בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי ט' שבט התשפ"ב (11/1/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נמחק הערך בויקיפדיה על בראל שמואלי הי"ד, בדואים יידו אבנים על נטיעות של קק"ל, צה"ל חסם גישה לחומש,הקלה בעונש לתושב יצהר, הרב אליהו בחיזוק לנריה זארוג, שחיתות ביחידה לאכיפת מקרקעין בגליל, מחאה בעקבות ההרס בעוז ציון

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' שבט תשפ"ב - 17:33 11/01/2022
גודל: א א א

תפילה בכניסה ללובן

תושבים מעלי, מעלה לבונה והסביבה, הגיעו הבוקר להתפלל סמוך לכניסה לכפר לובן, במחאה על אוזלת היד של הצבא מול הפורעים הערבים שמיידים אבנים במקום פעם אחר פעם.

סיעת הציונות הדתית בשכונת שמעון הצדיק

אמש קיימה סיעת הציונות הדתית ישיבת סיעה מיוחדת בביתו של טל יושובייב שבשכונת שמעון הצדיק, זאת לאחר שפורעים ערבים שרפו את רכבו בתחילת השבוע בפעם השמינית בתוך כחצי שנה.

ויקיפדיה מחקה את הערך על בראל שמואלי הי"ד

הערך בויקיפדיה על בראל שמואלי הי"ד נמחק היום מהאתר. אמו של בראל אמרה כי היא מרגישה שרוצחים אותו פעם נוספת.

נטיעות קק"ל בנגב

הקרן הקיימת לישראל ביצעה היום נטיעות על אדמות מדינה באיזור היישוב הבדואי מולדה שבנגב. עשרות פורעים בדואים ניסו למנוע מהם את הנטיעות ויידו לעברם אבנים. מהמשטרה נמסר כי 18 מהפורעים נעצרו.

דיווחים ערביים על מחבלים פצועים

עשרות סטודנטים ערבים מאוניברסיטת ביר זית יידו אבנים אל כוחות צה"ל שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירו לעברם כדורי גומי. מדיווחים בתקשורת הערבית עולה כי ישנם לפחות 12 פורעים פצועים. אתמול נעצרו על ידי כח מיוחד של צה"ל כמה ממנהיגי הגוש האיסלאמי באוניברסיטה.

צה"ל חסם הבוקר את הגישה לחומש

צה"ל חסם הבוקר את הגישה ליישוב חומש ומנע הגעה מתלמידי הישיבה ומרכב שהביא אספקת מזון לתלמידים השוהים בחומש. מהישיבה נמסר כי  לא ייתכן שדווקא בעת כזו, הממשלה תעשה מצור על חומש, דבר שלא היה כבר 15 שנים. מטרת רוצחי יהודה דימנטמן מתממשת לצערנו".

רבה הראשי של אוקראינה בביקור חיזוק בחומש ועוז ציון

אתמול (ב') לאחר שכוחות מג"ב וצה"ל החרימו ציוד של אחת המשפחות בחומש תוך שהם משתמשים באלימות כלפי תלמידי הישיבה, הגיע לחזק את התלמידים הרב משה אסמן המשמש כרבה הראשי של אוקראינה. בהמשך הגיע גם לחזק את תושבי עוז ציון לאחר שכוחות מג"ב הרסו את בתיהם.

הקלה בעונשו של תושב יצהר

ביהמ"ש קיבל את ערעורו של צעיר יהודי שהורשע באירוע 'תג מחיר' והקל בעונשו לאחר שביהמ"ש המחוזי לא כיבד הסדר טיעון אליו הגיע עם הפרקליטות. בעקבות כך הוא צפוי להשתחרר בעוד כשבוע וחצי. הצעיר הורשע בגין מעורבות באירוע בו גרמו יהודים נזק לבית ערבי והשליכו לעברו רימוני הלם.

הרב שמואל אליהו מחזק את המורחק המנהלי

הרב שמואל אליהו נפגש עם נריה זארוג, תושב גאולת ציון שהורחק בצו מינהלי משטחי יהודה ושומרון. הרב חיזק את נריה ומשפחתו ואמר כי "לא ייתכן שליהודים טובים שרוצים ליישב את ארץ ישראל ניתנים צווי הרחקה, ופורעים ורוצחים יקבלו ליטופים והכלה. זה עקום, וצריך ליישר את זה".

שוטרת מואשמת בתקיפת ערביה מירושלים

מח"ש הגישה כתב אישום נגד שוטרת מג"ב אוריאן כליפא, אשר על פי כתב האישום תקפה נערה ערבייה ביתו של מוכתר מהעיר העתיקה. אוריאן מואשמת בתקיפה הגורמת לחבלה של ממש ושיבוש הליכי משפט.

חשד לשחיתות ביחידה לאכיפת מקרקעין

מפקח ביחידה לאכיפה במקרקעין ומנהל הפיקוח בוועדה לתכנון ובניה לב הגליל נעצרו הבוקר בחשד לקבלת שוחד בתמורה לביטול ומניעת קנסות בתום המקרקעין. מעצרם הוארך עד ליום ראשון.

בזכות "חוננו" התיק נפתח מחדש

בעקבות ערר שהגישה עמותת "חוננו", פרקליטות המדינה פתחה מחדש את תיק החקירה נגד ערבים שתקפו בני זוג יהודים תושבי שכונת שמעון הצדיק לפני כשנה. "המשטרה מסיבה שאינה ברורה בחרה לסגור את התיק" נכתב בערר, "הסרטון מספק ראיה חד משמעית לתקיפה חמורה".

מחאה בעקבות ההרס בעוז ציון

בעקבות ההרס אתמול (ב') בגבעת עוז ציון הפגינו עשרות אנשים בגשר המיתרים בירושלים. בהמשך הלילה הונחו בכניסה למטה המנהל האזרחי בירושלים חלקים מהריסות המבנים עם שלטי מחאה.

עאידה תומא סלימאן ביטלה דיון על פוליגמיה

אתמול היה אמור להתקיים דיון בוועד לקידום מעמד האישה על בעיית הפוליגמיה בחברה הערבית. יו"ר הוועדה ח"כ עאידה תומא סלימאן נעלה את הדיון לאחר 5 דקות בטענה שיוזמי הדיון איחרו, זאת על אף שהתבקשה לדחות בכמה דקות את הדיון בכדי לאפשר לחברי הכנסת להגיע.

דיווחי האינתיפאדה המושתקת

במהלך הלילה והיום דווחו 9 אירועים בהם יידו ערבים אבנים ובקבוקי תבערה אל רכבים ישראלים ביהודה ושומרון.

תחזית

הלילה ומחר צפוי להיות מעונן בעננות בגובה רב. תהיה עליה קלה בטמפרטורות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון