בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון כ"ד כסלו תשפ"ב (28/11/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נשיא המדינה הדליק את נר חנוכה בקברי האבות, מטען צינור התפוצץ ברמלה אש: "האומיקרון הוא הווריאנט המדאיג ביותר עד כה", אושר מינויו של פרץ ליו"ר תע"א, הממשלה אישרה העלאת אלפי אתיופים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד כסלו תשפ"ב - 19:56 28/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נשיא המדינה הדליק את נר חנוכה הראשון בקברי האבות
נשיא המדינה, יצחק הרצוג, הדליק הערב נר ראשון של חנוכה במערת המכפלה שבחברון. יו"ר הרשימה הערבית המשותפת תקף את הנשיא וכתב כי 'הרצוג לא הלך להדליק נר ראשון, הוא הלך להבעיר את חברון'. עוד הוסיף עודה כי 'מי שחוגג עם מעריצי הרוצח גולדשטיין לא יכול להיות הנשיא של כל אזרחי המדינה'.

מטען צינור בשכונת עמישב ברמלה
הערב נשמע פיצוץ אדיר ברחוב משה רבינו בשכונת עמישב. תושבים דיווחו למשטרה. כוחות משטרה שהועזקו למקום מצאו שאריות של מטען צינור שהושלך למקום, בסמוך מאוד לביתי תושבים. כוחות רבים הגיעו לזירה.

מנכ"ל משרד הבריאות: "האומיקרון הוא הווריאנט המדאיג ביותר עד כה"
פרופ' נחמן אש אמר הבוקר שהווריאנט החדש של הקורונה מעורר דאגה. "יש כמה מוטציות שחשודות שיעקפו את החיסון" אמר אש. שר הבריאות אמר היום כי ההתמודדות מול וריאנט האומיקרון נמצא בשליטה, וכי "אין סיבה להיכנס לבהלה". היועצת המשפטית של משרד הבריאות הודיעה בישיבת ועדת החוקה שהתחבורה הציבורית מנמל התעופה בן גוריון תיעצר בעקבות הופעת הוריאנט. משרד התחבורה הודיע כי התחבורה הציבורית לנמל התעופה תימשך ללא שינוי.

אושר מינויו של עמיר פרץ ליו"ר התעשייה האווירית
בהצבעה שקיימה הממשלה הבוקר אושר מינויו של עמיר פרץ ליו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, למרות פסילתו בוועדת גילאור למינויי בכירים. השרים ניצן הורוביץ, תמר זנדברג ומרב מיכאלי נמנעו בהצבעה. ליברמן תקף בישיבה בחריפות את הוועדה וקרא לחבריה להתפטר מתפקידם "הקביעה שאין לפרץ את הכישורים הנדרשים היא בלתי נסבלת".

בעקבות האלימות הערבית: שביתת מחאה ברמב"ם
הסתדרות האחים והאחיות קיימה שביתת מחאה של שעתיים במרכז הרפואי רמב"ם, במחאה על האלימות הערבית נגד הצוות הרפואי אתמול, שבמהלכו הותקפו שלוש אחיות, רופא ומספר מאבטחים.

משרד הביטחון חתם על הסכם לפינוי שטחים באילת
הסכם לפינוי שטחים בבסיס חיל הים באילת נחתם בין משרד הביטחון לרשות מקרקעי ישראל. על פי ההסכם, יפונו כ-100 דונם שיאפשרו הקמת 400 יחידות דיור. גנץ אמר כי ההסכם יאפשר לפתח את אילת, שהיא מקום מיוחד במיקום האסטרטגי של ישראל".

הממשלה אישרה העלאת כלל הממתינים באתיופיה
העלאתם של כ-3,000 בני אדם הממתינים באתיופיה אושרה היום פה אחד בממשלה. את ההצעה גיבשה שרת הקליטה פנינה תמנו שטה, בתיאום עם משרדי הפנים, האוצר, החוץ והבריאות. מדובר ביישום החלטת ממשלה מ-2015.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד