בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום ד' תשרי התש"פ (03/10/19)

נתניהו נערך לפריימריז בזק בליכוד | דרישה להענקת גיבוי לחוקרי השב"כ | מהומות קשות בעיראק | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' תשרי תש"פ - 14:17 03/10/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום  ד' תשרי התש"פ (03/10/19)

  • בצלמו לשב"כ: גיבוי מלא לחוקרי המחבלים שרצחו את דינה שנרב
  • אירוע הכנה ליום כיפור ותפילה למען השבת השבויים תתקיים בעוז וגאו"ן
  • נעצר ערבי שפגע בקטינה בתל אביב
  • ארבעה חשודים נעצרו בעקבות תאונת עבודה קטלנית
  • עליה תלולה בגילויי שנאה ליהודים בארגנטינה
  • התפרעויות ענק בעיראק בעקבות המצב הכלכלי
 

בצלמו לשב"כ: גיבוי מלא לחוקרי המחבלים שרצחו את דינה שנרב הי"ד

במכתב אותו שלחו בארגון בצלמו לשירות הבטחון הכללי ביקשו בארגון להעניק גיבוי מלא לחוקרי השב"כ אשר ניהלו את חקירות הרוצחים של הנערה רינה שנרב אשר אחד מהם אושפז בבית החולים במהלך החקירה.

 על פי בצלמו מבצע הפיגוע עצמו הובא לחקירת שב"כ לאחר הפיגוע אך משלא נמצאו דיי ראיות להארכת מעצרו הוא שוחרר מחקירות השב"כ לחופשי.

"הטענה לפיה חוקרי השב"כ בחקירתם פגעו בזכויות אדם אין בה ולא כלום, שכן ההפך הוא הנכון, וראיה לכך כי חוקרי השב"כ שילחו לחופשי את מבצע הפיגוע, כל זאת, לאחר שלא נמצאו די ראיות בכדי להאריך את מעצרו", נכתב.

אירוע הכנה ליום כיפור ותפילה למען השבת השבויים תתקיים בעוז וגאו"ן

לקראת יום הכיפורים המתקרב יתקיים הערב (חמישי) ב19:30 בשמורת 'עוז וגאו"ן' שבגוש עציון אירוע מיוחד לתפילה משותפת וקריאה לפעולה מעשית להשבתם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול הי"ד.

באירוע יישא דברים פרופ' שמחה גולדין, אביו של הדר, יספר על אישיותו של הדר כאדם וכלוחם וכן על הדרך בה יכול כל אזרח בישראל לפעול לקידום וזירוז השבתם של הדר ואורון.

מארגנות האירוע, יהודית קצובר ונדיה מטר, רואות בהקדשת ערב מיוחד להדר ואורון ימים ספורים טרם הכניסה ליום הכיפורים חלק בלתי נפרד מההכנות ליום הקדוש. "ימים אלה הם ימי בקשות ותחינות, ימים בהם על כולנו לשלב בתפילותינו בקשות אישיות ובקשות כלליות-לאומיות. חובתו המוסרית של עם ישראל ללוחמים שמסרו את נפשם למענו, היא לעשות ככל מאודו ויכולתו להשיבם לעמם ולמשפחתם. חמש שנים חלפו מאז נשבו השניים והפעולה הנדרשת להשבתם היא חלק מחובת החזרה בתשובה הלאומית של כולנו".

נעצר ערבי שפגע בקטינה בתל אביב

אתמול (ד') התקבל דיווח במשטרה אודות חשד לביצוע מעשים מגונים בקטינה מתחת לגיל 14 בתוך דירתה ברחוב סומקן בתל אביב, על ידי פועל בניין העובד במקום. מייד עם קבלת הדיווח פתחה המשטרה בחקירה במסגרתה איתרה את החשוד ערבי כבן 36, מאיזור יהודה ושומרון באתר העבודה בו הוא עובד ועצרה אותו לחקירה בסיומה נכלא.

ארבעה חשודים נעצרו בעקבות תאונת עבודה קטלנית

במסגרת חקירת תאונת עבודה קטלנית שארעה בתחומי מועצה אזורית חוף אשקלון, עצרה המשטרה ארבעה מעורבים ובהמשך ביקשה להאריך את מעצרם. התאונה התרחשה סמוך ליישוב באר גנים באתר עבודה להקמת מאגר מים, במהלכה קרס דופן (אדמה) באתר החפירה ובעקבות כך מצא את מותו פועל ואחר נפצע באורח קשה. מיד לאחר התאונה החלו חוקרי המשטרה יחד עם חוקר מטעם משרד העבודה בפעולות ראשוניות במהלכן עוכבו לחקירה מספר מעורבים להם קשר לאתר העבודה. בסיומה של החקירה הוחלט על מעצרם של ארבעה מהמעורבים, מנהל עבודה, מפקח עבודה, פועל באתר ומנהלו הישיר, לאחר שמסרו גרסתם בפני החוקרים. בהמשך הם הובאו כאמור בפני בית המשפט שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

עליה תלולה בגילויי שנאה ליהודים בארגנטינה

לאחר שלפני יממה חולל בית הקברות היהודי בארגנטינה, הגישה מועצת הארגונים היהודיים במדינה את הדו"ח השנתי שלה בנושא האנטישמיות ממנו עולה כי חלה ב־2018 עליה של יותר מ־%100 במקרי גילויי השנאה ליהודים. מהמסמך עולה כי ב־2018 נרשמו 834 תלונות על אנטישמיות, %107 יותר מאשר ב־2017 .חלק ניכר מהמתקפות תורגמו למעשים אנטי יהודיים בשטח כמו חילולי קברים והתנכלות לחברים בקהילה היהודית.  במועצה ציינו כי מאז 1998 לא חלה עליה מפורשת שכזו בשנאת היהודים. חורחה קנובלוביץ', נשיא מועצת הארגונים היהודיים, אומר כי "הגורם המרכזי לעליה באנטישמיות הוא אובדן הזכרון הקולקטיבי לזוועות שעברו היהודים, כשהדור החדש הגדל כאן לא נחשף מספיק לנושא השואה אך מנגד נתון להסתה נרחבת במרחב הקיברנטי."

התפרעויות ענק בעיראק בעקבות המצב הכלכלי

מהומות ענק נערכות בימים האחרונים בעיראק בעקבות המצב הכלכלי במדינה. אלפי צעירים יוצאים לרחובות עקב שיעור האבטלה הגבוה, והמצב הכלכלי ההולך ומחריף. לטענתם השחיתות השלטונית היא זו שגורמת לכך שמוסדות המדינה אינם מתפקדים, והמדינה כולה שוקעת בעוני ואבטלה. על פי דיווח כלי התקשורת דרישותיהם של הצעירים אינן ברורות, והם בעיקר זועקים סיסמאות בגנות השחיתות השלטונית, כך שהממשלה בראשותו של עדאל עבד אל מהאדי, מתקשה לפייס אותם ולהגיע עמם להסדר שיגרום להם להפסיק ולהפגין. בעקבות ההתפשטות של האלימות מבגדד הבירה לערים נוספות במדינה, הטיל הצבא העיראקי עוצר על מספר ערים בדרום המדינה, ורוב חלקי המדינה נותקו מרשת המחשבים העולמית בנסיון למדר את ריכוזי המחאה.

תחזית מזג האוויר: ירידה קלה בטמפרטורות

היום יהיה בהיר עד מעונן חלקית. הטמפרטורות ירדו מעט ועדיין יהיה חם מהרגיל לעונה. הים התיכון נוח, גובה גלים 30-80 ס"מ, טמפרטורת המים 28 מעלות.

טמפרטורות החזויות להיום:

בירושלים 27-17 תל אביב 29-23, חיפה 27-21, באר שבע 32-18, צפת 26-16 אריאל 28-18 מודיעין 31-18 טבריה 34-22, אילת 37-25 מעלות.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד