בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המשטרה חזרה בה - ההפגנה באום אל פאחם תתקיים

מחר צפוי היה להתקיים דיון בבימ"ש העליון על מנת שיאושר לפעילי עצמה יהודית להפגין באום אל פאחם - המשטרה חזרה בה מהתנגדותה וההפגנה תתקיים

  • דוד אור שחר
  • כ"ה אב תשע"ח - 09:24 06/08/2018
גודל: א א א
עצמה יהודית באום אל פאחם  (צילום מסך, יוטיוב)
עצמה יהודית באום אל פאחם (צילום מסך, יוטיוב)

המשטרה הודיעה כי תאפשר לאנשי עצמה יהודית להפגין באום אל פאחם, בכך חזרה בה המשטרה מהתנגדותה.

מחר צפוי היה להיערך דיון בבימ"ש העליון בעתירת אנשי עוצמה יהודית בדרישה לאפשר להם לקיים מחאה מול מסגד אל פרוק ממנו יצאו שני רוצחי השוטרים בני העדה הדרוזית בהר הבית לפני יותר משנה.

תחילה הודיעה המשטרה כי היא מתנגדת לקיום הצעדה אך כעת מתפרסם כי משטרת ישראל חזרה בה מעמדתה והודיעה כי תאפשר את ההפגנה בתוך אם אל פחם, בעצמה יהודית אומרים כי היא תצא לפועל כבר ביום חמישי הקרוב.

פעילי הימין יגיעו עם שלטים בהם ייכתב שיש לאכוף את החוק באום אל פחם ולסגור את המסגד שמהווה קרקע פוריה להסתה. 

בקיץ שעבר נרצחו בהר הבית שני שוטרים בני העדה הדרוזית בפיגוע של מחבלים אשר יצאו ממסגד פרוק.

זמן קצר לאחר הפיגוע ביקשו ראשי עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, עו"ד איתמר בן גביר ויו"ר להבה בנצי גופשטיין לקיים הפגנת מחאה בתוך אום אל פחם, אלא שמפקד המחוז הצפוני סירב והציע שההפגנה תתקיים סמוך לכלא מגידו שמרוחק מהעיר.

בתגובה לכך עתרו פעילי הימין לבית המשפט העליון ובאמצעות עו"ד איתמר בן גביר, היועץ המשפטי של תנועת עוצמה נטען כי המדובר בפגיעה בחופש הביטוי ובחופש התנועה. 

בין לבין החליט בג"צ לאפשר ההפגנות בפתח תקווה של אלדד יניב ללא כל אישור, ולפיכך קיימו פעילי עוצמה צעדה לעיר ללא אישור המשטרה אולם שוטרים חסמו את הצועדים מרחק רב מהעיר.

בסוף השבוע שעבר היה אמור להתקיים דיון בבית המשפט העליון בעתירת ראשי התנועה, אלא שמספר ימים לפני כן פנו בפרקליטות ובמשטרה לעו"ד בן גביר והודיעו כי המשטרה חוזרת בה מההחלטה שלא לאפשר הצעדה, וההפגנה תתקיים כבר ביום חמישי הקרוב.

ד"ר מיכאל בן ארי בירך על ההחלטה אך אמר כי: "המדובר בצעד קטן מאוד שנקווה שיוביל לשינוי משמעותי ואכיפה באום אל פחם. לא ייתכן שבעיר ואם במדינת ישראל יפעל מסגד שראשיו מסיתים לרצח יהודים ואין דין ואין דיין - השר גלעד ארדן חייב להתעורר ויפה שעה אחת קודם לכן" 

ברוך מרזל אומר כי: "אין ספק שדווקא בימים בהם השמאל מבקש להשתמש בדרוזים, ההגעה שלנו לאום אל פחם יש בה כדי לציין את הערכה שאנחנו מעריכים את מי שמוסר נפש למען העם והאוייב המשותף של כולנו הוא מי שמבקש למחוק את המדינה היהודית ולהסית נגד אזרחים ישראלים- מדינת ישראל היא מדינה יהודית ומסגד שבו יש הסתה קבועה נגד ישראל וצריך לפרק אותו"

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד