בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עשרות עלו להר הבית בערב ראש השנה ובחג עצמו • וידאו ותמונות

עשרות יהודים עלו בערב החג להר הבית. המשטרה התירה לרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש ולרב יוסף אלבוים לעלות להר לאחר תקופת הרחקה ארוכה. גם בראש השנה עצמו עלו יהודים להר הבית • צפו בוידאו מהסברי הרבנים בהר

  • אלחנן גרונר
  • ג' תשרי תשע"ג - 18:30 19/09/2012
גודל: א א א

עשרות יהודים עלו בערב החג להר הבית. המשטרה התירה לרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש ולרב יוסף אלבוים לעלות להר לאחר תקופת הרחקה ארוכה. גם בראש השנה עצמו עלו יהודים להר הבית• צפו בוידאו מהסברי הרבנים בהר

\
r\n[caption id="attachment_42798" align="aligncenter" width="516" caption="יהודים בהר הבית בערב ר"ה תשע"ג (מטה תנועות המקדש)"]

ביום ראשון, ערב ראש השנה, עלו עשרות יהודים להר הבית. בראש העולים היו הרב ישראל אריאל ראש מכון המקדש, והרב יוסף אלבוים, שהמשטרה התירה להם לעלות להר לאחר שהורחקו מהמקום למשך תקופה ארוכה. המשטרה ערכה להם 'שיחת אזהרה' לפני שהותר להם לעלות.

הרבנים הינם חלק משורה ארוכה של אישי ציבור ופעילים למען המקדש כדוגמת הרב יהודה גליק ויהודה עציון, הפועלים למען הגברת הקשר להר הבית, אותם "סימנה" המשטרה והורתה על הרחקתם מההר הקדוש. בנוסף לרבנים אריאל ואלבוים, אליעזר ברויאר שהורחק אף הוא מההר למשך למעלה משנה, הורשה לעלות בערב ראש השנה למקום הקדוש.

במהלך הביקור בהר הסביר הרב אריאל אודות עבודת המקדש בראש השנה, ועל התקיעה בשופר שלוותה בחצוצרות.

"היה שופר באמצע ושתי חצוצרות בצדדים, "בחצוצרות וקול שופר הריעו לפני המלך ה'". במקדש היו תוקעים גם בחצוצרות ובבית הכנסת רק בשופר", הסביר הרב אריאל.

"מה שמיוחד בראש השנה שזה גם ראש חודש, ואז לא היו לוחות וקידוש החודש היה תלוי בעדים שיבואו ויגידו אנחנו ראינו את הירח. רק ביום, בערך בשעה 10 היו מגיעים להר הבית העדים ואומרים אנחנו ראינו את הירח, ורק אז הוחלט שהיום ראש השנה ודאי".

"את הקידוש שעשו בלילה עשו מספק", הסביר הרב אריאל. "ורק אחרי העדים תקעו בחצוצרות ובשופר והוציאו את הקורבנות והלויים התחילו לשיר את השיר של יום המיוחד לראש השנה".

\
r\n[caption id="attachment_42797" align="aligncenter" width="528" caption="הרב אריאל והרב אלבוים בהר הבית בערב ראש השנה (אסף פריד)"]

בגדי כהונה בהר הבית?

במטה אירגוני המקדש אמרו כי הם מעודדים מהעובדה ש"המשטרה החלה לחזור בתשובה על מעשיה הבלתי חוקיים בהר הבית".

"גם אם התשובה היא חלקית ביותר היא נותנת תקוות טובות של התחלה לתיקון דרכיה הרעים של משטרת המקום, ולביטול אפליותיה נגד מתפללים יהודים", אמרו במטה.

בראש השנה עצמו עלו קבוצת חסידי ברסלב אל הר הבית. המוסלמים שהבחינו ביהודים לבושים בקיטל וכיפות לבנות, צילמו את החסידים וטענו כי מדובר ביהודים עם בגדי כהונה.

בעשרת ימי תשובה צפויים לפקוד את הר הבית מאות יהודים, בהם קבוצה גדולה של תלמידי ישיבת ההסדר במעלה אדומים בראשות הרב נחום אליעזר רבינוביץ'.

צפו בדברי הסבר של הרבנים אריאל ואלבוים על עבודת המקדש ועל הר הבית.

צילום באדיבות אסף פריד
תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד