בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרבנות ו"יד לאחים" יאלצו לפצות "יהודיה משיחית"

הרבנות אשדוד שללה תעודת כשרות מ"יהודיה משיחית", וארגון "יד לאחים" הזהיר את הציבור כי היא מסיונרית - ביהמ"ש פסק לה פיצויים

  • ה' אדר תשע"ח - 12:56 20/02/2018
גודל: א א א

בית המשפט המחוזי בלוד חייב את רבנות העיר אשדוד ואת רב העיר לפצות ב-350 אלף שקלים בעלת עסק קונדיטוריה בעיר, שתעודת הכשרות נשללה ממנה עקב היותה יהודיה משיחית, כך דווח באתר תקדין. פיצוי נוסף בסך 80 אלף שקל תשלם עמותת "יד לאחים", שפרסמה קריאה שלא לקנות בעסקה של התובעת נוכח היותה "מיסיונרית"

התובעת, פנינה קומפורטי, משתייכת לכת המסיונרית "היהודים המשיחיים". לפני כ-17 שנה הקימה קונדיטוריה בשם "פנינה פאי" בגן יבנה, אשר קיבלה תעודת כשרות. לטענתה, במהלך השנה שלאחר מכן החלו עמותות בשם "יד לאחים" ו"יד לאחים להצלה מהמיסיון", להפיץ מודעות ענק במרכז המסחרי שבו נמצאה הקונדיטוריה, בבתי הספר שבו למדו גם ילדיה ובסמוך לבתי כנסת ובהם מופיעה תמונת התובעת מחזיקה עוגה כשלצידה הסבר על כך שהיא יהודיה משיחית המנסה להטביל את היהודים.

במודעות נכתב: "הזהרו ממנה – ואל תכנסו אליה". בהמשך לכך, לפי הנטען, זימן את התובעת רב המועצה המקומית גן יבנה ושלל ממנה את תעודת הכשרות.

לאחר כחמש שנים פתחה התובעת קונדיטוריה נוספת באשדוד וקיבלה עבורה תעודת כשרות, אך גם במקרה זה הפיצה "יד לאחים" מודעות נגדה וגם בפעם זו נשללה ממנה תעודת הכשרות.

בעקבות זאת, לפני 12 שנה החלטה התובעת לנהל הליכים משפטיים, ופנתה בעתירה לבג"צ, אך עוד בטרם התבררה העתירה הוחזרה תעודת הכשרות לקונדיטוריה בגן יבנה, ללא כל תנאים מיוחדים.

לאחר שלוש שנים ניתן פסק דין במסגרתו התקבלה העתירה ושופטי בג"ץ כתבו כי רב העיר אשדוד והרבנות העירונית שקלו שיקולים זרים במסגרת החלטתם ולכן יש להחזיר את התעודה לקונדיטוריה באשדוד בתנאים הרגילים.

בהמשך, פנתה התובעת לבג"צ בבקשה לביזיון בית משפט בטענה כי הוראות פסק הדין לא מולאו, אך בסיום ההליך ניתן פסק דין בו נדחתה הבקשה לביזיון. מאז, ממשיכה הקונדיטוריה באשדוד לפעול ללא תעודת כשרות ואילו הקונדיטוריה בגן יבנה נסגרה לפני שמונה שנים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד