בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי כ"ב אייר תשפ"א (4/5/2021)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: ישראלי נרצח בארה"ב על רקע אנטישמי, צה"ל פשט על בתים בשכם, אריה שיף טוען כי לא היתה כוונה לפגוע בפורץ, ערבי שפך מסיר שומנים על קשיש, שראל שולחת סיוע רפואי להודו, מצרים תרכוש 30 מטוסי קרב מצרפת ועוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אייר תשפ"א - 16:30 04/05/2021
גודל: א א א

היום שבעה ושלושים יום שהם חמישה שבועות ושני ימים לעומר.
"הרחמן הוא יחזיר לנו את עבודת בית המקדש למקומה במהרה בימינו"

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

ישראלי תושב נעלה בבנימין נרצח על ידי אנטישמיים בארצות הברית
אפרים גורדון בן 31, תושב נעלה נרצח אתמול בפיגוע אנטישמי בארה"ב. הותיר אחריו הורים ואחות. גורדון טס לשמחה משפחתית בארה"ב ונרצח ביריות על ידי אנטישימים. על פי דיווחים הרוצחים צעקו צעקות שטנה נגד יהודים בזמן שירו לעברו. הלוויתו של אפריים תצא הערב ב-20:00 מבית העלמין במודיעין.

צה"ל פשט על בתים בשכם
לוחמי צה"ל פשטו הלילה על בתים וביצעו חקירה בכמה מתושבי הכפר עקרבא הסמוך לשכם, שם נמצא הרכב ששימש את מבצעי פיגוע הירי בצומת תפוח ביום ראשון. במרכז הרפואי בילינסון מסרו כי מצבו של אחד הפצועים מוסיף להיות אנוש, ונשקפת סכנה מידית לחייו.

קרוואנים הועלו לגבעת אביתר
שעות לאחר הפיגוע הקשה בצומת תפוח בו נפצעו יהודה גוואטה בניה פרץ ועמיחי חלא, עלו משפחות וצעירים ליישב מחדש את הישוב "אביתר" והעלו אליו קרוואנים מבני קבע ואוהלים במקום מתגוררות כעת כ 10 משפחות. הישוב אביתר הוקם כתשובה לרצח של אביתר בורובסקי שנרצח 8 שנים בדיוק לפני פיגוע הטרור השבוע. הנקודה הוקמה סמוך לצומת תפוח כתשובה לרצח וכעת לאחר הפיגוע הקשה החליטו משפחות וצעירים לחזק את הדרישה ועלו ליישב את המקום. לכתבה המלאה באתר הקול היהודי.

אריה שיף במשפטו: 'הירי היה לכיוון הרכב, לא היתה כוונה לפגוע בפורץ'
אריה שיף הודה היום ברוב עובדות כתב האישום שהוגש נגדו לאחר שירה בפורץ שניסה לגנוב את מכוניתו. שיף כפר בכך שהירי שביצע היה ברמת סיכון בלתי סבירה, וטען כי ירה לכיוון הרכב, אך לא התכוון לפגוע ישירות בפורץ. סוכם מועד גישור אצל נשיאת בית המשפט המחוזי במטרה להגיע להסכמות.

בליכוד פועלים להשיג את המלצת עבאס על בנט
בליכוד פועלים להשיג את המלצתו של יו"ר רעם מנסור עבאס על נפתלי בנט כמועמד להרכבת הממשלה. בנט אף מעורב בכך, ואם ניסיונות השכנוע יצליחו - גוש הליכוד-חרדים ימליץ על בנט אצל הנשיא, זאת לאחר שהמנדט יפקע מידי ראש הממשלה בנימין נתניהו הלילה בחצות. אמש נפגשו בנט ועבאס בפעם השנייה ברקע המאמצים להרכבת ממשלה.
ביהדות התורה תקפו הבוקר את בנט ושקד שמובילים לדבריהם את ישראל לתהום ולהתנתקות שניה.

עובד ערבי מבית אבות בירושלים שפך מסיר שומנים על מטופל
ערבי בן 57 ממזרח ירושלים שהועסק כמטפל בבית אבות בעיר, שפך חומר כימי על קשיש בו אמור לטפל. על פי החשד, המטפל, ניקה את גופו של המטופל באמצעות מסיר שומנים וגרם לו לכוויות. הערבי נעצר.

ישראל שולחת סיוע רפואי להודו
החל ממחר ייצא משלוח של ציוד רפואי כסיוע להודו המתמודדת בימים אלו עם משבר חריף של נגיף הקורונה. הסיוע יכלול אלפי מחוללי חמצן קבוצתיים ואישיים, מכונות הנשמה, תרופות, וציוד רפואי נוסף.

איראן: בכירה בשגרירות שוויץ נפלה מבניין
דיפלומטית בכירה בשגרירות שוייץ באיראן מתה היום בנפילה מחלון בניין במדינה. על פי דיווחים איראניים, תפקידה של הדיפלומטית היה השני בחשיבותו בשגרירות.

מצרים תרכוש 30 מטוסי קרב מצרפת
מצרים חתמה הלילה על הסכם עם צרפת לרכישת 30 מטוסי קרב. צרפת הייתה ספקית הנשק העיקרית למצרים בעשור האחרון כולל מכירת 24 מטוסי קרב.

חם מהרגיל עד שרבי
מזג האוויר היום יוסיף להיות חם מהרגיל עד שרבי בהרים ובפנים הארץ. בשעות הלילה יהיה בהיר עד מעונן חלקית. מחר חם מהרגיל עד שרבי. צפוי אובך קל עד בינוני. בימים חמישי ושישי צפויה ירידה קלה בטמפרטורות אך יוסיף להיות חם מהרגיל לעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


10 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד