בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

סופר החליט: לא מוכרים גלידה הפוגעת במשפחה

סופר בגוש עציון הפסיק להזמין את מוצרי חברת הגלידה בן & ג'ריס לאחר שהשיקה מחאה נגד מדיניות טראמפ בנושאי משפחה

  • דוד אור שחר
  • כ"ח חשון תשע"ט - 11:14 06/11/2018
גודל: א א א
טראמפ (צילום: קובי ריכטר TPS)
טראמפ (צילום: קובי ריכטר TPS)

סופר בגוש עציון הודיע כי יפסיק את מכירת מותג הגלידה הפוגע בערכי המשפחה, כך נודע לקול היהודי.

מותג הגלידה האמריקני בן & ג'ריס הודיע בשבוע שעבר על השקת טעם מיוחד בשם Pecan Resist (פקאן ההתנגדות) בהוקרה לקבוצות המתנגדות לממשל טראמפ ולמדיניותו בעניני משפחה.

ההתנגדות באה כחלק מסערה שתחוללת בארה"ב בנושא בחודשים האחרונים לאחר שפורסם כי ממשל טראמפ מתכוון להעביר חקיקה שתדרוש כי מגדר האדם יוגדר על פי אברי הרביה שלו בעת הלידה, ובכך למנוע את ההפקרות החוגגת בתחום.

עוד פורסם כי החברה תומכת בארגון המזוהה עם השמאל הקיצוני שחברים בארגון הביעו תמיכה בטרור וסירבו לגנות מעשי טרור.

בישראל היום דווח כי בן אנד ג'ריס טענו במסר שהוציאו ברשתות החברתיות כי הם "אינם יכולים לשתוק נוכח המדיניות של הנשיא טראמפ, שמנסה לבטל עשורים של התקדמות בתחומי השוויון בין מגדרים וגזעים, מודעות לשינויי האקלים, זכויות למהגרים ועוד".

בעקבות צעדי החברה, החליטו בעלי הסופר ביישוב בת עין שבגוש עציון להפסיק את רכישת מוצרי החברה והודיעו כי לא יספקו יותר את תוצרת החברה. הדבר הגיע לאחר הפניית תשומת ליבם של בעלי הסופר לנושא על ידי תושבים מהיישוב.

בבת עין גאים בהחלטת בעל הסופר ואמרו כי "בעקבות פנייה אליהם, המכולת לא תזמין יותר בן אנד ג׳ריס לאחר גמר המלאי הנוכחי. ברצוננו להודות לבעלי הסופר על נקיטת עמדה עקרונית ויהודית למופת. אנו שמחים וגאים לחיות במקום בו יש לנו סופר שבעליו רואה את הדברים בצורה כה ברורה".

באתר ישראל היום פורסם כי החלטת החברה עוררה זעם בקרב צרכנים רבים. גולשים שנחשפו לידיעה הצהירו בתגובות "אותי כלקוח הם איבדו", "מרגע זה רק פלדמן", לקוח נוסף כתב "לא קונים יותר את המוצרים שלהם - אנטישמיות בלי בושה וללא מיצמוץ".

   | סערת 'מגדר' בארה"ב

בשבועות האחרונים מתחוללת סערה בארה"ב לאחר שבעיתון הניו יורק טיימס פורסם כי ממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוקל להצר את הגדרת המין להגדרה הביולוגית המקובלת.

על פי הדיווח טראמפ יקדם כי בתעודות הזהות יקבע מין היילוד על פי אבריו האישיים ומבנה גופו בלידה ולא על ידי "בחירתו", וכי ההגדרה הרשומה לא תוכל להשתנות.

המדיניות הקיימת היום בה המגדר נקבע בהחלטה אישית הונהגה בזמן ממשל אובמה ועוררה אז מחלוקות וסערות רבות בארה"ב, בעיקר מצד השמרנים, ונוצרים אוונגליסטים.

  | ההכנסות ממכירת הגלידה: לעמותות 'שוויון'

נתון נוסף שדווח כי ההכנסות ממכירת הגלידה בטעם החדש יתמכו בארבעה ארגונים שמעודדים התנגדות לא אלימה ותומכים במסר של החברה. אחד מאותם ארגונים הוא תנועה שפועלת למען זכויות נשים בתחומים חברתיים ופוליטים ושמה נקשר בגורמים בעיתיים.

מחברת בן אנד ג'ריס ישראל נמסר לכתב "ישראל היום" כי: "אין לנו קשר להחלטות שמתבצעות במותג הבינלאומי ולא עם כולם אנו מסכימים, איננו מתערבים בפוליטיקה מקומית ועולמית ואין לנו כל קשר למהלך שביצעה חברת בן אנד ג'ריס בארה"ב. אנו מעסיקים כ-140 עובדים, רובם הגדול מהפריפריה, וקונים את החלב והשמנת שלנו אך ורק מתוצרת ישראל".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד