בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, א' אדר תש"פ (26/02/2020)

 • מערכת הקול-היהודי
 • א' אדר תש"פ - 16:10 26/02/2020
גודל: א א א
 • המעברים לעזה יפתחו לשגרה ומרחב הדייג ברצועת עזה יורחב
 • למרות ש"הסכין נשבר" - הוחמר עונשו של דוקר נירית זמורה
 • הרשות הפלסטינית תערוך הערב אירוע ב'תל ארומה' בשומרון
 • ערבים איימו. צה"ל ביטל את האישור לטיול בתל ארומה
 • צמיגיהם של כלי רכב כפר יאסוף נוקבו. "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה"
 • פעילי מטה 61 לגוש הימין חילקו חומרי הסברה בראש העין
 • הנשים מילאו את עזרת הנשים – נשות הכותל נשארו בחוץ
 • כ-2,000 איש נכנסו לקבר יוסף. ערבים הטמינו מטען שנוטרל בידי צה"ל
 • סנדרס: אבחן אפשרות להעברת השגירורת בחזרה לתל אביב
 • נגיף הקורונה מתפשט בעולם. האו"ם: זו אינה מגיפה.
 • האינתיפאדה המושתקת: בבנימין, גוש עציון ובשומרון. נזק נגרם
 • מזג האוויר: היום בהיר, מחר התחממות

חדשות היום בקצרה בקול היהודי:

המעברים לעזה יפתחו לשגרה ומרחב הדייג ברצועת עזה יורחב

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע כי המעברים ארז וכרם שלום יפתחו לשגרה החל ממחר. כמו כן, מרחב הדיין יוחזר ל-15 מייל. רק לאחרונה הגדילה ישראל את מרחב הדייג ברצועה מ-10 ל-15 מייל, הטבה שלא נינתה לערביי עזה מזה למעלה מ-15 שנים.

למרות ש"הסכין נשבר" - הוחמר עונשו של דוקר נירית זמורה

בית המשפט הצבאי במחנה עופר גזר הבוקר (רביעי) על המחבל שדקר את נירית זמורה בצומת גוש עציון, עונש מאסר של 18 שנה, בנוסף לתשלום פיצויים על סך 500,000 ₪, בהתאם להרשעתו בניסיון לרצח. מדובר בגזר דין שני, לאחר שבפעם הראשונה הורשע המחבל בגרימת חבלה חמורה בלבד וגזר דינו נפסק בהתאם.

הרשות הפלסטינית תערוך הערב אירוע ב'תל ארומה' בשומרון

הערב תערוך הרשות הפלסטינית "אירוע השקה" בתל ארומה בשומרון, זאת כחלק מניסיון השתלטות על המקום על רקע עסקת המאה. לאחר שלאחרונה הציבו שלט במקום, פרסמו בכירים ברשות על תוכניות לפיתוח המקום ועידוד בניית מבנים בידי ערבים בשטח.

ערבים איימו. צה"ל ביטל את האישור לטיול בתל ארומה

טיול שהיה אמור להתקיים ביום שישי הקרוב בתל ארומה, לאור ההשתלטות הערבית על המקום, נדחה בשל ביטול האישור שצה"ל נתן לטיול. קודם לכן פרסמו ערבים איומים ואף הודיעו כי יערכו תפילות יום שישי במקום. בין היתר פרסמו "הם שכחו מה קרה ב-1988", אז נרצחה הנערה תרצה פורת בטיול לכיוון תל ארומה.

צמיגיהם של כלי רכב כפר יאסוף נוקבו. "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה"

צמיגיהם של כעשרה כלי רכב נוקבו הלילה בכפר יאסוף בשומרון. כמו כן, על קירות סמוכים רוססה הכתובת "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה". המשטרה מסרה כי פתחה בחקירה.

פעילי מטה 61 לגוש הימין חילקו חומרי הסברה בראש העין

עשרות פעילי מטה '61 לגוש הימין' הגיעו אתמול לראש העין, שם חילקו חומרי הסברה והניפו שלטים, בקריאה להצביע לאחת ממפלגות גוש הימין. הערב צפויים הפעילים לערוך שיירת מכוניות באזור המרכב ולחלק חומרים לעוברים ושבים, במטרה להעלות את אחוזי ההצבעה בקרב מצביעי הימין.

הנשים מילאו את עזרת הנשים – נשות הכותל נשארו בחוץ

למעלה מ-2,000 מתפללים ומתפללות הגיעו הבוקר לרחבת הכותל המערבי של הר הבית והצטרפו לתפילה החגיגית לכבוד ר"ח אדר שנערה במקום. הנוכחות הגבוהה של המתפללות אילצה את קבוצת 'נשות הכותל' להישאר מחוץ לעזרת הנשים.

כ-2,000 איש נכנסו לקבר יוסף. ערבים הטמינו מטען שנוטרל בידי צה"ל

במהלך הלילה נכנסו כ-2,000 מתפללים יהודים לקבר יוסף הצדיק בשכם ונערך סיור באתר הארכיאולוגי תל בלטה. כוחות צה"ל איתרו מטען שהטמינו ערבים בסמטה הסמוכה למתחם הקבר. עשרות ערבים התפרעו ויידו אבנים לעבר כוחות צה"ל.

סנדרס: אבחן אפשרות להעברת השגירורת בחזרה לתל אביב

הסנאטור ברני סנדרס, המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות ארצות הברית, אמר הלילה כי במידה וייבחר לנשיאות ארצות הברית, יבחן את נושא העברת השגרירות האמריקנית בחזרה לתל אביב מירושלים.

נגיף הקורונה מתפשט בעולם. האו"ם: זו אינה מגיפה.

באו"ם דיווחו כי יותר אנשים נדבקו מחוץ לסין מאשר בתוך סין, מנגיף הקורונה אך הוסיפו כי זו היא אינה מגיפה.  ישראלית ששהתה על 'ספינת הקורונה' ביפן ונדבקה בנגיף,  שבה לישראל לאחר שהחלימה. עם הגעתה נערכה בדיקה נוספת שהתבררה כי אכן נתרפאה. כ-12 קלפיות יוצאו לטובת חולי הקורונה השוהים בבידוד. בועדת הבחירות המרכזית אמרו כי כ-11 ישראלים השוהים בבידוד בשיבא לא יוכלו להצביע בבחירות הקרובות.

בברזיל דווח על מקרה הידבקות ראשון מנגיף הקורונה. בתאילנד עלה מספר הנדבקים בנגיף ל-40. חייל אמריקני ששהה במסגרת צבאית בקוריאה הדרומית, אובחן כחולה בנגיף הקורונה. בדרום קוריאה נדבקו עד כה כ-1,261 בני אדם. בבחריין דיווחו על 26 בני אדם שנדבקו עד כה בקורונה. 13 מקרי הידבקות זוהו באיחוד האימריות, בהם 3 נתרפאו ושניים במצב אנוש.

באיראן נדבקו כ-140 בני אדם נוספים ועד כה 19 בני אדם מתו מנהגיף. גם שר בממשלה האיראנית נדבק בקורונה. על פי הדיווחים, איראן היא המדינה עם מספר המתים הגבוה ביותר, אחרי סין, כתוצאה מהנגיף.

באו"ם הוסיפו ואמרו כי ישנם יותר מקרי הידבקות בקורונה מחוץ לסין מאשר בתוכה וכי מפר המקרים עלה לכ-90,000 ב-33 מדינות ברחבי העולם. עוד הוסיפו ואמרו, כי ארבעה מתוך חמישה מטופלים, סובלים מסימפטומים קלים ומחלימים לבסוף"?

האינתיפאדה המושתקת: בבנימין, גוש עציון ובשומרון. נזק נגרם

ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב סמוך לישוב עופרה בבנימין. כמו כן, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לצומת ה-T  בגוש עציון. נזק נגרם לאוטובוס. במהלך הלילה ערבים תקפו כוחות צה"ל בשכם והטמינו מטען לאוטובוסים של מתפללים שנכנסו למקום. המטען נוטרל בידי צה"ל. אמש ערבים יידו אבנים סמוך לכפר חווארה בשומרון, סמוך לנילי בבנימין וסמוך לאל ערוב בגוש עציון.

מזג האוויר: היום בהיר, מחר התחממות

מזג האוויר היום מעונן חלקית והטמפרטורות יעלו מעט, בעיקר בדרום הארץ. בשעות הבוקר עדיין ייתכנו טפטופים בצפון הארץ ובמרכז. בלילה יהיה בהיר. מחר יהיה מעונן חלקית ותחול התחממות נוספת והטמפרטורות יהיו גבוהות מהרגיל בעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד