בע"ה ט"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר שלושה שבועות: הקטינה חזרה לביתה

קטינה בסיכון שהיתה בקשר עם עבריינים בדואים ונעדרה כשלושה שבועות שבה לביתה

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' כסלו תשפ"א - 08:06 24/11/2020
גודל: א א א
אילוסטרציה
אילוסטרציה

קטינה בסיכון גבוה תושבת הדרום שנעדרה לאחר שהיתה בקשר עם עבריינים בדואים שבה לביתה לאחר שלושה שבועות, כך נודע לקול היהודי.

בתוך כך, לקול היהודי נודע כי קטינה נוספת נעדרת ממוסד מסילה לקטינות בסיכון. מדובר בקטינה שנעדרה בעבר כחודש ושהתה בכפרים ערבים, שם נוצלה על ידי עבריינים.

בשבוע שעבר פרסמנו את המקרה הקשה של היעדרות הקטינה מהדרום והחשש של משפחתה לחייה. הקטינה שבה אמש לביתה והועברה למוסד בצו בית משפט. בארגון להב"ה שסייע למשפחה קראו לרשויות להגביר מאמצים למציאתה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

"שוב נערה בסיכון נעדרת וידוע שהיא נמצאת בחברת ערבים שמנצלים אותה ועד עכשיו אין סימן לחיים ממנה", אומרת לקול היהודי ענת גופשטיין מלהב"ה המסייעת למשפחה. "הבנות האלו לא הפקר והגיע הזמן שהרשיות יקחו את העניין ברצינות ויפסיקו לזלזל בתופעה של ניצול קטינות".

"מאחורי כל בת יש משפחה שבורה שדואגת לגורל  של הבת", מספרת ענת על התמודדות המשפחות. "שוחחתי עם הממשפחה של הילדה הנעדרת ובני המשפחה מתחננים לעזרה. הם לא מרגישים שהמשטרה עושה מספיק כדי למצוא את ביתם". 

"מדובר בתופעה קשה ויומיומית. ראינו לצערינו את המקרה הטראגי של מרים פרץ ז"ל שנפטרה ממנת יתר שהביא לה עבריין ערבי מבוגר בבית צפפא. אנחנו מאוד מקווים שהקטינה תימצא בריאה ושלמה בטרם יהיה מאוחר מדי. המשטרה צריכה להקים יחידה מיוחדת לטיפול בתופעת הטרור הלאומיני. לא יתכן שקטינות יהודיות מנוצלות על רקע לאומני ואיש אינו מתייחס לכך כתופעה המחייבת טיפול הרשויות", אומרים בלהב"ה.

יש לציין כי מקרים אלו מזכירים את הנעדרת הקטינה מאזור ירושלים שנעדרה למספר שבועות לפני כחדשיים. לאחר מאמצים של בני משפחתה וארגון הלב"ה הנעדרת חזרה ביוזמתה לביתה, וארגון להב"ה מוסיף לסייע לה גם כעת בזמן שהותה במעון מסילה, ובמסגרת ההליכים המשפטיים בעניינה.

 הירשמו לניוזלטר שלנו >>

כפי שחשפנו בתחקיר הקול היהודי, כ-60% מהקטינות בסיכון ברחו או נעדרו לפחות פעם אחת מהמוסד בו שהו. יש להבין כי מדובר בקטינות בסיכון גבוה שנמצאות תחת אחריות המדינה בצווי בית משפט.

מרבית הקטינות מנוצלות בזמן ההיעדרות בידי גורמים עברייניים, רובם ערבים, שכן הן נמצאות בדרך כלל בבריחה מהרשויות, ובית לחזור אליו בדרך כלל אין להן. התנאים הקשים במוסדות ובראשן מוסד מסילה שנמצא תחת ביקורת חריפה ביותר של מבקר המדינה, גם הם תורמים לרצון של הקטינות לברוח מהמוסדות.

במשטרה הביעו לא פעם תסכול מכך שקטינות שמאותרות חוזרות למוסד אך לעיתים כבר למחרת נעדרות שוב. גם במקרה הנוכחי מדובר בקטינה המוכרת מהיעדרויות קודמות.

הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד