בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי הרכיב יהודיה על קטנוע, נמלט ממשטרה והתהפך

לקול היהודי נודע כי השניים נפצעו בשפרעם לאחר שהצעיר שנהג ללא רישיון נמלט משוטרים. לביא: "נערות צעירות מנוצלות בידי עבריינים ערבים"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"א תמוז תשע"ח - 22:25 04/07/2018
גודל: א א א

שוב תאונה בה מעורבת צעירה יהודיה שנמצאת בקשר עם עבריינים ערבים.

לקול היהודי נודע כי במוצאי שבת לפנות בוקר נפצעה צעירה יהודיה לאחר שערבי שהרכיב אותה על אופנוע בשפרעם נמלט משוטרים שקראו לו לעצור והתהפך. האירוע התרחש באזור מרכזי בשפרעם, והצעיר הערבי נמלט ככל הנראה מאחר ונסע ללא רישיון נהיגה.

השניים נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה כשהם סובלים מחבלות.

מדובר בצעירה יהודיה הנמצאת בקשר עם ערבים. מהתכתבויות של הצעירה ברשת הפייסבוק שהגיעו לידי הקול היהודי עולה כי רוכב האופנוע הוא ידיד של בן זוגה הערבי, וכי לטענתה לא ידעה שלא היה לו רישיון, ואף ביקשה ממנו לעצור כשהחל להימלט מהשוטרים, אך על פי החשד הוא המשיך בנסיעה עד שהתהפך.

חלק מהאירוע מתועד, ובמקום התאונה התאספו עשרות ערבים מהאזור שהטיחו דברים בשוטרים וטענו כי התאונה נגרמה באשמתם. אחד הערבים אף תיעד את הצעירה שרועה על הארץ ונאנקת מכאבים ופרסם את הסרטון, שזכה ליותר מ-70 אלף צפיות, כאשר אליו מצורף מלל המאשים את המשטרה בכך שביצעה את המרדף.

עוד בנושא:

לפעול בשילוב זרועות

יש לציין כי בארגון להב"ה מציינים שלא מדובר במקרה יחיד, וכי הם טיפלו במהלך השנים במספר רב של מקרים בהם צעירות יהודיות שבילו עם עבריינים ערבים נפגעו בתאונת דרכים.

מארגון לביא הפועל למען זכויות האזרח, נמסר לקול היהודי בעקבות האירוע כי "לצערנו אנו נתקלים שוב ושוב במקרים בהם מנוצלות נערות צעירות על ידי גורמים עברייניים מהמגזר הערבי, אנו קוראים לרשויות הרווחה והאכיפה לפעול בשילוב זרועות בנושא רגיש זה".

באירוע נוסף שהגיע לידיעת הקול היהודי והתרחש גם כן במוצאי השבת כמה שעות לפני התאונה בשפרעם, כמעט והתרחשה תאונה נוספת ברכב בו נסעו צעירות יהודיות עם צעיר ערבי מאזור ירושלים המוכר למשטרה בשם איברהים. במהלך הנסיעה נצפה הצעיר הערבי משחק לנהגת בהגה, ומסיט אותו, וזו כמעט ומבצעת תאונה אך לבסוך הרכב מתייצב.

בסרטון שהגיע לידי הקול היהודי נשמעת הנהגת צועקת  "זוז מפה איברהים, אל תיגע לי בהגה באוטו שלי", הנוסעת הנוספת צורחת בבהלה, והרכב סוטה מצד לצד עד שהנהגת מצליחה לייצב אותו.

אחד המקרים החמורים ביותר של תאונות מסוג זה הוא של תהילה אלבז ז"ל, שכפי שנחשף בקול היהודי נהרגה בתאונה לאחר שנסעה עם צעיר ערבי ונערה יהודיה נוספת לאילת לפני כשנה. במשטרה חשדו אז כי הנהג נסע במהירות מופרזת ותחת השפעת סמים או אלכוהול.

באירוע טראגי נוסף שהתרחש לפני 13 שנה חטף עבריין ערבי מלוד בשם איברהים אבו זינה את חברתו לשעבר אידית גרציה ז"ל מבת ים, נסע בשכרות באור אדום, התנגש ברכב והרג את גרציה ועוד 3 נוסעים. הוא הורשע בחטיפה והריגה ונידון בהסדר טיעון ל9.5 שנות מאסר בלבד.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

המשטרה: החשוד נהג בפראות ללא רישיון ונמלט מהשוטרים

יש לציין כי בשפרעם טוענים שבשנים האחרונות נהרגו מספר צעירים בני העיר בתאונות שהתרחשו במהלך בריחה משוטרים. תושבים רבים בעיר מאשימים את המשטרה בכך שהיא רודפת אחרי עברייני התנועה, ובמשטרה דוחים את טענות התושבים.

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי בתגובה בנוגע לאירוע בשפרעם כי: "במסגרת המאבק המתמשך בקטל בכבישים וכחלק ממאמצי שוטרי משטרת ישראל לשמור על חיי משתמשי הדרך בכל שעות היום והלילה, ביצעו השוטרים אכיפה ממוקדת נגד עבירות מסכנות חיים. במהלך הפעילות הבחינו השוטרים בקטנוע שעורר את חשדם והם סימנו לו לעצור לבדיקה שגרתית.

רוכב הקטנוע התעלם מהוראת השוטרים בניגוד לחוק, והמשיך בנסיעה פרועה תוך כדי שהוא מגביר את מהירות הנסיעה. השוטרים נסעו בעקבותיו, כשבשלב מסוים רוכב הקטנוע החליק ונפצע באורח קל. השוטרים ניגשו אליו והגישו לו סיוע. לא זו בלבד שהחשוד נהג על קטנוע בלא שהוציא רישיון נהיגה מעולם ובכך סיכן את עצמו ואת יתר משתמשי הדרך, אלא, בחר בהתנהגות עבריינית  כשנימלט מהשוטרים תוך שהוא מגביר את מהירות הנסיעה ונוהג בפראות. משטרת ישראל תמשיך בפעילות אכיפה חסרת פשרות נגד עברייני תנועה במטרה להרחיקם מהכביש ולדאוג לשלומם ובטיחותם של כלל משתמשי הדרך.

במשטרה סירבו להשיב לפניית הקול היהודי בנוגע לשאלה האם הנהג נעצר, ומדוע נמנעת המשטרה מלהזכיר את הימצאותה של הצעירה היהודיה על הקטנוע ופציעתה, על אף שהאירוע צולם.

בנוגע לאירוע הנוסף בו צעיר ערבי "שיחק" עם ההגה של הנהגת, במשטרה סירבו להתייחס לנושא.

בתוך כך, בית משפט המחוזי בנצרת גזר חמש שנות מאסר ( הסדר טיעון ) שנה מאסר על תנאי , על חוסיין שחאדה שהורשע על פי הודאתו בהריגתה של אימאן  זועבי בתאונת דרכים לפני שנה וחצי סמוך לצומת מרחביה .

שחאדה נהג ללא רשיון נהיגה בתוקף וכשהוא תחת השפעת סם . בנוסף גזר עליו בית המשפט קנס בסך 25,000 שח לעזבון ההרוגה ושלילת רשיון ל-22 שנים .

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד