בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרש"פ קוראת לערבים: "צאו להצביע, זהו יום היסטורי"

בעיתון רשמי של הרש"פ נכתבו מספר מאמרים הדוחקים בערביי ישראל לצאת להצביע בבחירות לכנסת. "שואפים לראות ביטויים של ברית בין המפלגות הערביות עם כוחות השמאל". "נהרו אל הקלפיות ותרמו להפלת נתניהו"

  • יהודה פרל
  • י"ז אלול תשע"ט - 10:49 17/09/2019
גודל: א א א

בקריאות שהתפרסמו בתקשורת הערבית בימים האחרונים, דוחקת הרשות "הפלסטינת" בערבים הישראלים להשתתף "באופן מסיבי" בבחירות בישראל, עם דגש על הצבעה עבור הרשימה המשותפת, ועל השאיפה לקדם את האינטרס הלאומי "הפלסטיני", שהוא למנוע מבנימין נתניהו להיבחר לראשות הממשלה.

חשוב לזכור, בבחירות לכנסת ישנם כ-6 מיליון בעלי זכות הצבעה, מתוכם כ-16% ערבים, יותר מההפרש הצפוי בין גוש הימין והשמאל. הדבר מלמד, כי קולותיהם של הערבים עשויים להכריע את הבחירות.

דוגמאות לקריאות כאלה ניתן למצוא בפרסומים ובמאמרי דעה שפורסמו בעיתון הרשמי של הרש"פ, עיתון אל-חיאת אל-ג'דידה.

בין האזרחים הישראלים שהרש"פ מצפה שיצביעו עבור הרשימה המשותפת נכללים היהודים הספרדים ("המזרחים"), המכונים במאמר בעיתון הרש"פ "הערבים-היהודים." לגישת כותב המאמר, "הערבים-היהודים" הינם "קורבנות התנועה הציונית הגזענית," והם שואפים "לחזור לארצות המוצא שלהם, "ואילו הערבים הפלסטינים הם "בעלי האדמה והזכות ההיסטורית והטבעית".

וכך כתב מוופק מטר, תחת הכותרת "האינטרס של קורבנות התנועה הציונית להפלת נתניהו":

"אנו שואפים שיום שלישי ה-17 בספטמבר הנוכחי יהיה יום היסטורי... אנו שואפים לראות ניצחון איכותי לרשימת המפלגות, הכוחות והאישים של הרשימה המשותפת בבחירות לכנסת. במקביל אנו מצפים לראות ביטויים שימחישו את האינטרסים המשותפים של קורבנות התנועה הציונית הגזענית, הכובשת והקולוניאליסטית, ביטויים של ברית אמיתית בין הכוחות והמפלגות הערביות, עם כוחות השמאל והערבים-היהודים...".

"הפלסטינים והערבים-היהודים, המוגדרים כיהודים מזרחיים (ספרדים), היו ועודם קורבנות התנועה הציוניות", נכתב במאמר בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית.

"אנו סבורים שהעניין עמוק הרבה יותר מאשר הסכמים, בריתות ואינטרסים בזמן שלפני בחירות; אנו מדברים כאן על גורלות - גורלו של העם הפלסטיני, בעל האדמה והזכות ההיסטורית והטבעית, וגורלם של יהודים שהם בכלל אזרחים ערבים שנעקרו מארצותיהם הערביות, מבתיהם והאינטרסים שלהם, אך עודם מאמינים שעתידם נמצא במקום שבו שורשיהם ההיסטוריים, הטבעיים והתרבותיים; זאת לאחר שנחשפו המטרות האמיתיות של התנועה הציוניות...".

"האינטרס המדיני של העם הפלסטיני הוא למנוע את הגעתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה במדינת הכיבוש פעם נוספת, מפני שהדבר עשוי לנתק חוליה בשרשרת של המתקפה הקולוניאליסטית החדשה...".

במאמר אחר שנכתב על ידי עומר חלמי אל-ע'ול, בעל טור בעיתון אל-חיאת אל-ג'דידה השבוע, תחת הכותרת "חשיבות הקול הפלסטיני" הובעה גישה פרגמטית לקריאה להשתתף בבחירות:

"מדינת הקולוניאליזם, בין אם אנו רוצים בכך או שלא, נהייתה חלק מהמציאות הגיאופוליטית, והעם הערבי הפלסטיני... צריך להתייחס אליה כמציאות [קיימת] כדי לפתור את הסכסוך... על הנהגות העם בגליל, במשולש ובנגב להגן על האינטרסים של העם הנמצא שם בכל גווניו, ולהגן על הזכויות הפוליטיות, כלכליות, חברתיות ותרבותיות של הציבור. ההשתתפות בבחירות היא חלק בלתי נפרד מהמאבק הפוליטי והחוקי....".

"הנוכחות הפלסטינית בכנסת מדגישה כי סוגיית פלסטין קיימת, היא לא מתה, ומאבקם מהווה תמיכה במאבק של אש"ף, ותומך בהגשמת המטרות הלאומיות. לכן, הצבעת הפלסטינים בבחירות של הפנים של 48 הוא הישג חשוב לעם הערבי הפלסטיני, ואי הצבעה פועל לטובת הכוחות הקולוניאליסטים הציונים...לכן עלינו כולנו לדרוש מהציבורים שלנו להצביע ולהשתתף באופן מסיבי בבחירות, כי זה פועל לטובת האינטרסים שלהם ולטובת האינטרסים של העם כולו".

במאמר נוסף תחת הכותרת "מה מוזר מי שעוד נמנע או נותר אדיש" כתב מוחמד עלי טאהא במדויק ובתמצית את השקפת הרש"פ: "הימנעות מהצבעה היא מטרתו של נתניהו כי הוא מפחד מהקול הערבי, אז נהרו אל הקלפיות ותרמו להפלתו".

את החומרים האלו מפרסם הבוקר עו"ד מוריס הירש המכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית'.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד