בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי כ"ט תשרי תשפ"ב (5/10/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: המוסד חטף גנרל איראני, שוטרים הותקפו על ידי בדואים, מאות השתתפו בהפגנה בירושלים, ביהמ"ש חייב את לביא לשלם לעבריינים, הערב סיבוב שערים, אלישע גואטה מבקש לגזור עונש מוות על המחבל.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט תשרי תשפ"ב - 17:16 05/10/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

דיווח: המוסד חטף גנרל איראני במבצע לאיתור מידע על רון ארד
מקורות זרים דיוחו היום כי המוסד חטף גנרל איראני במבצע לאיתור מידע בנוגע לפרשת רון ארד. לפי הדיווחים הגנרל נחטף על אדמת סוריה, הועבר למדינה אפריקנית, נחקר ושוחרר. בסעודיה דווח כי דגימות DNA נלקחו מגופה בלבנון כדי לבדוק אם היא שייכת לנווט השבוי. מלשכת רה"מ נמסר אמש כי המבצע להשגת מודיעין אודות רון ארד היה מוצלח שבוצע תוך עמידה ביעדים מבצעיים יוצאי דופן.

שוטרים הותקפו על ידי בדואים בקניון הנגב
כוח משימה למאבק בבריונות והאלימות הגיע לקניון הנגב בבאר שבע לטפל בהתפרעות של בדואים מהפזורה והותקפו בעצמם. שני בדואים בני 25 נעצרו בתקיפת שוטרים. באירוע נוסף עצרה המשטרה בבאר שבע בדואי בן 34, אשר תקף שוטרים וניסה לכבות עליהם סיגריה. הבדואי חנה במקום אסור, והוא בתגובה החל לצעוק, ולתקוף את השוטרים.

מאות השתתפו בהפגנה בירושלים: "דם דסטאו אינו הפקר"
משפחתו של דסטאו ביסט ז"ל שנרצח ברמלה במהלך פרעות תשפ"א, הפגינה בשעות הבוקר יחד עם כ-300 תומכים, מול ישיבת הממשלה בירושלים. המשפחה דורשת להכניס את השב"כ לחקירת הפיגוע ולהביא לתפיסתם והעמדתם לדין של הרוצחים.

מפעל בטון פועל שנים שלא כחוק; ביהמ"ש חייב לשלם לעבריינים
מפעל בטון באזור אום אל פחם בנוי על קרקע חקלאית ללא היתרים. הוועדה המקומית לתכנון עירון הגישה כתבי אישום נגד המפעל והבעלים לפני כעשור. בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את עתירת ארגון לביא וחייבם בתשלום למפעל הפיראטי ולוועדה לתכנון.

הערב סיבוב שערים ראש חודש חשון
מאות אנשים ישתתפו הערב החל מהשעה 19:00 בסיבוב השערים המסורתי שיצא מרחבת הכותל של הר הבית ויעבור בתשעה שערים הסובבים את מקום המקדש.

מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון
מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון וכלב בן יפונה שבכפר כיפל חארס בשומרון. הכניסה התקיימה לכבוד ראש חודש חשוון וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית לקבר יוסף ולקבר יהשע בן נון בליווי צה"ל.

אביו של יהודה גואטה: "מבקש לגזור עונש מוות על המחבל"
בדיון טיעונים לעונש של המחבל מונתצר שלבי ביקש אביו של יהודה גואטה הי"ד מהשופטים לגזור עליו עונש מוות, וכך גם אביו של הפצוע בניה פרץ. עו"ד בלייכר: "אנחנו צריכים להבין מול מה אנחנו נלחמים".

פייסבוק: התקלה נגרמה בעקבות שינוי הגדרות שגוי של הנתבים
תקלה עולמית בשירותי פייסבוק השביתה למשך 6 שעות את ווטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק. בחברה טוענים כי התקלה לא נגרמה כתוצאה ממתקפת סייבר אלא מבעיה בהגדרות הנתבים. בנוסף תגי העובדים לא פעלו ועובדי החברה נאלצו לפרוץ אל מרכז העיבוד באמצעות מסור חשמלי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד