בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (12/08/19) י"א אב התשע"ט

בית המשפט אסר על קיום אירוע נפרד בעפולה | חיזבאללה טוען כי ישראל נערכת למלחמה | פיליפינית ובנה הועלו על מטוס שיחזירם לארצם אך הורדו ברגע האחרון | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א אב תשע"ט - 14:00 12/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (12/08/19) י"א אב התשע"ט

  • בימ"ש המחוזי בנצרת אסר על קיום אירוע חרדי בהפרדה
  • סמוטריץ' תקף את בית המשפט על החלטתו למניעת הפרדה והותקף
  • הפיליפינית ובנה גורשו אך הורדו מן המטוס ברגע האחרון
  • הדרוזים מפגינים נגד הקמת טורבינות בגולן
  • בחיזבאללה טוענים כי ישראל נערכת למלחמה
  • הוארך מעצרם של ערבים החשודים בדקירת ערבי בעל נטיות הפוכות
  • ירי מהכפר עינאבוס לעבר היישוב יצהר
  • הר הבית יסגר ליהודים בשלושה הימים הקרובים

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בימ"ש המחוזי בנצרת אסר על קיום אירוע חרדי בהפרדה

בית המשפט המחוזי בנצרת פסק כי יאסור קיום אירוע לציבור החרדי כשהוא נערך בהפרדה בין גברים לנשים בעיר עפולה. בדיון שקיים בית המשפט המחוזי בנצרת אמש (א') יום צום תשעה באב, חייב השופט יונתן אברהם את עיריית עפולה לפעול בצורה אקטיבית ככוח שיטור במטרה למנוע מכל אדם שהוא לפעול ליצירת הפרדה בין גברים לנשים באירוע.

מדובר על אירוע אותו מקיימת עיריית עפולה עבור הציבור החרדי בעיר, החפץ להשתתף אך ורק באירועים הנערכים בהפרדה מלאה. ככזה, פורסם במודעת האירוע כי הוא יערך בהפרדה בין גברים לנשים. אולם שדולת הנשים בישראל החליטה להתערב בנעשה, והיא הגישה עתירה לבית המשפט.

בתגובה להחלטת בימ"ש הגישה תנועת ש"ס עתירה בנושא לבימ"ש המחוזי בנצרת בבקשה שיבטל את ההחלטה. לכל הפרטים >>

סמוטריץ' תקף את בית המשפט על החלטתו למניעת הפרדה והותקף

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף בחריפות את בית המשפט המחוזי בנצרת ואת ראש הממשלה נתניהו בעקבות ההחלטה לאסור קיומו של אירוע בהפרדה מגדרית בעיר עפולה. סמוטריץ' תקף את נתניהו מאחר ופסיקת בימ"ש באה תחת משמרתו.

"מערכת משפט מטומטמת. סליחה שלמרות מעמדי לא מוצא מילה מעודנת יותר. טמטום פרוגרסיבי פודמנטליסטי. ומאחר וחסידי משילות אנחנו לא נפתור עצמנו בלגלגל את האחריות על המשפטנים: ראש ממשלה חלש שמאה אחוז מהטרלול הזה מתרחש במשמרת שלו. אפס מנהיגות. אפס משילות. דינה זילבר היא ראש הממשלה האמיתי".

ח"כים וארגוני שמאל וכלי תקשורת שונים תקפו את סמוטריץ' על דבריו ואופן התבטאותו.

בעקבות התבטאותו של השר סמוטריץ' פורסם היום בצהריים בחדשות 12 כי ראש הממשלה שוקל לפתר את השר סמוטריץ' ומקיים דיונים בנושא.

הפיליפינית ובנה גורשו אך הורדו מן המטוס ברגע האחרון

בית המשפט החליט אמש על גירושם של אם ובנה מהפיליפינים לאחר שתוקף האשרה של האם פג. מדובר באם שהייתה מוחזקת מספר שבועות במתקן המער של רשות האוכלוסין וההגירה בנתב"ג מזה מספר שבועות.

לאחר שהחליט על הגירוש בימ"ש השלום הגישו עורכי דינה ערר לשימ"ש המחוזי אך זה דחה את הערעור והותיר את החלטת הגירוש על כנה. הששניים הועלו למטוס שיקח אותם אל הפיליפינים אך זמן קצר לאחר שהובלו למטוס הם הורדו ממנו מסיבה לא ברורה והוחזרו למתקן המעצר שבנמל התעופה בן גוריון. 'ארגון האמהות הפיליפניות' פרסם הודעה על קיום הפגנה מחר בשעה 12:00 בצהרים, מחוץ למתקן המעצר בדרישה לשחרורם.

ערבים מהכפר עינאבוס ירו לעבר היישוב יצהר

אמש (א') סמוך לשעה 22:30 ירו ערביםמהכפר עינאבוס ככל הנראה לכיוון היישוב יצהר שבשומרון. תושבים משכונת תקומה שמדרום ליישוב דיווחו כי זיהו ירי נותבים לעבר בתי השכונה. כוחות צה"ל הגיעו לנקודה יחד עם רבש"ץ היישוב ובצעו בדיקות במקום.

שני ערבים נעצרו בחשד לתקיפת ילדה יהודיה לפני כ-4 שנים

שני ערבים ממזרח ירושלים, בשנות ה-30 וה-50 לחייהם, חשודים כי ביצעו עבירות מין בילדה כבת 15 באתר בניה סמוך לגן העצמאות בירושלים. החשודים נעצרו לאחר שהתגלו ממצאים פורנזיים חדשים כנגדם. הפרקליטות צפויה להגיד היום (שני) כתב אישום כנגדם.

הר הבית יסגר ליהודים בימים הקרובים

ממנהלת הר הבית נמסר כי ההר יהיה סגור ליהודים בימים הקרובים עקב חגי המוסלמים. ההר יסגר בימים ב' ג' ד'. תפילות וביקורי יהודים יתקיימו בכותל הדרומי והמזרחי. ההר יפתח שוב ביום חמישי בבוקר. 

הדרוזים מפגינים נגד הקמת טורבינות בגולן

מאות מתושבי הכפרים הדרוזיים בגולן יפגינו היום מחוץ למשרדי מנהל התכנון בירושלים בעקבות כוונת המשרד לקדם אישור תוכנית להקמת 31 טורבינות ענק על אדמותיהם בגולן. לטענתם, הטורבינות, שכל אחת מהן גבוהה יותר ממגדלי עזריאלי, צפויות להרוס את הנוף הייחודי ולחבל במטעי התפוחים והדובדבנים. 
 

בחיזבאללה טוענים כי ישראל נערכת למלחמה

בכיר בחיזבאללה אומר כי על פי מידעים שונים אותם אספו עולה כי ישראל מתכננת לצאת למלחמה נגדם בתקופה הקרובה. בישראל לא התייחסו לדיווח. יש לציין כי לאחרונה עקבו בישראל אחר קשרי איראן-סוריה-חיזבאללה, ואף בוצעו מספר תקיפות עלומות באיזורים מסויימים בלבנון. עם זאת כאמור, בישראל לא אישרו את הדיווח האחרון של חיזבאללה.

הוארך מעצרם של ערבים החשודים בדקירת ערבי בעל נטיות הפוכות

בית המשפט האריך בפעם השלישית את מעצרם של שלושה ערבים החשודים בדקירת נער ערבי בעל נטיות הפוכות בתל אביב לפני כשבועיים מחוץ לבית דרור. מעצרם הוארך ב-8 ימים. בימים האחרונים התחזק התחזק החשד נגדם בצורה משמעותית. על פי החשדות נגדם, הינם בני משפחתו אשר דקרו אותו מכיוון שבהיותו בעל נטיות הפוכות פגע בכבוד המשפחה.

מזג האוויר:

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי היום עליה קלה בטמפרטורות. ייעשה חם מהרגיל בהרים ובפנים הארץ והביל במישור החוף. תחול הכבדה בעומסי החום. הלילה: בהיר עד מעונן חלקית. לכל הפרטים >>

האינתיפאדה המושתקת

למעקב אחר כלל אירועי האינתיפאדה המושתקת לחצו כאן >>

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד