בע"ה י"ג אדר תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב וולפא: להחזיר את החיילים שהודחו בשל הכרזת שמע ישראל

במכתב שמפרסם הבוקר הרב וולפא, הוא קורא להחזרה מידית של חיילי המילואים שהודחו לאחר שהכריזו שמע ישראל במסגד בג'נין. "הכריזו את הפסוק הקדוש ביותר, המסמל מסירות נפש לה' לארצו ולתורתו"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב טבת תשפ"ד - 13:29 24/12/2023
גודל: א א א

במכתב מיוחד שמפרסם הבוקר (ראשון) יו"ר המטה העולמי להצלת העם והארץ הרב שלום דב וולפא, הוא קורא להחזרה מיידית של חיילי המילואים שהודחו לאחר שהכריזו 'שמע ישראל' במסגד בג'נין.

לעצם הטענה כי החייל פגע ברגשות המוסלמים, כותב הרב וולפא: "הנה מה שלנו ידוע הוא, שרגשות דתיים של אלו שהיו 'מתפללים' במסגד זה, כללו חינוך לשנאת ישראל, ולעשיית מעשי זוועה מסוג המעשים של שמחת תורה תשפ"ד, ובאמצעות אותם רמקולים במסגדים, קורא המואזין יום יום להשמדת עם ישראל אנשים נשים וטף, היל"ת. וזאת מלבד מה שבמסגד זה עצמו מצאו אמצעי לחימה, שנועדו לפגוע בחיילים ובאזרחים יהודיים, ואם כן בוודאי שהכרזות של קבלת מלכותו של הקב"ה, במקום זה, אינן פגיעה בערכי צה"ל, אלא אדרבה חיזוקו של צה"ל וערכיו".

עוד הוסיף: "לכן חיילים אלו שמסרו את נפשם ובאו למלחמה להילחם עם האויב הנאצי, ראויים הם לכל שבח על מסירות נפשם, ובפרט שבמקום זה עצמו שבו קוראים לרצח יהודים הכריזו את הפסוק הקדוש ביותר, והמסמל מסירות נפש לה' לארצו ולתורתו".

"אנו קוראים איפוא להחזיר מיידית חיילים אלו לשירות המילואים, כדי שחס ושלום הדבר לא יפגע ברוח הלחימה של כוחותינו בכל הגזרות", סיים הרב וולפא. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

המכתב מצטרף לתמיכת הרב יצחק גינזוברג, במעשיהם של הלוחמים שקראו שמע ישראל במסגד בג'נין, שפרסמנו בקול היהודי: "יבורכו חיילי ישראל אשר הכריזו "שמע ישראל" במסגד בעין-גנים (ג'נין), סמל לנצחון עם ישראל על אויביו, ומדינה החפצה נצחון תדע להוקיר מעשה כזה", אמר הרב גינזוברג. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד