בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קטינה בסיכון גבוה נעדרת 14 יום - המשטרה לא מחפשת אותה

הקטינה נעדרת שוב ושוב ממוסדות רווחה. מי שסייעו למשפחה הם רק אנשי ארגון להב"ה, ובמשטרה לא ביצעו פעולות חקירה בסיסיות עד לפניית הקול היהודי וח"כ בן גביר. "מקווים שתימצא בשלום"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ח' תשרי תשפ"ב - 20:55 14/09/2021
גודל: א א א
ארכיון ארכיון (צילום: יונתן וולצר'/tps)
ארכיון ארכיון (צילום: יונתן וולצר'/tps)

קטינה בסיכון בת 16 נעדרת כבר 14 יום ממוסד חסות הנוער של הרווחה בו היתה אמורה לשהות בצו בית משפט, ומקורביה טוענים כי המשטרה כמעט ולא עושה דבר כדי למצוא אותה.

מדובר בקטינה שנעדרה כבר מספר פעמים, נוצלה ונפגעה. מקורביה אומרים כי במשטרה לא מתקשרים עימם ולא ביצעו פעולות חקירה בסיסיות כדי לאתר אותה. בנתיים ההורים המודאגים חוששים לגורל ביתם, שגם אוימה מספר פעמים בידי עבריינים ערבים שיצרו איתה קשר.

יש לציין כי לפני כחודש היא נעדרה במשך כשבוע, כאשר מקורביה טוענים כי המשטרה לא ביצעה פעולות בסיסיות כמו בדיקת פלט השיחות מהמכשיר שלה. רק כעבור מספר ימים הצליחו בני המשפחה לבצע בעצמם את פעולת הוצאת פלט השיחות ובתוך מספר דקות איתרו באמצעות נהג מונית שהסיע אותה את המקום בו שהתה מספר ימים קודם לכן, בניין נטוש באחת הערים הגדולות.

רק אז הגיעו שוטרים למקום אך הקטינה כבר לא היתה שם מאחר ועברו מספר ימים, בהם למפרע התברר כי היא חוותה פגיעה קשה. במידה והמשטרה היתה מבצעת את הפעולה הפשוטה של הוצאת פלט השיחות ככל הנראה היתה הקטינה מאותרת כעבור כמה שעות.

מי שמלווים את המשפחה מספר חודשים הם אנשי ארגון להב"ה הנמצא בשעות אלו בסיום קמפיין הגיוס להמשך פעילות הארגון.

"את הכאב וחוסר האונים של ההורים מול אזלת היד של הרשיות קשה להכיל", סיפרה לקול היהודי ענת גופשטיין מארגון להב"ה שמלווה את המשפחה. "מדובר בנערה בסיכון גבוה המסכנת את שלומה הפיזי והנפשי, כך לפי הצו שהוגש לבית המשפט, שפסק להעביר את הנערה ממוסד פתוח למוסד נעול. השופטת התעלמה מהעובדה שהילדה נעדרת ושאין אף גורם שפועל למצוא את הנערה. הגיע העת שהרשיות יעשו את תפקידם ויחפשו אותה".

בתוך כך היום (ג') פנה יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר לגורמים במשטרה, דרש את התערבותם וטען שאסור להפקיר את בת ישראל. ח"כ בן גביר מסר לקול היהודי כי "מדובר בפיקוח נפש. אני מקווה מאוד שהמערכת תתעורר ותעשה הכל כדי להחזיר את הנערה בשלום לביתה לפני שיהיה מאוחר".

יש לציין כי לאחר הפניה של ח"כ בן גביר ובקשת התגובה של הקול היהודי מהמשטרה, זומנה אמה של הקטינה לתחנת המשטרה למסור את המידע שברשותה וסוף סוף יצרו איתה קשר חוקרי משטרה שהחלו לבצע פעולות לאיתור הקטינה. מקורבי המשפחה מסרו לקול היהודי כי הם מקווים שכעת הקטינה תאותר בקרוב בריאה ושלמה.

ממשטרת ישראל נמסר לקול היהודי: "מדובר בנערה חוסה שבעת זו נמצאת בבריחה, נציין כי היא דרושה לחקירה בשל הפרת הוראה חוקית ובעבר הוחזרה מס׳ פעמים למעון בו שהתה. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם גורמי הרווחה וככל שתתקבל תלונה על ניצולה של הנערה, אנו נפעל בהתאם".

נזכיר כי במשרד הרווחה ממשיכים לסרב לתת לנו בקול היהודי את הנתונים אודות מספר הקטינות הנעדרות או בורחות ממוסדות חסות הנוער. גם פניות של חברי כנסת בעקבות החשיפה של הקול היהודי טרם נענו.

מדובר בקטינות הנמצאות תחת אחריות המדינה ונמצאות בסיכון גבוה ביותר בבריחות. לקול היהודי נודע כי רק לאחרונה התרחשו שני מקרים של קטינות כבנות 16 שנעדרו ממוסדות חסות הנוער וחזרו למוסד כשהן בהיריון. 

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד