בע"ה ט"ז כסלו תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מפלה לשב"כ: חיים פרלמן שוחרר

  • ב' אלול תש"ע - 22:17 12/08/2010
גודל: א א א
חיים פרלמן ביציאה ממתקן השב"כ (הקול היהודי)
חיים פרלמן ביציאה ממתקן השב"כ (הקול היהודי)

חיים פרלמן, שנחקר בידי השב"כ בחודש האחרון בחשד להריגת ארבעה ערבים, שוחרר היום (חמישי) למעצר בית בבית הוריו ביישוב תקוע..

שלושים יום שהה חיים פרלמן במתקני השב"כ בפתח תקווה, בהם עבר חקירות אינטנסיביות ומייגעות, תוך התעללות מתמשכת. השבוע (שני) ביקשו בשב"כ להאריך את מעצרו של פרלמן מעבר לשלושים יום המותרים על פי חוק. בית משפט השלום בפתח תקווה דחה את בקשת שב"כ, והאריך את מעצרו עד ליום רביעי. השופט אמר כי לא החקירה לא התקדמה כלל, ואין די ראיות כדי להעמיד את פרלמן לדין. ביום רביעי שוחרר חיים למעצר בית, וביצוע ההחלטה נדחתה עד לערעור השב"כ היום בבית המשפט המחוזי. כאמור, דחה בית המשפט המחוזי את עתירת השב"כ ושחרר את פרלמן.


לכל אורך תקופת המעצר, היתה עמותת 'חננו' בחזית המאבק המשפטי לשחרורו. עובדי העמותה ועורכי דינה השקיעו מאמצים רבים לסייע לפרלמן במישורים שונים. חיים זכה לייצוג משפטי דומיננטי ופעיל על ידי עורך הדין עדי קידר, ועורכי הדין הנוספים של העמותה. בעמותת 'חננו' טרחו להדגיש כי על אף העובדה שפרלמן נעצר ונחקר דווקא בשל היחסים שרקם עם השב"כ בעבר, חשוב מאוד היה לתת לו גיבוי מלא, לשמח ולעודד אותו. ידידי משפחת פרלמן ו'חננו' סייעו, תמכו ועודדו את חיים בהפגנות ליד בתי המשפט אליהם הגיע, ונתנו תמיכה ועידוד לקרן, רעייתו של חיים.


עורכי הדין של עמותת 'חננו' לחמו למען שחרורו מהרגע הראשון, כאשר הם מצליחים להביא את חיים לעשרים דיונים בבתי המשפט השונים (!) תוך כדי המעצר. אין צורך להאריך בחשיבות הדיונים הללו עבור העציר, כאשר מעבר לסיכויי השחרור שהם מביאים איתם, הם גם ההזדמנות היחידה שלו לראות את בני משפחתו וחבריו ולשבור את שגרת החקירות המעיקה אותה מנסה השב"כ לייצר כדי לשבור את רוחו של העצור. בעקבות השחרור, פנו חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי ליו"ר ועדת החוץ והביטחון בה הם חברים, בבקשה שיזמן לדיון דחוף בוועדה את ראש השב"כ, יובל דיסקין, בעקבות הכשלון הצורב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד