בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, כ"ו אדר תש"פ (22/03/2020)

חדשות היום בקצרה בקול היהודי: נפטר ראשון מהקורונה בישראל, הורים לא ישלמו עבור מעונות יום, היום נכסו לתוקף התקנות לשעת חירום, המנהל האזרחי תיאם העברת ערכות קורונה לרשות הפלסטינית ועוד...

  • כ"ו אדר תש"פ - 14:34 22/03/2020
גודל: א א א

מספר חולי הקורונה בישראל מתפס – ניצול שואה נפטר מקורונה

בישראל נפטר בשבת אריה אבן ז"ל, ניצול שואה כבן 88, ראשון הנפטרים מנגיף הקורונה במדינה. עד כה נרשמו 945 חולים מאומתים בישראל. 20 מהם במצב קשה, 24 מהם במצב בינוני והשאר במצב קל. 37 החלימו מהנגיף. בעולם מספר המתים במגפה עומד על 13,407 בני אדם ולמעלה מ-200,000 חולים.

היום נכנסו לתוקף התקנות לשעת חירום למניעת התפשטות הקורונה; המשטרה תאכוף

הצו לתקנות לשעת חירום למניעת התפשטות נגיף הקורונה, שנחתם בידי הממשלה בסוף השבוע האחרון, נכנס הבוקר (בשעה 8:00, יום ראשון) לתוקפו. במסגרתו נאסרה יציאה מהבית אלא למקרים מסוימים בלבד והוחלו הגבלות על השימוש ברכב, התנהלות במרכב הציבורי, איסור פתיחת עסקים מסוימים ועוד. כמו כן, המשטרה הודיעה כי תאכוף את קיום התקנות בערים. מי שיעבור על התקנות צפוי לעונש מאסר או קנס כספי.

המנהל האזרחי תיאם העברת ערכות בדיקת קורונה וערכות מיגון לרשות הפלסטינית

המנהל האזרחי, בפיקודו של תא"ל רסאן עליאן, תיאם העברה של כ-1,500 ערכות מיגון ויותר מ-500 ערכות בדיקה לגילוי נגיף הקורונה, לרשות הפלסטינית. כמו כן, בוצע תיאום להעברת 20 טונות של חומרי חיטוי ממפעלים ישראלים למפעלים של ערבים ביהודה ושומרון. בתוך כך, הרשות הפלסטינית סגרה אתרי תיירות ושמורות טבע ביהודה ושומרון.

עתירה לבג"ץ: הורו לכחול-לבן לחשוף את התחייבותם לביטול חוק קמיניץ עבור תמיכת הח"כים הערבים

תנועת רגבים בעתירה לבג"ץ: הורו לכחול לבן לחשוף האם התחייבו לבטל את חוק קמיניץ בתמורה לתמיכת הרשימה המשותפת בגנץ. השופט נועם סולברג הורה למפלגת כחול לבן ולרשימה הערבית להגיב לעתירה עד יום שלישי - במהלכו ידון בג"ץ בעתירה נגד האיכון הסלולרי לחולי קורונה במסגרת התקנות לשעת חירום

הורים לא ידרשו לשלם למעונות היום עבור התקופה בה לא התקיימה פעילות במעונות

משרד העבודה והרווחה מסר היום כי הורים אינם נדרשים לשלם עבור תקופה בה לא התקיימו פעילות במעונות היום והמשפחתונים שבפיקוח, זאת בשל הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה. במקרה של תשלום מראש, יוחזר להורים החלק היחסי בגין ימים אלו.

מ-4% ל-16.4% - שיעור האבטלה זינק מאז פרוץ משבר הקורונה

משירות התעסוקה נמסר הבוקר, כי משעות מוצאי השבת נרשמו עוד 8,050 דורשי עבודה נוספים, בעקבות משבר נגיף הקורונה. עוד נמסר, כי מספר הכולל של דורשי העבודה מתחילת החודש הלועזי הנוכחי,  עומד על 511,965 בני אדם.  לפי נתוני שירות התעסוקה, שיעור האבטלה עומד כעת על 16.5%. זאת, לעומת 4% בלבד לפני פרוץ המשבר.

מזג האוויר: עלייה בטמפרטורות. בלילה בהיר

מזג האוויר היום, ראשון, יהיה מעונן חלקית ותחול עלייה בטמפרטורות. בלילה יהיה בהיר עד מעונן חלקית. מחר צפויה לחול עלייה נוספת במידות החום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד