בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישראל תעביר כחצי מיליארד שקל לרשות הפלסטינית

לצורך התמודדות עם משבר הקורונה, ישראל צפוי להעביר "הלוואה הומניטרית", שספק רב האם תוחזר, לידי הרשות הפלסטינית. בינתיים, הרשות מעניקה משכורות טרור למחבלים וטוענת כי ישראל מפיצה את המגפה

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • י"ט ניסן תש"פ - 11:15 13/04/2020
גודל: א א א

ישראל צפויה להעניק בימים הקרובים לרשות הפלסטינית כסף בסך של כחצי מיליארד שקלים, זאת במטרה לסייע להם להתמודד עם משבר הקורונה.

בימים שבשגרה, ישראל גובה מיסים מערביי הרשות הפלסטינית בסכום דומה, של כ-500 מיליון שקלים מידי חודש ומעבירה אותם לידי הרשות. כעת, גם ישראל וגם הרשות מתקשים בגביית כספי המיסים, בשל משבר הקורונה. למרות זאת, ישראל ככל הנראה תעביר את הסכום.

באופן רשמי, מדובר בהלוואה שישראל מעניקה לראשות, מעין הלוואה תזרימית, על סמך כספי המיסים. בפועל, כך אומרים במשרד האוצר, מדובר בהלוואה הומניטרית, והסיכוי שהסכום הזה יחזור הוא קטן ביותר.

ברשות הפלסטינית, אשר מאז פרוץ נגיף הקורונה לא חודלים מלהאשים את ישראל ו"מדינת הכיבוש", בהפצת המגפה, דורשים לקבל מישראל מענק של 500 מיליוני שקלים בכל חודש, למשך חצי שנה.

   | הרש"פ מעדיפה לשלם משכורות למחבלים על פני רכישת ציוד רפואי וסיוע לנזקקים

בשבוע שעבר פורסם בקול היהודי כי בימים אלו, סימנה הרשות הפלסטינית את ההוצאה הלאומית שלה עבור תגמולים למחבלים ומשכורות טרור, בעדיפות גבוהה. מה שאומר, שלמרות המצב הכלכלי הקשה בשל משבר הקורונה, הרשות משלמת משכורות לצוותי רפואה במקום הראשון, למנגנוני הביטחון במקום השני, למחבלים שביצעו פיגוע טרור ולמשפחות שהידים במקום השלישי ורק לאחר מכן לנזקקים וליתר עובדי המדינה.

כדי לשים את החלטת הרש"פ בפרספקטיבה, יש לקחת בחשבון כי בשנת 2019 ההוצאה החודשית הממוצעת של הרש"פ על תשלום תגמולי טרור ותמריצי טרור היתה יותר מ-50 מיליון ש"ח ($13,937,170 / €12,579,425).

משמעות הדבר היא כי - לפי המחיר שפרסם המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעת מחלות לערכות בדיקה לוירוס קורונה - הרש"פ בחרה למעשה לתמרץ ולתגמל את הטרור על פני רכישת 387,143 ערכות בדיקה של וירוס קורונה, או על פני רכישת 465 מכונות הנשמה זולות שיוצרו במכון MIT בארה"ב.

   |  ישראל מעבירה ציוד רפואי לרשות, זו מפיצה עלילות דם

כמו כן, בכל העת, ישראל מעניקה סיוע נוסף לרשות הפלסטינית בכדי שזו תוכל להתמודד עם משבר הקורונה ועם מניעת התפשטות המגיפה. ישראל העבירה עד כה מאות אלפי מסכות מיגון, אלפי ערכות בדיקה לקורונה ומאמצעים רבים נוספים. כמו כן, ישראל הכשירה רופאים של הרשות הפלסטינית להתמודדות עם המגפה.

כתב 'מקור ראשון' אסף גבור פרסם כי ראש ממשלת הרשות מחמוד א-שתיה אמר בנאום כי "בזמן שאנחנו מתמודדים עם וירוס הקורונה הכיבוש המתועב ממשיך במעשי העוינות נגד עמנו... הכבוש לא מגלה אנושיות והעולם חייב לרסן אותו, נחשפנו לעדויות שחלק מהחיילים מנסים להפיץ את הוירוס באמצעות יריקה על ידיות המכוניות. זוהי גזענות ושנאה של אנשים שמייחלים למותו של האחר ואנחנו נתעד זאת ברשימת הפשעים", אמר א-שתיה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד