בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מה חושב השר פרץ על הוצאת הפיליפינים מישראל?

שר החינוך מהבית היהודי מבקש להשאיר את העובדים הזרים בארץ. שר התחבורה מהאיחוד הלאומי מתנגד ואיתו איילת שקד. "את ההומניטריות אני שומר לאחיי בדרום תל אביב"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה תמוז תשע"ט - 10:13 28/07/2019
גודל: א א א
(אסתי דזיובוב, tps)
(אסתי דזיובוב, tps)

שר החינוך ויו"ר מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ, מבקש להשאיר בישראל את העובדות הזרות, הבלתי חוקיות, מהפיליפינים יחד עם ילדיהם.

הרב פרץ, שלח מכתב לשר הפנים בו הוא מבקש "לשקול בכובד ראש את הבקשה, תוך התייחסות לנסיבות המיוחדות שבהן מעורבים ילדים אשר התערו בחיי החברה הישראלית במשך שנים ארוכות".

את הדברים אומר השר פרץ, בניגוד לדעתו של חבר הרשימה המשותפת שלהם בבחירות לכנסת, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. סמוטריץ' אמר, כי "את העובדות הזרות ואת ילדיהם יש להשיב למולדתן עוד היום", כתב נחרצות סמוטריץ' בעמוד הפייסבוק שלו.

הורידו את אפליקציית הקול היהודי ותהיו מעודכנים בתחקירים החשובים >>

"הן באו לכאן מראש לזמן מוגבל תוך התחייבות חוקית לחזור הביתה בתום התקופה. יש להן לאן לחזור ואין שום סיבה לאפשר להם להישאר", הוסיף סמוטריץ' והדגיש, "את הרגישות וההומניטריות אני שומר לאחיי תושבי דרום תל אביב".

בעקבות דבריו של הרב פרץ, אמרה יו"ר הימין החדש שרת המשפטים לשעבר איילת שקד כי "מקומם של ילדי השוהים הבלתי חוקיים הוא במולדתם בחיק משפחותיהם המורחבות. אני מתנגדת נחרצות לכל קריאה להשאיר בארץ משפחות שוהים בלתי חוקיים גם אם ילדיהם לומדים במערכת החינוך בישראל".

עוד הוסיפה שקד ואמרה, כי "מי שייתן מעמד בישראל לילדי עובדים זרים יבטיח לכל עשרות אלפי השוהים הבלתי חוקיים בישראל השתקעות בישראל באמצעות הקמת משפחות. לא אתן לזה יד".

   | בעבר: הרב פרץ קרא לדאוג לרווחת המסתננים וחזר בו

במערכת הבחירות הקודמת, זו שהסתיימה ממש לפני מספר חודשים, עורר הרב פרץ סערה לאחר שברך על הסיוע שמעניקה המדינה למסתננים האפריקאים הבלתי חוקיים בישראל.

את הדברים אמר הרב רפי פרץ בסיור שערך יחד עם השר סמוטריץ', ח"כ מוטי יוגב, ח"כ עידית סילמן ועוד בשכונות דרום תל אביב הסובלות יום-יום מפשיעת המסתננים. ''ההשקעה של מדינת ישראל במהגרים הלא חוקיים זאת דרכנו, זה העם הזה, אנחנו עם שנוהג בחסד כלפי הזולת. 'זה לא סותר את זה שאנחנו יודעים שצריכים למצוא פתרונות טובים כדי להרחיק אותם מהארץ, אבל כל עוד הם כאן אנחנו צריכים לדאוג לרווחתם, במיוחד הילדים והתינוקות. יש כאן בתי ילדים נפלאים וגני ילדים נהדרים וזו תעודת כבוד למדינת ישראל", הוסיף הרב רפי פרץ.

לאחר שהתעורר זעם רב נגד דבריו, כתב הרב פרץ בחשבון הטוויטר שלו, כי "אני כאן כדי להבהיר חד משמעית לכל אלו שקצת קשה להם להבין מורכבות: למסתננים אין מקום בישראל נקודה! צריך לעשות הכל כדי להוציא אותם מכאן וכמה שיותר מהר ואנחנו נוביל את המהלך הזה בממשלה הבאה. נשקם את דרום תל אביב ונחזיר את השכונות לתושבים. עד אז, יש לתת למסתננים תנאים בסיסיים כבני אדם".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד