בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"יחד שבטי ישראל" - הרב ארוש והרב גינזבורג באירוע משותף

במפגש ייחודי, יקיימו הרב שלום ארוש והרב יצחק גינזבורג אירוע "שמחת בית השואבה" משותף, לרגל הילולת רבי נחמן מברסלב. האירוע, שילווה בנגינתם של אורן צור ונדב בכר והזמר אריאל זילבר, יתקיים בחול המועד סוכות בישיבת 'חוט של חסד' בירושלים.

  • אלחנן גרונר
  • י"א תשרי תשע"ג - 16:38 27/09/2012
גודל: א א א
במפגש ייחודי, יקיימו הרב שלום ארוש והרב יצחק גינזבורג אירוע "שמחת בית השואבה" משותף, לרגל הילולת רבי נחמן מברסלב. האירוע, שילווה בנגינתם של אורן צור ונדב בכר והזמר אריאל זילבר, יתקיים בחול המועד סוכות בישיבת 'חוט של חסד' בירושלים.
[caption id="attachment_43237" align="aligncenter" width="486" caption=""יחד שבטי ישראל" - המודעה לקראת האירוע"]
אירוע נדיר לרגל הילולת רבי נחמן מברסלב.
תחת הכותרת "יחד שבטי ישראל", יתוועדו יחדיו הרב שלום ארוש שליט"א, ראש מוסדות 'חוט של חסד' ומחשובי רבני ברסלב, עם הרב יצחק גינזבורג שליט"א, מרבני חב"ד, ראש מוסדות 'גל עיני' ונשיא ישיבת 'עוד יוסף חי', לאירוע 'שמחת בית השואבה' משותף.
האירוע, לכבוד הילולת רבי נחמן מברסלב, יתקיים בחול המועד סוכות בישיבת 'חוט של חסד', וילווה בנגינתם של האמנים אורן צור ונדב בכר שילמדו ניגוני ברסלב עתיקים, ובהשתתפותו של הזמר אריאל זילבר. האירוע יערך ביום שלישי ט"ז תשרי בשעה 19:30 בסוכת ישיבת 'חוט של חסד' בירושלים.
"איך הופכים את העולם"
ההיכרות בין שני הרבנים החלה לפני כארבעים שנה, עת הרב ארוש בא ללמוד אצל הרב גינזבורג, שהיה אז רב צעיר. מאז עסקו שני הרבנים בהפצת התורה והחסידות והקימו מפעלים גדולים, כל אחד בפני עצמו.
לפני כשלושה חודשים נפגשו הרבנים בביתו של הרב גינזבורג בכפר חב"ד. הפגישה המחודשת נסובה סביב תנועת 'דרך חיים' שהקים הרב גינזבורג ובהצעתו לרב ארוש שייקח בה חלק.
הרב גינזבורג העלה בפגישה זכרונות מימי היכרותם הראשונים. "היינו צעירים לפני כמעט ארבעים שנה אז היינו מטיילים כאן ברחובות ומדברים... איך הופכים את העולם, דיבורים של התעוררות, של תשובה, איך עושים שכל העולם יעשה תשובה. אז עברו ארבעים שנה, אני עדיין בקטע הזה, אני מאמין שגם אתה בקטע הזה, לא הצלחנו עדיין, ובשביל זה אנחנו פה". בתום הפגישה סיכמו הרבנים כי הקשר יימשך ונפרדו בידידות גדולה.
בחודש אלול פתח הרב גינזבורג במסע התועדויות ברחבי הארץ לכבוד חודשי אלול - תשרי. התועדויות נערכו בין השאר בעפולה, ערד, חיפה, צפת, תל אביב ועוד, והערב (ה') תתקיים התועדות בישוב קרני שומרון. גם "שמחת בית השואבה" הצפויה הנה חלק מסדרת ההתועדויות, והפעם יחד עם הרב ארוש בסימן אחדות ישראל.
תגובות (20) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד