בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ בן גביר לשר הרווחה: "חשוף את נתוני הקטינות הנעדרות"

בעקבות תחקיר הקול היהודי פנה ח"כ בן גביר לשר הרווחה מאיר כהן וביקש כי יורה על איסוף נתונים אודות מספר הקטינות הנעדרות

  • מערכת הקול-היהודי
  • ד' אלול תשפ"א - 12:01 12/08/2021
גודל: א א א
(צילום: שלמה מלט)
(צילום: שלמה מלט)

יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר שסייע במקרים רבים של נעדרות בסיכון ממוסדות הרווחה, שיגר היום מכתב לשר הרווחה מאיר כהן בעקבות תחקיר הקול היהודי וסירוב משרד הרווחה למסור נתונים אודות היעדרות קטינות ממוסדות הרווחה, בבקשה לייצר נוהל אחיד לטיפול בקטינות נעדרות.

במקום להתלונן על המצב - בואו לייצר שינוי!
אלו ימי הקמפיין להגדלת מערכת התחקירים המשפיעה
​של הקול היהודי,

הצטרפו עכשיו וקחו חלק!

חה"כ בן גביר כותב לשר כהן בין היתר: "מפרסום באמצעי התקשורת עולה כי ממעקב שניהל אתר 'הקול היהודי' אחר תופעת היעדרות קטינות בסיכון נחשף כי, משרד הרווחה מסרב למסור את נתוני היקף התופעה אודות כמות הקטינות בסיכון שנעדרות, או בורחות ממוסדות חסות הנוער שתחת אחריות המדינה".

"את הנתונים בקשו 'הקול היהודי' באמצעות בקשת חופש מידע אולם, למרות שבעבר התחייבו במשרד לאסוף את הנתונים אודות היקף התופעה, כעת טוענים ברווחה כי אין אינטרס ציבורי באיסוף וחשיפת הנתונים, למרות שהתחייבו לכך".

ממשיך ח"כ בן גביר וכותב: "אני פונה אליך כבוד השר באופן אישי, כמי שיודע עד כמה חשובה לך רווחת הקטינות ואכפת לך מתופעת בריחה והיעדרות של קטינות בסיכון, שאינה חדשה, אולם זוכה להתעלמות רבתי מצד רשויות המדינה".

"ישנה חשיבות למיסוד רשימה מדויקת של נתונים על אודות היקף תופעת מספר הנעדרות ממוסדות הרווחה, אותם ניתן היה להעביר לפי בקשת חופש המידע. לצערי, כמי שנחשף לא פעם לסיפורים על נערות קטינות שנעדרות ממוסדות רווחה, למעשה יש הפקרה של אותן קטינות לחסדי הרחוב ולניצול שלהן. משרד הרווחה לא מנהל כנראה רישום מסודר של מי שנעדרת ממוסד רווחה ולא מנסה להחזיר את הקטינות למוסדות".

"לאור האמור, אודה לך אם תורה על איסוף קבוע ומסודר של הנתונים ופרסומם לציבור לצורך מעקב, שכן הצעד הראשון לטיפול בתופעה הוא הבנת הנתונים על היקף התופעה".

 

בתוך כך, רק הלילה דיווחה ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה,ענת גופשטיין, על קטינה שנעדרה ממוסד של הרווחה ואותרה באזור גן לוינסקי בדרום תל אביב לאחר שנאנסה בידי מסתננים אפריקאים.

גופשטיין, שמסייעת רבות במקרי נערות הנעדרות ממוסדות הרווחה מסרה כי "מסתבר שלמשרד הרווחה אין אינטרס לדאוג לחייהן של נערות קטינות בסכון גבוה הנעדרות ונתונות לסכנת חיים וניצול מחפיר. מדובר בנערות החוסות תחת צו של בית משפט שהרווחה מחוייבת לדאוג להן".

"אנו זועקים על זה  שנים אך לבני המשפחה הדואגים אין מענה. זו החצר האחורית של מדינת ישראל ולכן זה לא בכותרות. עצוב שמדינת ישראל הפקירה בנות אלו לגורלן", דברי ענת גופשטיין.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד