בע"ה י"ד כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (05/09/19) ה' אלול התשע"ט

רוצחו של אברהם חסנו הי"ד הורשע ברצח | נשים מיצהר הפגינו במחאה על צו ההרחקה לתושב | נעצרו דרוזים שניסו לעבור לסוריה | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אלול תשע"ט - 14:19 05/09/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (05/09/19) ה' אלול התשע"ט

  • המשטרה עצרה ערבים שניסו לעבור לסוריה דרך ירדן
  • רוצחו של אברהם חסנו הי"ד הורשע ברצח
  • נשים מיצהר מול חטמ"ר שומרון: "אנחנו עם משפחת זארוג"
  • נערים חרדיים הותקפו בשער יפו - המשטרה: סיכוי קלוש לתפיסת הפורעים
  • רב קהילה בבואנוס איירס הותקף על ידי פורעים ערבים
  • ביקור ממלכתי בחברון לרגל 90 שנה לתרפ"ט

רוצחו של אברהם חסנו הי"ד הורשע ברצח

הערבי שרצח לפני שלוש שנים את אברהם חסנו בצומת אל פוואר מדרום לחברון הורשע אתמול בגרימת מוות בכוונה עבירה המקבילה לעבירת רצח. ההרשעה באה לאחר שבתחילה ביקשו בפרקליטות להרשיע את הרוצח בגרימת מוות אך משפחתו ניהלה מאבק משפטי בנושא. 

נשים מיצהר מול חטמ"ר שומרון: "אנחנו עם משפחת זארוג"

עשרות נשים וילדים מיצהר הפגינו אמש (ד') מול חטמ"ר שומרון בדרישה מאלוף פיקוד מרכז שלא לחתום על צו מנהלי כנגד תושב יצהר, נריה זארוג. זארוג, רועה צאן, נשוי ואב ל-2 ילדים, קיבל הודעה מאלוף פיקוד מרכז נדב פדן, כי בכוונתו לחתום על צו המרחיק אותו מביתו ל-3 חודשים.

המפגינות נשאו שלטים 'כולנו עם משפחת זארוג', 'הילחמו באוייב' ו- 'לבטל את הצו המנהלי'.

"אנו קוראות לאלוף הפיקוד שלא לחתום על הצו המנהלי. זה הזוי שמביאים לאדם יום אחד דף שזורק אותו מהמשפחה שלו ומביתו לחודשים ארוכים. מטרת הצו היא לפגוע בהתפתחות ההתיישבות בגבעה שלנו ובארץ ישראל, כל אמירה אחרת היא סתם תרוצים. אסור לתת לזה לקרות." אמרה שכנתם של משפחת זארוג שהשתתפה בהפגנה. 

המשטרה עצרה ערבים שניסו לעבור לסוריה דרך ירדן

שוטרי משטרת ישראל סיכלו במעבר הגבול נהר הירדן יציאה של עשרות גברים ערבים למדינת האויב סוריה דרך ירדן. 

הדבר בא כחלק מהמאבק בניסיונותיהם של אירגוני טרור ומדינות אויב לגייס אזרחים ישראליים לשורותיהם. במסגרת חקירה שהתנהלה בחודשים האחרונים במשטרה עלה כי בכוונת "משלחת" דרוזים מישובי הגליל והכרמל לצאת למדינת האוייב סוריה ואף להיפגש עם נציגי הממשל בניגוד לחוק.

מיד עם גילוי הכוונה הוזהרו מארגני ה"משלחת" והמשתתפים הצפויים לצאת לסוריה והוסברה להם משמעות כוונתם ומעשיהם שיהוו פגיעה בביטחון המדינה ואזרחיה.  חרף האזהרות הגיעו הדרוזים למעבר הגבול נהר הירדן במטרה לחצות את הגבול מירדן לסוריה. המשטרה נערכה במקום ומנעה את הגישה מהמעורבים.

נערים חרדיים הותקפו בשער יפו - המשטרה: סיכוי קלוש לתפיסת הפורעים

ביום שני האחרון הותקפו שני נערים חרדיים על ידי זוג ערבים בטיילת המובילה לשער יפו, כאשר התוקפים זרקו עליהם אבנים וקראו לעברם קריאות גנאי. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למשטרה במכתב דחוף, היות ומדובר במקרה נוסף של גילויי אנטישמיות באותו אזור. רק לפני פחות מחודשיים פורסם סרטון המראה כיצד חוטף נער ערבי את כובעו של בחור חרדי, לקול מצהלות חבריו.

בנוסף השוטר שטיפל לראשונה באירוע אמר לנעריםם כי קיים סיכוי קלוש לתפיסתם של הפורעים לכן אין לנפגע העבירה לעקוב אחר התפתחות התיק.

רב קהילה בבואנוס איירס הותקף על ידי פורעים ערבים

הרב דניאל סיתהון רב קהילת 'עוד יוסף חי' בבואנוס איירס, עבר לפנות בוקר (שעון ארגנטינה) שוד אלים בדרכו לתפילת סליחות. כך דווח על ידי רשת רוטרניק.

הרב היה ברכבו בדרכו לתפילת סליחות בקהילתו, כאשר ארבעה גברתנים אלמונים הקיפו את רכבו ביציאה מחניית ביתו שברובע אונסה, האלמונים פרצו לרכבו ואזקו אותו, תוך כדי שהם נותנים לו מכות בפניו ובידיו, ולקיחת מפתח ביתו. 

לרשת רוטרניק נודע כי לאחר כ-20 דקות בהם לא עלה בידי הגברתנים לפרוץ לביתו, שבו לרכב בעוד הרב אזוק במושב האחורי ונסעו איתו מספר רחובות שם נטשו אותו. לאחר מכן הצליח הרב להשתחרר בכוחות עצמו ולהזמין את כוחות ההצלה והמשטרה.

ביקור ממלכתי בחברון לרגל 90 שנה לתרפ"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה רובי ריבלין, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ובכירים נוספים ביקרו אמש (ד')בחברון לרגל מלאות 90 שנה לפרעות תרפ"ט. בחברון קיימו אתמול טקס ממלכתי אשר תוכנן כבר זמן רב. במהלך הטקס נשא דברים יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אשר קבע מזוזה בפתחו של בית המכפלה. תוכנן כי נתניהו יגיע אף הוא לבית המכפלה אך הדבר נמנע מסיבות בטחוניות. הרשות הפלסטינית זעמה על ביקורם של הבכירים בחברון ובמוקדים שונים פרצו התפרעויות בהן תקפו ערבים כוחות צה"ל. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד