בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבוקר: דיון בבקשה לפסול את אנשי עוצמה יהודית

ביהמ"ש העליון ידון בבקשת התנועה הרפורמית נגד בן ארי ובן גביר. בהמשך היום יתקיים בערעור של רע"מ-בל"ד על פסילתם

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אדר ב תשע"ט - 08:32 14/03/2019
גודל: א א א
בן ארי ובן גביר באום אל פחם (עוצמה יהודית)
בן ארי ובן גביר באום אל פחם (עוצמה יהודית)

הבוקר (חמישי) בשעה 9:00 בבוקר, יתקיים בבית המשפט העליון דיון בערעורם של התנועה הרפורמית, ח"כ סתיו שפיר וסיעת מרצ על החלטתה של ועדת הבחירות שלא לפסול את מועמדותם של ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר מעוצמה יהודית, זאת לאחר שוועדת הבחירות המרכזית דחתה את העתירה ואישרה את המועמדות. 

לאחר הדיון בעניין עוצמה יהודית יתקיים ערעורה של רשימת רע"מ-בל"ד על החלטת ועדת הבחירות לפסול את השתתפותה בבחירות, לאחר שבן גביר ובן ארי עתרו לפסלם. 

צפו: ח"כ סמוטריץ' על עוצמה יהודית

אתמול (רביעי) התקיים דיון הערעור בבקשת בן ארי ובן גביר, אליהם הצטרפו סיעות הליכוד, הימין החדש והבית היהודי לפסול את רשימת חד"ש-תע"ל בראשותו של אחמד טיבי. במהלך הדיון הציג בפני השופטים עוה"ד בן גביר התבטאויות רבות של חברי הכנסת הערבים המלמדים על תמיכה בפעילות ארגוני טרור כנגד מדינת ישראל, ועל שלילת אופייה היהודי של המדינה.
 
כך למשל בנוגע לחבר הכנסת איימן עודה הובאה אמירתו לפיה הוא "אינו יכול לצאת נגד פגיעה בחיילים". אמירה נוספת שהובאה היא של אוסאמה סעדי, מספר 4 ברשימה, שסירב לגנות את רצח הזוג הנקין הי"ד, ואמר כי "אנחנו בעד מאבק פלסטיני עממי ונגד פגיעה בחפים מפשע. את הפיגוע בתל אביב גינינו כי זה טרור. ביו"ש יש מתנחלים כובשים ושם זה שונה". 

עו"ד איתמר בן גביר אמר לקראת הדיון כי "אנו מקווים כי בית המשפט יעשה מחר את הצדק וידחה את הבקשה לפסול אותי ואת ד"ר בן ארי על הסף. כל בר דעת מבין כי מדובר בעתירה מגוחכת, עתירה שבאה הובאו אמירות חלקיות וקטועות, המהוות נסיון של הרפורמים להשפיע  על דעת השופטים באופן פסול. שופטי בית המשפט העליון צריכים להבהיר: לאוהבי ונאמני מדינת ישראל יש מקום בפרלמנט הישראלי, ולתומכי הטרור שתומכים ברצח מתיישבים אין - לא בכנסת, ולא בארץ". 

ד"ר מיכאל בן ארי, תקף את היועץ המשפטי לממשלה שהמליץ לפסול אותו ואמר כי "נציג היועץ המשפטי לממשלה טען היום שוב בדיון כי לא קיימת 'מסה קריטית' באשר לטיבי, עודה וחבריהם. הוא כמובן מתעלם מעשרות הציטוטים  אותם הבאנו, בהם אומרים עודה, טיבי, סעדי, עופר כסיף ושאר חברי הרשימה בריש גלי: 'אנו תומכים בארגוני טרור הפועלים נגד המדינה ושוללים את זהותה היהודית', ואילו לגביי, אדם ששירת בצה"ל ונפצע במהלך פעילות צבאית ממליץ מנדלבליט לפסול. את המחבלים של חד"ש-תע"ל יש לפסול, ולנאמני המדינה היהודית יד לאפשר התמודדותם לאלתר".

אתמול פרסמנו את דברי ח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי שהזהיר בראיון לקול היהודי מפני פסילת עוצמה יהודית.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד