בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החיילת התקשרה מהכפר הערבי: "אני במצוקה, בואו לחלץ אותי"

שבוע לאחר שנעדרה ושעות ספורות לאחר הפרסום בקול היהודי, התקשרה החיילת שנעדרה וביקשה כי יבואו לקחת אותה. "זה לא המקרה הראשון. הצבא לא מטפל כראוי במקרים האלה"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ה' אב תש"פ - 09:38 26/07/2020
גודל: א א א

To read the article in English

שבוע לאחר שנעדרה ושעות ספורות לאחר שפורסמה הכתבה בקול היהודי שבה החיילת למשפחה.

חיילת כבת 22 מאזור המרכז, המשרתת בבסיס הקריה בתל אביב, נעדרה במשך כשבוע מצה"ל, ועל פי המידע שפורסם באתר הקול היהודי, היא שהתה בכפר ערבי ובמשפחתה חששו כי היא נמצאת בהליך התאסלמות.

יש לציין כי חלק מהפרטים בנוגע לחיילת נאסרו בפרסום וצה"ל פעל בניסיון לאתר את החיילת. כמו כן, מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי כי "החיילת משרתת בתפקיד מנהלתי שאינו מבצעי ואינו מסווג". בצה"ל ציינו כי המשטרה הצבאית ומפקדיה של החיילת שותפים ופועלים על מנת להחזירה לשירות פעיל.

שעות ספורות לאחר שפורסמה כתבה בנושא בקול היהודי, התקשרה החיילת לבני משפחתה וביקשה כי יבואו לקחת אותה. "היא התקשרה ואמרה שהיא במצוקה, בכתה בטלפון. היא ביקשה שיבואו לחלץ אותה", סיפר לקול היהודי אדם המקורב למשפחתה של החיילת.

מארגון להב"ה שסייע למשפחתה של החיילת, נמסר לקול היהודי כי "לצערינו זה לא המקרה הראשון והיחיד של חיילות שבתפקידים רגישים המנוצלות על ידי ערבים. הצבא לא מטפל כראוי במקרים האלה. גם כאן הצבא התעורר לפעולה מוצלחת רק לאחר הפרסום. אנחנו קוראים לרשויות הצבא להקצות מחלקה מיוחדת במשטרה הצבאית שתטפל בנושא הזה".

חיילות עם ערבים - תופעה

יש לציין כי התופעה בה צעירות הנמצאות בקשר עם ערבים משרתות בצה"ל אינה חדשה. גם בקבוצות הניצול וההתבוללות שחשפנו בקול היהודי חברות מספר חיילות. בעבר הובילה התופעה למספר מקרים חמורים של מסירת מידע וכלי נשק.

בעבר נחשף בקול היהודי, כי חיילת המשרתת ביחידת המודיעין המסווגת 504 שסחרה בסמים עם שב"ח ערבי מקלקיליה, גויסה ליחידה למרות קשריה עם ערבים עוד לפני השירות הצבאי. עוד נודע לקול היהודי כי בשבוע  שעבר היא שוחררה ממאסר ותמשיך לשרת בצה"ל למרות הסתבכותה הפלילית החמורה.

כמו כן, פורסם שנעצר אחמד יוסף, ערבי מאזור נהריה בחשד שכלא חיילת שהיתה עמו בקשר וגנב את נשקה. הוא נלכד לאחר מצוד של מספר ימים.

בארגון להב"ה המטפל במקרי טמיעה והתבוללות סיפרו לקול היהודי כי טיפלו בחודשים האחרונים בשני מקרים נוספים של חיילות הנמצאות בקשר עם ערבים. גם באחד המקרים הללו סחרה החיילת בסמים יחד עם עבריין ערבי. לפני כשבועיים פרסמו בלהב"ה סרטון משער שכם בו נראים חיילת וערבי הולכים יחד מחובקים.

בעבר פרסמנו את סיפורה של מאבטחת שהעבירה שב"חים ערבים עבור חברה - ערבי מדהיישה. בנוסף העבירה לו נשק ותחמושת ובמהלך ניהול משפטה נישאה לו. במקרה אחר לפני כארבעה שנים, חיילת העבירה את נשקה האישי לחברה - ערבי מנצרת, וזה ביצע באמצעותו ירי וסחר בו.

חצי שנה קודם לכן גזר בית המשפט המחוזי בירושלים 28 חודשי מאסר על ערבי המתגורר בירושלים, שניצל את חברתו היהודיה ששירתה בצה"ל, וגנב נשק צה"לי יחד עם ערבי נוסף. החיילת שנעצרה אף היא, שוחררה בנתיים, התחתנה עם ערבי אחר והתאסלמה.

אלא שנראה כי בצה"ל לא מתייחסים לקשרים אלו כבעיה. לפני מספר שבועות הגיע לקול היהודי מידע על שתי חיילות המקיימות לכאורה קשר עם ערבי מאזור השומרון ואף מוסרות לו מידע מסווג. פנינו לגורם ביטחוני רלוונטי, אך לאחר מספר שעות של בירורים הוחזרה אלינו התשובה כי המידע לא מעניין את הגורמים המתאימים, וזאת אף מבלי שהתבקשנו להעביר את שמות ופרטי החיילות.

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד