בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, כ"ט טבת תש"פ (26/01/2020)

 • מערכת הקול-היהודי
 • כ"ט טבת תש"פ - 14:58 26/01/2020
גודל: א א א

כותרות היום בקול היהודי בשעות הצהרים:

 • עסקת המאה של טראמפ: נתניהו וגנץ ייפגשו עם טראמפ השבוע
 • עשרות מפגינים מול בית ראש הממשלה: "ריבונות מחילים בישיבת ממשלה"
 • יוסי דגן יטוס לוושינגטון להסביר את הסכנה שבהקמת מדינה פלסטינית
 • טרור הבלונים נמשך – צה"ל תקף ברצועה
 • נגיף הקורונה: עד כה 56 בני אדם נהרגו בסין
 • מסגד הוצת בבית צפאפא: "הורסים ליהודים?"
 • נער ערבי נעדר – עשרות ערבים התפרעו ותקפו שוטרים
 • הממשלה אישרה את מינויו של השר אקוניס כשר הרווחה
 • מזג האוויר: בהיר ועלייה קלה בטמפרטורות

חדשות היום בהרחבה:

עסקת המאה של טראמפ: נתניהו וגנץ ייפגשו עם טראמפ השבוע

יו"ר כחול לבן בני גנץ המריא לוושינגטון ובקרוב צפוי גם ראש הממשלה נתניהו לעשות זאת. השניים יפגשו ביום שלישי, בנפרד, עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וידונו אתו בנוגע לעסקת המאה. האמריקנים מתכננים לפרסם את פרטי התכנית עוד קודם לפגישה.

עשרות מפגינים מול בית ראש הממשלה: "ריבונות מחילים בישיבת ממשלה"

במוצאי השבת התכנסו עשרות פעילי תנועת ריבונות מול בית ראש הממשלה בירושלים, ובו הם קוראים שלא להסכים להקמת מדינה פלסטינית בשום אופן. על שלטים שהונפו במקום נכתב "כן לריבונות, לא למדינה פלסטינית". על שלט אחר נכתב "ריבונות מחילים בישיבת ממשלה".

יוסי דגן יטוס לוושינגטון להסביר את הסכנה שבהקמת מדינה פלסטינית

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הודיע כי יטוס היום לוושינגטון על רקע פרסומה של עסקת המאה, במטרה להיפגש עם בכירים במפלגה הרפובליקנית ומנהיגים אוונגליסטים בכדי להסביר את הסכנה הטמונה בהקמת מדינה פלסטינית. דגן אמר כי ידגיש את הקווים האדומים של ההתיישבות בכל הנוגע לעסקה כזו.

טרור הבלונים נמשך – צה"ל תקף ברצועה

לאחר מקרים רבים בהם ערבים מרצועת עזה משגרים בלוני תבערה ונפץ לעבר יישובי ישראל, תקפו הלילה מטוסי חיל האוויר של צה"ל מספר יעדים של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. דובר צה"ל מוסר כי בין היתר הותקפו מתחם צבאי ואתר לייצור אמצעי לחימה.

זמן קצר לאחר מכן דווח על הפרחת בלוני תבערה נוספים לעבר יישובי ישראל.

נגיף הקורונה: עד כה 56 בני אדם נהרגו בסין

בתקופה האחרונה משתולל נגיף מסוכן בשם הקורונה בערים שונות בסין. במדינה מדווחים עד כה על 56 בני אדם שנהרגו כתוצאה מנגיף הקורונה. מקור התפרצות הנגיף הוא במוז חוביי במדינה. ישראלים המגיעים לישראל מסין, עוברים בדיקה סגור בידי משרד הבריאות, בכדי לוודא שהנגיף הקטלני לא מגיע לישראל. בני מקרים, נשלל חשד להימצאות הנגיף בישראלי שהגיעו מסין.

מסגד הוצת בבית צפאפא: "הורסים ליהודים?"

ביום שישי הוצת חדר במסגד בשכונת בית צפאפא בירושלים ורוססו מחוץ למבנה כתובות גרפיטי "הורסים ליהודים? קומי אורי הורסים לאויבים!". מהמשטרה נמסר כי היא פתחה בחקירה.

נער ערבי נעדר – עשרות ערבים התפרעו ותקפו שוטרים

במהלך השבת דווח על היעדרותו של קטין ערבי כבן 8 משכונת בית חנינא בירושלים. כוחות משטרה החלו לערוך חיפושים אחר הנעדר, יחד עם תושבים מהשכונה. בתוך כך, עשרות ערבים מהשכונה החלו ליידות אבנים לעבר שוטרים.

על פי הדיווחים, ערבים טענו כי יהודים חטפו את הקטין. בהמשך, אותר הילד כשהוא ללא רוח חיים.

הממשלה אישרה את מינויו של השר אקוניס כשר הרווחה

הממשלה אישרה היום את מינויו של שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס לתפקיד שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. זאת לאחר פרישתו של חיים כץ בעקבות חשדות שהתפרסמו נגדו.

מזג האוויר: בהיר ועלייה קלה בטמפרטורות

מזג האוויר היום בהיר ותחול עלייה קלה בטמפרטורות. בשעות הבוקר קר וקיים חשש לקרה במקומות המועדים. ביום שני צפוי להיות מעונן חלקית ותחול עלייה קלה במידות החום. ביום שלישי הטמפרטורות יהיו ללא שינוי. ביום רביעי יהיה מעונן חלקית וגשם מקומי ירד בצפון ובמישור החוף וכן תורגש ירידה בטמפרטורות.

טמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 11-4 תל אביב 17-7, חיפה 15-7, באר שבע 16-3, צפת 10-2 אריאל 12-5 מודיעין 17-5 , טבריה 18-5 אילת 19-8 מעלות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד