בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

וידאו: שב"ס ממשיך בהסעת המסתננים ממתקן הכליאה לתל אביב

הממשלה הכריזה על תחילת המבצע למעצר המסתננים וגירושם לארצות מוצאם. ערוץ 1 פירסם הערב (רביעי) תיעוד מהיום, ובו נראה אוטובוס שמוביל מסתננים ממתקן הכליאה לתל אביב. הנהג סיפר כי מדי יום הוא מסיע 180 מסתננים.

  • כ"ג סיון תשע"ב - 22:07 13/06/2012
גודל: א א א
[caption id="attachment_23931" align="alignleft" width="300" caption="הסעות המסתננים לתל אביב נמשכות (צילום: הקול היהודי)"]
הממשלה הכריזה על תחילת המבצע למעצר המסתננים וגירושם לארצות מוצאם. ערוץ 1 פירסם הערב (רביעי) תיעוד מהיום, ובו נראה אוטובוס שמוביל מסתננים ממתקן הכליאה לתל אביב. הנהג סיפר כי מדי יום הוא מסיע 180 מסתננים.   
רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים החלה בימים האחרונים במעצרים של מהגרי עבודה ממדינות אפריקה, לקראת גירושם. עד עתה נעצרו כ300 מסתננים. בדברים שנשא היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת צוות שרים לפיתוח העיר אילת, אמר נתניהו: "הטיפול בבעיית המסתננים נמצא בעיצומו. בעוד חודשים ספורים תסתיים הקמת הגדר. נעצור את שטף המסתננים. השבוע העברנו בכנסת את החוק להחמרת העונשים על מעסיקים שמביאים מסתננים בלתי חוקיים".
נתניהו הוסיף ואמר "אנחנו מקימים עכשיו מתקני שהייה ליד הגדר, על מנת שנוכל להעביר את המסתננים ישירות למעצר עד 3 שנים. התחלנו גם בפעולות להחזיר את המסתננים הבלתי חוקיים לארצות המוצא שלהם. אנחנו נפתור את הבעיה".
בניגוד מוחלט לפרסומים הרשמיים מטעם הממשלה, ערוץ 1 פרסם הערב במהדורת החדשות תיעוד שצולם היום (רביעי). בתוך אוטובוס קו 370, כשהוא מלא במסתננים, שיוצא ממתקן הכליאה 'סהרונים' בנגב לעבר העיר תל אביב. נהג האוטובוס העיד כי הוא ממשיך בהסעת מסתננים לתל אביב שלוש פעמים ביום, כשמספרם עומד על כ180 מסתננים ליום. אחד מהמסתננים שנאסף מהגבול והובל למתקן סהרונים אמר לערוץ 1 "אני רוצה לחיות כאן, אני רוצה לעבוד כאן".
בפרסום בלעדי של הקול היהודי לפני כשנה וחצי נחשפה העובדה, כי שב"ס מסיע את המסתננים לתל אביב, כך עלה מנתוני השב"ס שהגיעו לידי הקול היהודי ומעדויות תושבים. בשירות בתי הסוהר אישרו כי הם המסיעים את המסתננים לבאר שבע ולערי הדרום, אך הכחישו את דבר ההסעות לתל אביב.
תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד