בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי ט"ו אייר תשפ"א (27/04/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: הממשלה אישרה את מינוי אוקניס למשפטים - היועמ"ש מתנגד, הרשימה המשותפת נגד הוועדה לענייני ערבים, אבו מאזן הודיע על ביטול הבחירות, התחזית: אפשרות לטפטוף בצפון, בקת"ב ואבנים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו אייר תשפ"א - 15:28 27/04/2021
גודל: א א א

היום שלושים יום שהם ארבעה שבועות ושני ימים לעומר.
"הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו"

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

הממשלה אישרה את מינוי אוקניס למשפטים
שרי הליכוד אישרו את מינויו של ח"כ אופיר אקוניס לתפקיד שר המשפטים. שר הביטחון בני גנץ אמר כי שרי כחול לבן לא ישתתפו בהצבעה מכיוון שהוא לדבריו המועמד היחיד ואין מועמד אחר. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט אמר כי מאחר וראש הממשלה החליפי לא הסכים, ההצבעה הזאת לא חוקית ואסור היה לקיים אותה בית המשפט העליון קבע דיון דחוף בשעה 17:00 בנושא מינויי שרים.

נתניהו: ראוי ששר המשפטים ימונה על ידי הממשלה הבאה
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי לדעתו המינוי של שר משפטים ראוי שתהיה על ידי הממשלה שתקום בימים הקרובים. "למנות שר משפטים ברגע זה - זה מלאכותי. זה נכפה בגלל בעיית העצורים הערבים וכאן התקווה היא להגיע לפתרון מסוכם עם שר הביטחון משום שיש לנו חילוקי דעות. 
השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר כי ההסכם הקואליציוני עם כחול לבן "עבר מהעולם" וכי הוא היה תקף רק לכנסת ה-23. אוחנה הציע למנות שר משפטים אחר או לדון בהעברת סמכות נקודתית על נושא העצורים הערבים.

חרדי הותקף על ידי עשרות ערבים - התיק יפתח מחדש
עשרות ערבים סטרו והשפילו יהודי חרדי סמוך לשער שכם, באזור המרושת מצלמות אבטחה. לאחר שלושה ימים החליטה המשטרה לסגור את התיק משום שלא מצאה חשודים. לבקשת ארגון חוננו נפתח התיק מחדש. לכתבה המלאה באתר 'הקול היהודי'.

הרשימה המשותפת נגד הוועדה לענייני ערבים
הרשימה המשותפת אמרה היום בנושא הקמת הוועדה לענייני ערבים כי זהו צעד גזעני שנועד לדחוק את הציבור הערבי אל השוליים. לדבריהם, כפי שהקמת 'ועדת יהודים' בכל מדינה אחרת הייתה נתקלת בגינוי חריף, כך הם קוראים להאבק כנגד החזרת הוועדות לענייני ערבים, היועץ לענייני ערבים והמשרד לענייני ערבים שהציבור הערבי והיהודי הדמוקרטי נאבקו נגדן והצליחו להביא לסיומן.

אבו מאזן הודיע על ביטול הבחירות ברשות
אבו מאזן הודיע הלילה כי הוא מבטל את הבחירות ברשות הפלסטינית בטענה שישראל מונעת את קיומן בירושלים וכי עדכן את האיחוד האירופי, מצרים וירדן על כך. עוד נאמר כי האירופים ייעצו לו להמתין עד יום חמישי כדי שיוכלו להפעיל לחץ על ישראל לפני שיקבל החלטה סופית.
ישראל מסרה למדינות אירופה כי היא לא מכשילה את הבחירות הפלסטיניות, וכי ישראל קיבלה החלטה מושכלת לא להתייחס לבחירות ברשות בשום צורה וכך לאפשר לאבו מאזן לקבל החלטות בעצמו.

ערבים מג'נין זרקו אבנים על אוטובוס בעמק המעיינות
21 ערבים מג'נין נתפסו באזור עמק המעיינות, 5 מתוכם נעצרו בגין זריקת אבנים לעבר אוטובוס סמוך לקיבוץ מירב, 16 נוספים הועברו על ידי המשטרה לאזור ג'נין. לכתבה המלאה באתר 'הקול היהודי'.

טרור חקלאי בישוב מגדלים שבשומרון
​אתמול חיבלו ערבים וגרמו נזקים גדולים בכרם מגדלים. הם עקרו בזנטים גנבו גדרות תיל והשאירו הרס רב במקום. הערבים הגיעו להרוס בהנחיית ראש הכפר קוסרה. כוחות משטרה הגיעו למקום אך טרם נעצרו חשודים.

סוכל הניסיון הגדול ביותר להחדרת פלאפונים לכלא
ערבי מיריחו הסליק בגופו 24 מכשירים סלולריים, 18 כרטיסי סים ו-4 רמקולים. זוהי התפיסה הגדולה ביותר שנתפסה בניסיון החדרה של עצור בודד.

התחזית: אפשרות לטפטוף בצפון
מזג האוויר יהיה היום מעונן חלקית עד בהיר, ללא שינוי ניכר בטמפרטורות, שיישארו נוחות בדומה לאתמול.  בלילה קיימת אפשרות להגבלות ראות לאורך מישור החוף, השפלה וצפון-מערב הנגב.
ביום רביעי עלייה נוספת במידות החום וייעשה בהיר. ביום חמישי צפויה התחממות משמעותית וייעשה חם מהרגיל. בהרים שרבי. ביום שישי צפויה התחממות נוספת וצפוי אובך קל עד בינוני.

האינתיפאדה המושתקת
ערבים יידו מספר בקבוקי תבערה לעבר רכבים בכביש גוש עציון חברון בין הארכיאולוגי, (מקום הרצחם של אשר פלמר ובנו הפעוט יהונתן הי"ד בפיגוע אבנים), לצומת העוקפים. הבקת"בים התלקחו על הציר.
זריקות אבנים לעבר אוטובוס באזור בריכות אל פוואר דרומית מערבית לחברון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 67 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד