בע"ה י"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המפגש הלילי עם הנערה בת ה-14 בדרכה לכפר הערבי

ניצול יהודיות על ידי ערבים בשטחי הרשות: שוטרת מג"ב לשעבר מתארת מפגש במחסום באישון לילה עם נערה יהודיה בת 14 שנלקחה על ידי זוג ערבים לכפר בבנימין

  • דוד אור שחר
  • י"ח תמוז תשע"ט - 18:14 21/07/2019
גודל: א א א
(צילום : אברהם שפירא)
(צילום : אברהם שפירא)

מותה של אידה קרמר ז"ל בסוף השבוע שעבר בצפון הארץ לאחר שנסעה עם ערבים, המצטרף לסדרת אירועי התקיפה של צעירות בידי ערבים שנחשפו לאחרונה, מעלה את נושא הניצול והתבוללות לסדר היום.

שוב ושוב אנו שומעים על מקרים בהן מנוצלות ילדות וצעירות יהודיות בידי ערבים, לעיתים קרובות גם בידי עבריינים שהינם ערבים אזרחי ישראל.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

פוסט שכתבה בפייסבוק אבישג, שוטרת מג"ב לשעבר ששירתה בגזרת בנימין לפני מספר שנים, מתאר מהשטח על מפגש בו חוותה מקרוב ניצול של קטינה בת 14 בידי מספר ערבים.

הפוסט אותו פרסמה השוטרת לשעבר, מזכיר לנו את תחקיר הקול היהודי שפורסם לפני מספר חודשים בו חשפנו כיצד מובילים ערבים צעירות יהודיות למתחמי בילוי בשטחי הרשות הפלסטינית שם הן מנוצלות ומותקפות בידי צעירים ערבים.

   | לימדו אותי להילחם בטרור אך לא לאתר נערות במצוקה

"הייתי בת 19. שירתתי בצבא כלוחמת במשמר הגבול. לאחר הטירונות השתלבתי בפלוגה מבצעית על קו התפר, בין מודיעין לבית חורון", כותבת השוטרת לשעבר.

"בת 19. משמרת לילה. השעה היתה 02:00 לפנות בוקר הייתי אחראית לבדוק את הרכבים הנכנסים לשטחי יו"ש".

"לימדו אותי לאתר גנבי רכב, לימדו אותי להתמקד במניעת פיגועים, לימדו אותי להיות לוחמת בטרור. אבל", וכאן עוברת השוטרת לנושא הניצול:  "לא לימדו אותי לאתר נערות במצוקה...".

"לפתע התקרב לעברי רכב שחור ונוצץ. עצרתי אותו בכניסה למחסום. בפנים ישבו 2 גברים גדולים, שזיפי זקן גסים מעטרים את סנטרם. הנהג עישן סיגריה באדישות, לצידו ישב חבר עם חולצה לבנה".

"ערב טוב, לאן זה ?" שאלתי את הנהג. שלום, אנחנו נוסעים הביתה, תודה", היא מספרת את השיח אותו ניהלה עם הערבים.   | את בטוחה שאת בסדר?

בשלב זה היא הבחינה כי בספסל האחורי יושבת נערה ישראלית. "התבוננתי במושב האחורי. ואז הבחנתי בה. נערה צנומה ומפוחדת ממוצא אתיופי בערך בגיל 14. נקשתי בידי על החלון. "תפתחי את החלון" ביקשתי ממנה. היא לא פתחה. "הכל בסדר, היא איתנו", אמר הנהג במבטא ערבי כבד.

השוטרת מתארת כיצד ניסתה לשאול לשלומה ולהבין האם שלומה טוב או שהיא חשה מצוקה. זו סירבה לענות ורק השיבה בלחץ כי הכל בסדר.

"את בטוחה? כן, כן, אני בטוחה!", היא משיכה לתאר.  "רגע לפני ששחררתי את הרכב לנסוע, שאלתי אותה שוב - "את בטוחה שאת בסדר?" היא הנהנה במרץ. פוחדת לענות תשובה לא נכונה, פן הגברים יענישו אותה", סיימה השוטרת את התיאור ובהמשך סיפרה על מחשבותיה בעקבות המפגש.

   | צעירות בשטחי הרשות - תופעה

כאמור, לפני כשנה נחשף בקול היהודי כי תופעת בילוי של צעירות יהודיות עם ערבים בשטחי הרשות הפלסטינית היא תופעה שכיחה ביותר.

מאות בנות מובאות לערים וכפרים שונים זאת למרום שברבים מהמקרים מדובר בעבירה על החוק ובהפרת צו אלוף מכיוון שמדובר בכניסה לשטח A.

אשה שנמצאה בקשר עם ערבים מספר שנים, סיפרה אז לקול היהודי כי היתה מבלה באופן קבוע במועדונים ליאל ודיגול הנמצאים בשטח A  בבית ג'אלה.

מעדויות שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי במסיבות סוף השבוע במועדונים ישנם עשרות צעירות יהודיות המגיעות עם מכרים וחברים ערבים, רבות מהן חברות גם בקבוצות הניצול וההתבוללות בפייסבוק שחשף תחקיר הקול היהודי.

ראיד, אחד ממנהלי מועדון ליאל, חשש לפרט אודות התופעה בשיחה עם הקול היהודי, אך אישר את קיומה.

הוא הציע להיפגש עם כתב הקול היהודי בארבע עיניים, בירושלים או אצלו במועדון. כששאלנו איך נכנסות הבנות, הרי מדובר בשטח A  האסור בכניסה, הוא הסביר.

"זה בשטחים, אבל... אם אתה הולך אחרי החוק, אז לפי החוק אסור להיכנס, אבל כולם נכנסים. הצבא לא עושה בעיות", אמר.

לקול היהודי הגיעו מספר עדויות של נשים ונערות שבילו במועדונים באזור ונקלעו לעיתים לסכנת חיים. במקרה אחד נוצלה אשה ונשדדה, במקרה אחר החלו לרדוף ערבים אחרי צעירה שאף נפלה ונפצעה.

"הם מנצלים את זה שהאשה או הבחורה שנכנסת עוברת על החוק ותפחד ללכת למשטרה. וואלה את באמצע בית לחם מה תתחילי לעשות?", מספרת ד' שבילתה עשרות פעמים במועדונים אלו.

"הצבא לא עושה כלום, וברוב המקומות אין מחסומים בכניסה אלא רק ביציאה ואז הבנות יודעות להגיד שלא נכנסו לשטח A אלא רק היו ליד או משהו כזה. זה לא באמת מעניין מישהו למרות שכולם יודעים שמגיעים שם למצבי סיכון מטורפים".

תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד