בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מקימים מחדש את מאחז אביתר

במלאת 8 שנים לרצח אביתר בורובסקי, חזרו משפחות למאחז שהוקם לזכרו ושנהרס בעבר. יחידת הכלבנים נרתמה למשימת ההתיישבות "תעניק תוספת בטחון לנוסעים בציר החיוני שנשפך בו דם יהודי רב".

  • יח"צ
  • כ"א אייר תשפ"א - 11:51 03/05/2021
גודל: א א א
(צילום: גרעין אביתר תנועת נחלה)
(צילום: גרעין אביתר תנועת נחלה)

בתגובה לפיגוע הירי אתמול בצומת תפוח בו נפצעו 3 תלמידים מישיבת איתמר, עלה גרעין משפחות ועשרות בני נוער לגבעת "אביתר" הסמוכה לצומת תפוח, גבעה שהוקמה בתאריך הזה לפני 8 שנים בדיוק על ידי ראש מועצת שומרון דאז גרשון מסיקה, לזכרו של אביתר בורובסקי הי"ד שנרצח בפיגוע בצומת תפוח בכ' אייר תשע"ג.

מדובר במשפחות מיישובי האיזור, יחד עם עשרות בני נוער ובחורי ישיבה מרחוק ומקרוב. חברי הגרעין בנו במקום מספר מבנים, בית מדרש, שירותים, ומספר ציליות ואוהלים. המשפחות שעלו קוראות לממשלת ישראל לאשר את הקמת הישוב לאלתר.

יו"ר תנועת נחלה, צבי אלימלך שרבף, שעלה יחד עם חברי הגרעין אל הקרקע אמר: "כתגובה הולמת, ממשלת ישראל חייבת להעלות עשרה קראוונים בשעות הקרובות לשטח. אנחנו סמוכים ובטוחים שעליה לקרקע בעת הזאת יכולה וראוי שתצליח".

גרעין ההתיישבות 'אביתר' מסר: "ברוך ה' ציבור רב הצטרף אלינו לקריאה להקמת היישוב, הקריאה הזאת נכונה תמיד ולצערנו מתחזקת באירועים חמורים כמו שקרה אתמול, אל היישוב הגיעו ממספר ישיבות באיזור ולומדים כאן סדר בוקר בבית המדרש החדש, אנחנו קוראים לכל מי שיכול להגיע לאביתר, לחזק, ולהשאר איתנו לפחות לימים הקרובים, אנחנו כאן, מחכים לכולכם".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בחצות הלילה נבנו כמה מבנים ואוהלים בנקודה אסטרטגית, כשני ק"מ מזרחה מזירת הרצח של אביתר. היישוב החדש חולש על הציר שמחבר את בקעת הירדן - הגבול האזרחי של מדינת ישראל - עם מרכז הארץ, היכן שבוצעו בעבר כמה פיגועי ירי קטלניים.

למרבה האירוניה, אביתר נרצח בפיגוע טרור באותה הצומת שבה התרחש הפיגוע אתמול, שהשאיר שלושה בחורי ישיבה מאיתמר פצועים, אחד אנוש ואחד במצב קשה.

יכ"ל, יחידת הכלבנים לישראל, שבסיסה בכפר תפוח, נענתה לבקשת המתיישבים החדשים, ושיבצה כלבנים וכלבי הגנה, יחד עם אמצעים נוספים, כדי להוסיף ביטחון ליישב החדש ולאזור. "מבחינתנו, זה לא רק הגנה על עשרות גברים, נשים וטף, ולא רק הנצחת זכרו של אביתר ז"ל, זה גם מעניק תוספת בטחון לנוסעים בציר, ועורק חיוני שידע לא מעט טרור, היכן שנשפך דם יהודי רב", נמסר ממייק, מפקד יכ"ל.

אחת המתיישבות, רבקה הרצליך, מסרה: "אתמול, כ' באייר, היה בדיוק יום האזכרה של אביתר בורובסקי הי"ד, שנרצח בפיגוע בצומת תפוח. מאז אביתר נרצח היה ניסיון עליה לקרקע לפני כשלוש שנים, שהחזיק מעמד כחודשיים, והסתיים בפינוי והריסה. אתמול בלילה התבצעה עלייה לקרקע על ידי משפחות וצעירים, והוקמו בשטח שני מבנים. אנו מקווים שעם ישראל יחזק ויתמוך בכך שהעלייה הזו תהיה לעולמי עד".

מתנועת ההתיישבות נחלה נמסר עוד כי "בתקופה האחרונה הערבים מרימים ראש ומשתלטים באופן יום יומי על האיזור של צומת תפוח וממשיכים בבניה בלתי חוקית באיזור שיטחי C והמינהל האזרחי לא עושה דבר לעצור את ההשתלטות. ממשלת ישראל חייבת להקים במקום ישוב חדש כתגובה לפיגוע באופן מיידי ולעצור לאלתר את ההשתלטות הערבית".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד