בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משטרה בגובה הדשא...

לאחר החלטת בתי המשפט כי עצורים מתחנת אריאל יגעו לבית המשפט בפ"ת ולא לכפר סבא נעצרו 6 מתושבי חוות גלעד בחשד ל"תקיפה חמורה". לאחר מסדר זיהוי השתחררו 4 ו-2 נשארו במעצר עד שהשופטת החליטה לשחררם מחוסר סיבה למעצר...

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח שבט תש"ע - 13:05 12/02/2010
גודל: א א א
[caption id="attachment_4433" align="alignleft" width="100%" caption="חוות גלעד (צילום: הקול היהודי)"]חוות גלעד (צילום: הקול היהודי)
השבוע, כך הוחלט במערכת בתי המשפט, יגיעו העצורים ממשטרת אריאל לדיונים במעצרם לבית המשפט בפתח תקוה ולא לכפר סבא, כפי שהיה נהוג עד עתה. יתכן והסיבה היא כי לשופטים בכפר סבא כבר נמאס מהלוקשים ה'משפטיים' שמאכילים אותם שי ניצן וחבר מרעיו במרחב שומרון, ובהרבה מקרים פשוט זורקים אותם מכל המדרגות. "משנה מקום משנה מזל" חשב שם מישהו למעלה. אבל המזל, השבוע, לא האיר להם פנים.
כיריית פתיחה למהלך, נבחר תיק 'כבד ואיכותי'. חשד ל'תקיפה חמורה' של שני ערבים וטרקטור שפלשו לאדמות חוות גלעד, על ידי כעשרה רעולי פנים. השבוע ביום רביעי ב4 לפנות בוקר, פשטו כוחות גדולים על חוות גלעד מצוידים בצווי מעצר כנגד 6 תושבים. הם נלקחו למשטרת אריאל ונחקרו בחשד לתקיפה, אך הנחקרים הכחישו בתוקף את טענות המשטרה.
מתברר, כי לפני כשבועיים, ביקשה המשטרה משופטת בכפר סבא להוציא צו מעצר כנגד השישה על סמך דוח סודי, אך בית המשפט סירב לכך, מ'חוסר עילה מוצדקת למעצר', כלשון בית המשפט. במשטרת שומרון לא התייאשו וערערו לשופט רמי אמיר שמונה זה לא מכבר לשופט מחוזי בבית המשפט בפתח תקווה, אשר הוציא כנגדם את צווי המעצר.
נחזור לקצין החקירות הנמרץ ממשטרת אריאל, גיל דשא, אשר נמצא כעת בבעיה. החקירה קצת תקועה.. אך לרפ"ק דשא גיבורנו יש פיתרון לכל בעיה. הוא הזמין את אחד המתלוננים (ערפאת מפרעתא) הכניס אותו לחדר בו שהו ששת החשודים והלה הצביע בנחישות על שניים מהם. "מסדר זיהוי" כינה את זה גיל דשא, רק מה, שכל התשובות נכונות, על מי שלא הצבעת צדקת, הוא באמת חשוד...
"איך זיהית אותם"? נשאל אח"כ ערפאת בחקירה. "אמרת שהם היו רעולי פנים"? "לשניהם נפלה הרעלה באמצע", ענה ערפאת תשובה ניצחת.
נו. "עדיפה ציפור אחת ביד משתים על העץ" התנחם מר דשא. את הארבעה הוא שיחרר (לא לפני שייבש אותם עד הלילה בתחנה, יש לו צו ל24 שעות אז למה לשחרר דקה קודם?) ואת שני 'המזוהים' הוא לקח לבית המשפט בפתח תקווה להארכת מעצר. לשופטת לא היה נעים לשחרר את החשודים בתיק כה חמור, והיא האריכה את מעצרם ביומיים כשהיא מסתמכת על אותו דו"ח סודי שמצטרף לזיהוי המפוקפק. בדיון גם התברר למה עבר יותר משבוע מאז שהוצא הצו ועד ביצועו, השוטר הסביר ש"לעצור אנשים בחוות גלעד זה מורכב"
כמובן שהוגש ערר לבימ"ש המחוזי על ההחלטה המקוממת, ובדיון שנערך למחרת הביע השופט את דעתו על אותו דו"ח סודי. "מה יש פה? אין פה כלום" אמר השופט, ופני גיל דשא חפו..  העצורים שוחררו.
מהו אותו דו"ח סודי? התברר שמדובר באיכון של הטלפונים שהיו באזור החווה.. שוין.
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד