בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (10/09/19) י' אלול התשע"ט

רחפן של צה"ל הופל ברצועת עזה | נתניהו שוקל הפסקת ההתקפות על עוצמה יהודית | נדחה ערעורו של יגאל עמיר | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אלול תשע"ט - 14:00 10/09/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (10/09/19) י' אלול התשע"ט

  • חמאס הפיל רחפן של צה"ל ברצועת עזה
  • בג"ץ חייב את המדינה לקבוע תאריך להריסת בנייה ערבית
  • פצוע הפיגוע באלעזר שב להכרה מלאה
  • צל"ש הרמטכ"ל הוענק לסגן אלוף מ' ז"ל
  • ישראל היום: נתניהו שוקל להפסיק את ההתקפות על עצמה יהודית
  • בימ"ש העליון דחה את ערעורו של יגאל עמיר 
  • חיפושים אחרי קשיש ישראלי שאיבד את דרכו במהלך טיול במונטנגרו


בג"ץ חייב את המדינה לקבוע תאריך להריסת בנייה ערבית

השופט נועם סולברג הורה למדינה לעדכן את בית המשפט בתוך שבועיים בתאריך להריסת בניה ערבית בלתי חוקית על אדמות מדינה בגוש עציון, שצווי ההריסה הוצאו בעניינם לפני חמש שנים תמימות.  משפחת שלאלדה מהכפר סעיר פלשה לפני כחמש שנים לקרקעות בסמוך ליישוב פני קדם שבגוש עציון, השתלטה על ציר הגישה לישוב ובנתה עליו מקבץ שלם של מבנים בלתי חוקיים, תוך חציבה בהר, הקמת טרסות ועיבוד אדמות לצרכי חקלאות. 

בעקבות פניית רגבים לרשויות הוצא צו הריסה לחלק מהמבנים אך חמש שנים לאחר מכן, הצווים לא נאכפו. בשנת 2016 עתרה רגבים לבג"ץ. המדינה נדרשה לעדכן היכן עומדים הליכי האכיפה במקום, ודחתה שוב ושוב את תגובתה, עד שבשלב מסוים אף הצהירה, כי חלק מתיקי הפיקוח הנמצאים במשרדי המנהל האזרחי, נאבדו ולא ניתן לאתרם. 

רק לאחרונה עדכנה המדינה כי התיקים נמצאו, וכי העררים שהגישו הפולשים נדחו ולכן אין מניעה לבצע אכיפה, אך עם זאת, לא נקטה בזמן בו ימומשו הצווים. 

השופט סולברג קבע כי המדינה התעכבה די עם מימוש הצו ועליה לעדכן את בית המשפט בתוך שבועיים על מועד בו תהרוס את המבנים ותאכוף את החוק. 

פצוע הפיגוע באלעזר שב להכרה מלאה

נחום נביס, פצוע פיגוע הדריסה ליד הישוב אלעזר לפני כשלושה שבועות שב להכרה מלאה.  הוא מתקשר עם בני משפחתו, מבצע פקודות ומתאושש לאט לאט, והיום הועבר מהיחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי למחלקת אשפוז רגילה. נחום בן ה-17 פונה להדסה ביום הפיגוע כשהוא במצב אנוש, עם פגיעת ראש חמורה. הוא נותח מיידית על ידי הנוירוכירורג ד״ר סמואל מוסקוביצ’י והמרדים ד״ר אבו-ג׳אריס תאמר, בניתוח מורכב שהציל את חייו.  

משפחתו השוהה לצידו כל העת מבקשת להמשיך ולהתפלל להחלמתו ולהמנע מביקורים, שכן עודנו חלש וזקוק למנוחה ולטיפולים נוספים.

צל"ש הרמטכ"ל הוענק לסגן אלוף מ' ז"ל

הקצין שנהרג במבצע חשאי בעזה קיבל את צל"ש הרמטכ"ל על גבורתו במהלך המבצע שנכשל. העיטור יוענק גם למפקד כוח הלוחמים ולוחם בצוות שפעלו לחילוץ הכוח והשבתו לישראל

בימ"ש העליון דחה את ערעורו של יגאל עמיר 

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של יגאל עמיר נגד החלטת מפקד כלא רימונים לשלול ממנו שימוש בטלפון למשך חודשיים, כך דווח בחדשות כאן ב'. ההחלטה לשלול את הטלפון ממנו מגיעה לאחר טענת שב"ס כי הפר את נהלי בית הסוהר.

חיפושים אחרי קשיש ישראלי שאיבד את דרכו במהלך טיול במונטנגרו

מטייל ישראלי בן 79 איבד אמש (ב') את דרכו במהלך טיול באזור אגם ביוגראד במונטנגרו. המטייל יצא לטיול במסגרת קבוצה מאורגנת, בשלב מסויים הוא נפרד מהקבוצה והקשר נותק.

מחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ וקונסולית ישראל בבלגרד נועה לוי מטפלים באירוע יחד עם חברת הביטוח PassportCard והדסק המבצעי של MAGNUS.

באזור האגם מבצעים חיפושים אחר המטייל מצד כוחות מקומיים וכן מצד צוותי איתור, חילוץ ורחפנים של חברת MAGNUS.

ישראל היום: נתניהו שוקל להפסיק את ההתקפות על עצמה יהודית

ראש הממשלה בנימין נתניהו בוחן אפשרות להפסיק את המתקפות הפוליטיות על מפלגת "עוצמה יהודית", זאת בשל התחזקותה האחרונה בסקרים. כך דווח בישראל היום.

במסגרת הבדיקות שערכה בנושא, הזמינה הליכוד סקרי עומק חדשים כדי לבחון את מצבה המעודכן של המפלגה. כזכור, בשבוע שעבר הודיע מטה הליכוד כי עוצמה יהודית רחוקה מלעבור את אחוז החסימה ולפיכך הצבעה למפלגתו של איתמר בן גביר תביא לאובדן מנדטים רבים לגוש הימין. בסקרים האחרונים חלה מגמת התחזקות למפלגת הימין, מה שהביא לחידוש ההתייעצויות בסביבת נתניהו. יחד עם זאת, היא עדיין לא עוברת את אחוז החסימה אלא קרובה אליו. 

חמאס הפיל רחפן של צה"ל ברצועת עזה

סוכנות הידיעות הערבית "שיהאב" דיווחה הבוקר (שלישי) כי רחפן ישראלי הופל ממזרח לרפיח שבדרום רצועת עזה. לפי הדיווח, הרחפן הופל באמצעות ירי ונמצא כעת בידי חמאס.

דובר צה"ל אישר כי במהלך הלילה נפל רחפן צה"ל בדרום רצועת עזה. עוד נמסר כי האירוע מתוחקר. אמש הופל רחפן של צה"ל באיזור לבנון על ידי חיזבאללה ועל פי הדיווחים היו עליו אמצעי ריגול.

מזג האוויר:

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי היום יהיה בהיר עד מעונן חלקית, ללא שינוי משמעותי בטמפרטורות. הלילה: בהיר עד מעונן חלקית.

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר כלל אירועי האינתיפאדה המושתקת ביהודה ושומרון לחצו כאן >>

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד