בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני כ"ב אלול תשפ"א (30/8/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה: נפטר מפצעיו הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי הי"ד, ההשתלטות הפרוגרסיבית בצבא, גנץ נפגש עם אבו מאזן, פוענחו שלושה ניסיונות לינץ׳ חמורים בכביש 6.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב אלול תשפ"א - 15:31 30/08/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

נפטר מפצעיו הלוחם סמ"ר בראל חדריה שמואלי הי"ד
לוחם ימ"ס, סמ"ר בראל חדריה שמואלי הי"ד, בן 21, נפצע אנושות ביום שבת 'כי תצא' בפעילות בגדר המערכת בצפון רצועת עזה. בראל נאבק על חייו כעשרה ימים והיום נפטר מפצעיו במרכז הרפואי סורוקה. הלוויתו תתקיים הערב בשעה 21:30 בבית העלמין הצבאי בקרית שאול.

החיסולים במגזר הערבי: "הנשק יופנה אלינו"
ארבעה ערבים נרצחו בסכסוכים ברחבי הארץ. מאיר ליוש: "הנשק שמופנה לתוך המגזר הערבי, יופנה בסופו של דבר אלינו, כפי שקרה בימי הפרעות". ניצב בדימוס זהר דביר, לשעבר סגן המפכ''ל אמר:'"יש א־סימטריה מוחלטת בין המעורבות של הפורעים הערבים לפורעים יהודים. זה ממש לא באותו סדר גודל, ואלה עובדות שאי אפשר להתווכח עליהן והוסיף: "ממה שחוויתי באירועים של שומר החומות, מי שמדבר על פוגרומים לא מגזים. זה זרק אותי לכיוונים של 1938, ליל הבדולח. בתי כנסת עולים באש, דגלי לאום מורדים ועושים מהם סמרטוטים. אני מאוד מודאג מהתופעות האלה. '.

ההשתלטות הפרוגרסיבית בצבא: דובר צה"ל מקדם התבוללות
דובר צה"ל קידם כתבת סוף שבוע עם חיילת בפיילוט הטנקיסטיות שהתגאתה בכך שבן זוגה הוא ערבי מוסלמי. תורת לחימה: "כל הטמטום הפרוגרסיבי של פוליטיקת הזהויות בכתבת יח"צ אחת".

גנץ נפגש הלילה עם אבו מאזן
גנץ אמר לאבו מאזן כי ישראל נכונה לשורת צעדים שיחזקו את כלכלת הרשות הפלסטינית, והשניים סיכמו להמשיך ולעמוד בקשר בסוגיות השונות שהועלו. "דלת מסתובבת להעברת משכורת למחבלים שישראל מחוייבת על פי חוק לקזז מהחזרי המיסים". עו"ד מוריס הירש: "ההחלטה להעניק הלוואה בסך 800 מיליון ₪ לרש"פ היא אחת השקרים הגדולים שידענו. ממשלת ישראל משתמשת בכספי המיסים שלנו לעזור לרש"פ לתגמל מחבלים, לתגמל רוצחי יהודים". בסביבת בנט אמרו כי פגישתו של גנץ עם  אבו מאזן אושרה מראש על ידי בנט. עוד אמרו כי אין שום תהליך מדיני מול הערבים וגם לא יהיה.

הוארך מעצר ערבי החשוד בהריגת דסטאו ביסט הי"ד
ביהמ"ש הורה על הארכת מעצרו של ערבי בן 19 החשוד בגרימת מותו בכוונה של דסטאו ביסט הי"ד ברמלה. משפחת ביסט זועמת על כך שהמשטרה מתייחסת לאירוע כתאונה: "לחדול מכיבוס המילים".

פוענחו שלושה ניסיונות לינץ׳ חמורים בכביש 6, נעצרו חמישה בדואים
הותר לפרסום כי נעצרו חמישה חשודים במעורבות במעשי לינץ׳ באיזור הנגב: קוצאי, חסן, עומאר, ואאל אלאסד וקטין נוסף, מלקיה שבנגב. החמישה מעורבים בנסיון לינץ' שבוצע למול שלושה נהגים במהלך התפרעויות אלימות שהתרחשו בליל ראש חודש סיון (11.5.21), בכביש 6 הסמוך ללקיה, במהלך פרעות תשפ"א. 

שדולת ארץ ישראל בגוש שילה לתצפית על כרמי משק אחיה הנמצאים בסכנת עקירה

שדולת ארץ ישראל קיימה היום סיור חירום בעקבות הקפאת הבניה ואי הסדרת ההתיישבות הצעירה. הסיור נפתח בישיבה מקצועית בבניין המועצה האזורית בנימין שם העביר ראש המועצה ישראל גנץ סקירה על 2000 תוכניות הבנייה המוכנות שהוסרו מכינוס מת"ע במינהל האזרחי לצד תשובת המדינה לבגצ המסכנת בתים ביישוב עלי וכן האיום לעקור את מטעי משק אחיה.

עומסי חום ברוב האזורים
מזג האוויר מעונן חלקית עד בהיר. הטמפרטורות תהיינה רגילות לעונה, ועומסי חום בינוניים עד כבדים ישררו ברוב אזורי הארץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד