בע"ה כ"ח אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרוואנים הועלו לגבעת אביתר

יממה לאחר הפיגוע: קרוואנים הועלו בשעות הלילה לגבעת אביתר הסמוכה לצומת תפוח. ראש המועצה יוסי דגן הגיע למקום ובירך: "התשובה האזרחית לטרור: בניין הארץ".

  • יח"צ
  • כ"ב אייר תשפ"א - 10:35 04/05/2021
גודל: א א א
(צילום: נחלה תנועה להתיישבות)
(צילום: נחלה תנועה להתיישבות)

שעות לאחר הפיגוע הקשה בצומת תפוח בו נפצעו יהודה גוואטה בניה פרץ ועמיחי חלא, עלו משפחות וצעירים ליישב מחדש את הישוב "אביתר" והעלו אליו קרוואנים מבני קבע ואוהלים במקום מתגוררות כעת כ 10 משפחות. הישוב אביתר הוקם כתשובה לרצח של אביתר בורובסקי שנרצח 8 שנים בדיוק לפני פיגוע הטרור השבוע. הנקודה הוקמה סמוך לצומת תפוח כתשובה לרצח וכעת לאחר הפיגוע הקשה החליטו משפחות וצעירים לחזק את הדרישה ועלו ליישב את המקום. 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן עלה הבוקר למקום ובירך את החלוצים שעלו ליישב את המקום: "עם ישראל כולו מתרגש מעשייתכם, אני מברך אתכם בשם כל עם ישראל ומחזק את ידיכם. אנו עומדים מול טרוריסטים שפלים, ופחדנים המנסים בכח הטרור לגרשנו מארצנו - לפני שבועיים ביפו, לפני שבוע בירושלים, ושלשום כאן בצומת תפוח. צה"ל תפקידו לרדוף ולחסל את המחבלים ולגמול לשולחיהם מהרשות הפלסטינית כגמולם, ואנו דורשים מהממשלה לאפשר לו לעשות כן. אנו כאזרחים תשובתנו לטרור: תנופת בנייה והקמת ישובים חדשים, אתם מראים לכל העולם שעם ישראל חי והוא כאן כדי לנצח. עם ישראל מאוחד ולא יובס בידי הטרור". 

המשפחות משתייכות לגרעין אביתר של תנועת נחלה ואליהם הצטרפו צעירים מתנועת אמונים שמוקמת בימים אלו.

צבי אלימלך שרבף מתנועת נחלה, אב לאחת המשפחות שעלתה למקום: "מדהים לראות את הרוח החלוצית של המשפחות ובני הנוער שעזבו את ביתם ועברו לאביתר להקים את הישוב החדש. בזמן שהערבים מרימים ראש הן מבחינת הטרור הרצחני והן מבחינת ההשתלטות הערבית על הממשלה להמשיך את החזון הציוני ולאשר לאלתר את הישוב החדש".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 59 מהשבוע האחרון