בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לאט ובטוח מגיעים המסתננים לכל חלקה טובה"

"מה שקורה בקרית מלאכי היום זה מה שהתרעתי עליו במשך עשור שלם", אומרת לקול היהודי מאי גולן מדרום תל אביב

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב סיון תשע"ח - 08:18 05/06/2018
גודל: א א א
מסתננים. ארכיון צילום אילוסטרציה: הקול היהודי
מסתננים. ארכיון צילום אילוסטרציה: הקול היהודי

קטטות המוניות נצפו שלשום ברחובות תל אביב וקרית מלאכי אמש בהם עשרות מסתננים אריתראים יידו אבנים, היכו ודקרו, במהלך מהומות בין תומכי המשטרה האריתראי לבין מתנגדיו.

אלא שאם בדרום תל אביב כבר התרגלו התושבים למראות שכאלו, הרי שבקרית מלאכי נדמה שהתושבים לא ציפו למעשים.

מאי גולן - יו״ר עמותת העיר העברית, תושבת דרום תל אביב ומי שפעילה כבר מספר שנים כנגד תופעת המסתננים, קיבלה פניות מתושבים זועמים בקרית מלאכי, ואף פרסמה בדף הפייסבוק שלה סרטון של אחד התושבים בו הוא מתעד את זירת הדקירה בה נפצע מסתנן כבן 25 באורח בינוני.

"מה שקורה בקרית מלאכי היום זה מה שהתרעתי עליו במשך עשור שלם. לאט ובטוח מגיעים המסתננים הבלתי חוקיים מאריתריאה לכל חלקה טובה, כובשים והורסים אותה לעיני כל התושבים התמימים שלא מבינים מה נפל עליהם", אומרת גולן לקול היהודי, ומתריעה מפני המשך התפשטות התופעה לאור אזל היד של הרשויות.

"מה שקורה היום בקרית מלאכי וקורה כבר עשור במדינת דרום ת״א, קורה גם בפתח תקווה, באילת, ערד, אשקלון, יבנה, שכונה ב' באשדוד, רמת אליהו בראשון ועוד... המשותף לכולן הוא: שכונות ללא קול ממשי אל מול הגורמים והרשויות, כי הרי אם היה מדובר בצהלה או קיסריה, הרי שזה לא היה קורה".

עוד בנושא:

גולן מעבירה ביקורת על הממשלה שעד כה לא קידמה פיתרון להוצאת המסתננים.

"ממשלת ישראל הותירה אותנו כרגע בנקודה הקשה ביותר במאבק הזה - וזו הנקודה ללא החלטה. ללא פתרון אמיתי כולל ומערכתי, ללא פסקת ההתגברות, וללא חוק מסתננים וכן מתווה או״ם מגוכך - מבינים המסתננים ועוזריהם מהשמאל כי הם יכולים לעשות כל העולה על רוחם, כולל השלטת אימה פחד וטרור ממשי בדמות מיצגי האלימות האכזריים שלהם ברחבי שכונות שונות במדינת ישראל".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד