בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות נשים חתמו: "לעצור את הפגיעה בכותל"

בנוסף לעצומה עם הקריאה לשר הדתות אריה דרעי, הוגשה תלונה כנגד נשות הכותל בגין אלימות

  • יח"צ
  • כ"ח כסלו תשע"ט - 21:30 06/12/2018
גודל: א א א

מאות נשים חתמו על עצומת נשים לעצירת הפגיעה בקדושת הכותל, הקוראת לשר הדתות אריה דרעי לשים סוף לחילול הקודש המתרחש בכותל המערבי מידי חודש על ידי נשות הכותל. בעקבות הפרובוקציות החוזרות של נשות הכותל ברחבת הכותל מידי ראש חודש, קמה קבוצת נשים ופתחה בעצומה כנגד הפגיעה המתמשכת בכותל.

העצומה, הממוענת לממלא מקום השר לשירותי דת - אריה דרעי, עם העתקים לראש הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה, רב הכותל ויו"ר הקרן למורשת הכותל, מבקשת לשים סוף "לחילול הנורא של הקודש ולפגיעה בנשים המתפללות".

על העצומה ניתן לחתום גם ברשת וגם באופן פיזי בקהילות מסוימות, והיא נפתחת בהסבר על הפגיעה בכותל המתרחשת על ידי נשות הכותל: "אותה קבוצה קיצונית מפרה באופן בוטה את מנהג המקום, שכל באי הכותל מלבדן מכבדים, ומעוררת במקום הקדוש ריב ומדון. בשעה שהן נמצאות ברחבה, התפילה של מאות ואלפי הנשים הבאות להתפלל בעזרת הנשים מופרעת באופן קריטי".

עוד תואר בעצומה כי "כאשר נשות הפרובוקציה רוקדות, שרות בקולי קולות, מוחאות כפיים ומעוררות מחאה ומהומות במקום הקודש, הרי שלבאות לשפוך את ליבן בכותל קשה מאוד לשמוע את החזן או להתרכז בתפילה לנוכח ביזוי המקום הקדוש".

מחברות העצומה מדגישות כי הרבנות הראשית מתנגדת לקיום הטקסים של נשות הכותל, ולכן הן פונות לשר דרעי, כאחראי המקומות הקדושים: "אנו דורשות שתפעיל את סמכותך ותפעל להרחיק את הפרובוקטוריות מהכותל, ולאפשר להמון המתפללות להתפלל בו בכוונה ובקדושה". את העצומה סיימו בתפילה "שנזכה לראות בטוב ירושלים ובבניינה השלם בקרוב".

לאה אהרוני מ'נשים למען הכותל' מסרה: "הגיעו מים עד נפש. מדובר פה בשערורייה לאומית. לא ייתכן שבמקום הקדוש לעם היהודי לא יהיה חוק וסדר וכל אחת תוכל לבוא ולעשות פרובוקציות, ובכך להדיר נשים רבות שלא באות להתפלל בגלל הרעש והמהומה".

היא השוותה את התנהלות נשות הכותל למול קבוצות אחרות "יש מסורת בעם ישראל ויש מנהג וסדרים כיצד לכבד את ההלכה במקום הקדוש הזה. גם מבקרים לא יהודיים שמים כיפה ומתפללים בהפרדה, כי הם מרגישים את היראה ומכבדים את מנהגי המקום הזה. רק קומץ צעקני של נשים מגיע ועושה ככל העולה על רוחו, פוגע במאות מתפללות שבאותו להתפלל בראש חודש ומבזה את הכותל, ואין דין ודיין.

אנו דורשות משר הדתות להפעיל את סמכותו ולהרחיק את הפרובוקטוריות מהכותל, בכדי שיהיה אפשר לחזור ולהתפלל בו כפי שהתפללו בכל הדורות", הוסיפה.

העצומה מצטרפת לתלונה שהוגשה למשטרה נגד אלימות 'נשות הכותל' בראש החודש האחרון, שהתרחשה בעת התפילה. 'נשות הכותל' הרפורמיות שוב קיימו טקס פרובוקטיבי ומתריס באמצע רחבת עזרת הנשים, כאשר הן דוחקות ומפריעות למתפללות ושרות וצועקות ברעש רב ובכוונה תחילה להתריס ולהפריע לעשרות המתפללות שהגיעו לתפילת ראש חודש בכותל בארגון 'המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל'.

מה שייחד את הפעם הזו היה העובדה כי 'נשות הכותל' אף נהגו באלימות ממש ודחפו מתפללות , חלקן אף באמצע תפילת עמידה.

   | הוגשה תלונה במשטרה כנגד "נשות הכותל"

לאור האלימות והפגיעה הקשה בכבוד המתפללות ובכבוד התפילה והכותל המערבי, החליטו המתפללות שנפגעו מאלימות 'נשות הכותל' להגיש תלונה במשטרה כנגד 'נשות הכותל'. התלונה הוגשה למשטרה בצירוף תיעוד האלימות והנשים הפוגעות. בקטע וידאו קצר שמפורסם כאן ניתן לראות כי אישה מ'נשות הכותל' נדחפת ללא סיבה מול אישה המתפללת תפילת עמידה ואף נדחקת בכח בין שתי נשים מתפללות למרות בקשתן ממנה שלא להפריע להם. בסרטון, ניתן לראות גם את המהומה הרבה שמחוללות נשות הכותל באמצע רחבת הכותל וכאשר מאות נשים מנסות להתפלל תפילת ראש חודש בכוונה וללא הפרעה.

בצלאל זיני, ראש 'המטה המשותף למען שמירה על קדושת הכותל', מסר: "אנחנו שוב עדים לפרובוקציה ואלימות חמורה של 'נשות הכותל' במקום הקדוש, שריד בית מקדשנו. לא ייתכן שנשות ישראל הבאות להתפלל כמסורת ישראל בכל הדורות לא יוכלו להתפלל כראוי ליד הכותל המערבי. זה מזכיר לנו תקופות אפילות בהיסטוריה שלנו, וחייבים לשים לזה סוף.

אנו קוראים למשטרת ישראל למצות את הדין עם הנשים האלימות. בנוסף, אנו  קוראים לשר הדתות בפועל, אריה דרעי, להשיב את הסדר והכבוד למקום ולשמוע לבקשת הרבנים הראשיים לישראל לתקן מכוח הסמכות הנתונה לו בחוק את התקנות המחזקות את קדושת המקום ואוסרות על כל פגיעה מעין זו בשריד בית מקדשנו" הוסיף.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד