוון לכנס בקמפ דייוויד.

בוועידה יציג טראמפ בקווים כלליים את תוכנית השלום שלו. עוד דווח בידיעות כי  המהלך נרקח יחד עם נתניהו ועם שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר.

הארכת מעצר הערבי החשוד בפרשת חטיפת הילד לחברון והחשודים בפרשת מותה של אידה קרמר ז"ל

לקול היהודי נודע כי מעצרו של העבריין הערבי שנעצר בחשד לתקיפת בת זוגו היהודי ויתכן אף בפגיעה בבנה בן ה-5.5 של בת זוגו לשעבר, יהודיה מבאר שבע, הוארך עד ליום א' הקרוב. כזכור העבריין נעצר בפשיטת לוחמי ימ"ס על מתחם בו שהה בדהרייה לאחר שחטף במרמה את בנה של בת הזוג.

עוד דיווחה המשטרה היום כי מעצרם של שניים מהערבים ששהו ברכב בו נהרגה הצעירה היהודיה אידה קרמר לפני כשבועיים הוארך גם הוא עד ליום א'. פרטים נוספים >>

הרב ברמן והרב אליהו שיבחו את הקול היהודי ונחשפו לנתונים נוספים בנושא ההתבוללות

בראיון לתכנית של הרב אבי ברמן והרב שמואל אליהו ברדיו גלי ישראל חידד תחקירן הקול היהודי אלחנן גרונר מספר נתונים על תופעת ההתבוללות וניצול של בחורות יהודיות על ידי ערבים.

הרב ברמן שאל את גרונר האם תופעת הקשר בין יהודיות לערבים קיימת רק בקרב משפחות במצוקה וכדומה וזה סיפר לו על מספר מקרים טריים בהם בנות נורמטיביות לגמרי הלומדות במוסדות החינוך של הציבור הדתי לאומי נפלו קורבן למקרי ניצול על ידי בדואים וערבים. הרב אליהו וברמן שיבחו את אתר הקול היהודי על טיפולו המעמיק בנושא. לכל הפרטים >>

עיריית חיפה תפסיק את התקצוב לתיאטרון אל מידאן

עיריית חיפה הודיעה רשמית על שלילת התקציב של תיאטרון אל-מידאן הפועל בעיר. התיאטרון היווה במה פעמים רבות להצגות המביעות תמיכה בטרור והופיעו בו אמנים שונים המתנגדים לישראל.  סגן ראש העיר, דוד עציוני: "נגמרה החגיגה. בלתי נתפס שהעירייה תממן מכספי ציבור הצגות על מחבלים שמסיתות נגד צה"ל ומדינת ישראל"

המשטרה חשפה נתונים שנתיים על שימוש באמל"ח: 80% מהעבירות בקרב הערבים

המשטרה פרסמה היום את המספרים שמאחורי המלחמה באמל"ח ובירי: מנתוני החציון הראשון של שנת 2019 עולה כי נתפסו 3,661 פריטי אמל"ח (80% מתוכם במגזר הערבי!). המשטרה עצרה 2,704 חשודים בגין עבירות אמל"ח וירי ומאות כתבי אישום הוגשו בסיומן של חקירות המשטרה.

כלי רכב של ערבים ניזוקו בג'סר א זרקא

21 כלי רכב של ערבים ניזוקו הלילה בעיירה ג'סר א זרקא. בסמוך לזירה רוססו כתובות בגנות ערבים וכן כתובת תג מחיר. כוחות משטרה ומז"פ שהוזעקו למקום פתחו בחקירת האירוע.

דוקרי הערבי בעל הנטיות ההפוכות הסגירו עצמם למשטרה

שני אחיו של הנער הערבי בן ה-16 שנדקר ביום שישי האחרון מחוץ להוסטל "בית דרור" לבני נוער בעלי נטיות הפוכות בתל אביב, הסגירו אמש את עצמם לתחנת משטרה בצפון הארץ. זאת לאחר ארבעה ימי חיפושים אחריהם. הנער תושב טמרה נדקר על ידי אחיו ביום שישי האחרון על רקע "כבוד המשפחה". בשמאל ניסו לקשר בין הפגיעה הערבית בנער לבין אמירותיו של הרב רפי פרץ בנושא והדבר עורר סערה.

הושג הסכם בין ההסתדרות לרבש"צים – השביתה בוטלה

לאחר שההסתדרות הלאומית המיייצגת את רכזי הבטחון כבר הודיעה כי כלל רכזי הבטחון של יישובי ישראל יצאו לשביתתה בעקבות תנאי העסקתם התקיימה ברגע האחרון פגישה בין נציגי ההסתדרות לבין אנשי משרד הבטחון והאיום בשביתה בוטל.

בפגישה השתתפו מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם, נציגי המועצות האזוריות, סמנכ"ל כוח אדם בהס­ תדרות הלאומית, ראש היחידה לה­ תיישבות במשרד הביטחון ויועץ שר הביטחון לענייני התיישבות.

בתום הפגישה סוכם בין היתר כי משרד הביטחון יעביר בשנה הק­רובה את ההשתתפות עבור שכר הרבש"צים למועצות האזוריות, במקום ליישובים עצמם. משרד הביטחון יבחן את סוגיית העלאת שכרם של הרבש"צים ויתקיים תהליך לני­סוח חוזה עבודה חדש.

מזג האוויר: 

היום בהיר, הטמפרטורות יעלו וייעשה חם מהרגיל לעונה במידה ניכרת בעיקר בהרים ובפנים הארץ, הים התיכון נוח, גובה גלים 40-80 ס"מ, טמפרטורת המים 30 מעלות.

ביום חמישי צפויה ירידה קלה בטמפרטורות אך יוסיף להיות חם מהרגיל. פרטים מלאים >>

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר היומן המתעדכן מאירועי הטרור ברחבי הארץ לחצו כאן

 

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד