בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, ט"ו תמוז תש"פ (07/07/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: טרור האבנים נמשך, החמרה בהגבלות למניעת התפשטות הקורונה ועוד..

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו תמוז תש"פ - 15:09 07/07/2020
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נפתח משפטם של מירב חג'אג' ושפי פז; הפגנה נערכה מחוץ לדיון

היום נפתח משפטם של מירב חג'אג', שפי פז ודורון אברהמי, בגין כתובות שריססו על מבנה האיחוד האירופי בתל אביב. פז סירבה להתייצב בדיון מסיבות אידאולוגיות והשופט עלאא מסארווה הוציא כנגד צו הבאה לבית משפט. כמו כן, פעילי תנועת 'אם תרצו' הפגיעו סמוך לבית המפשט יחד עם פעילים נוספים.

ההגבלות למניעת התפשטות הקורונה – בהחלטות ממשלה בלבד

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק המאפשרת לממשלה להטיל מגבלות למניעת התפשטות הקורונה, מבלי לקבל את אישור הכנסת.

כמו כן, ההגבלה על 20 נוסעים באוטובוס ואי שימוש במזגנים, נדחתה ליום רביעי, בעקבות מחאת נוסעים ונהגים. ההגבלות בתחבורה הציבורית כוללות אי פתיחת מזגנים, פתיחת חלונות והתקנת מחיצות בין הנוסעים.

בתוך כך, בצה"ל פרסמו אמש החמרות נוספות בהגבלות הקורונה. על חיילים היוצאים לביתם, אחת ל-21 יום, להקפיד בזמן השהות מחוץ לבסיס להימנע בצורה מוחלטת מהימצאות במקומות סגורים המוניים. המשתתפים בכל הדיונים בצה"ל יידרשו לעטות מסיכה וחדרי הכושר בבסיסים ייסגרו.

אושר בכנסת: הכנס על אי עטיית מסכה עלה ל-500 ש"ח

מליאת הכנסת אישרה אמש את הצעת החוק להעלאת הקנס על אי אטיית מסכה במרחב הציבורי, מ-200 ₪ ל-500 ₪. ההחלטה אושרה ברוב של 34 תומכים לעומת 24 מתנגדים. בהצעת החוק שאושרה נכתב כי   לשוטרים תהיה חובה להפעיל שיקול דעת האם לתת את הקנס או לא "בהתאם לנסיבות העניין".

האינתיפאדה המושתקת: אוטובוסים נרגמו באבנים, בהם אוטובוס עם תלמידים.

ערבים יידו אמש ערבים לעבר אוטובוסים סמוך לכרמי צור שבגוש עציון וכן סמוך לוואדי חרמייה בבנימין. נזק נגרם לאוטובוסים. כמו כן, ערבים השליכו אתמול בקבוק תבערה לעבר כלי רכב סמוך לצומת גדעון.  באירוע אחר, הותקף אוטובוס של תלמידים סמוך לקרית ארבע.

מזג האוויר: ללא שינוי ממשי בטמפרטורות.

מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר ולא יחול שינוי של ממש בטמפרטורות. בלילה יהיה מעונן חלקית עד מעונן.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד