בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שערורייה, חוצפה וסכנה; התגובות להחלטת בג"ץ בנושא הגיור

החלטת בג"ץ כי מתגייר רפורמי יוכר כיהודי, מעוררת סערה גדולה. הרב הראשי: "כשכל נכרי יכול להיות אזרח, במה מדינת ישראל היא מדינה יהודית?"

  • י"ח אדר תשפ"א - 08:03 02/03/2021
גודל: א א א
צילום: יהודה פרל
צילום: יהודה פרל

החלטת שופטי בג"ץ מאמש הקובעת כי גוי שהתגייר בגיור רפורמי יוכר על ידי מדינת ישראל כיהודי ויהנה מחוק השבות, ממשיכה לעורר סערה גדולה בעולם היהודי.

הרב הראשי לישראל, ונשיא בית הדין הגדול אמר, כי "מי שהתגיירו בגיור רפורמי ודומיו אינם יהודים, שום החלטת בג״צ כזו או אחרת לא תשנה את העובדה הזו".

"יש להצר על כך שבית המשפט בהחלטתו מאשר את הצפת מדינת ישראל בעולים אשר בינם לבין היהדות אין דבר. כל אחד מאזרחי ישראל צריך לשאול את עצמו בערב עצוב זה, במה מדינת ישראל היא מדינה יהודית כאשר כל נכרי יכול להיות אזרח מדינת ישראל".

הצטרפו לערוץ הטלגרם של הקול היהודי >>

ממרכז ליב"ה נמסר בתגובה להחלטת בג"ץ: "החוצפה של שופטי בג"ץ שוב עוברת כל גבול. מדינת ישראל היא מדינה יהודית ועל אופיה וצביונה של המדינה לא יחליטו השופטים. שוב ושוב מנסים שופטי בית המשפט לרמוס את יהדותה של המדינה ולשנות את אופיה על הגב של הציבור בישראל שרובו המוחלט מעוניין במדינה יהודית".

"נתינת מעמד ל'גיורים' רפורמיים וקונסרבטיביים היא קביעה שמטשטשת באופן חמור את צביון המדינה ועלולה להביא חלילה למדינת ישראל את החורבן שמביאים הקונסרבטיביים והרפורמים על יהדות ארה"ב".

   | "צריך להתגייר על פי ההלכה היהודית"

במפלגת ש"ס אמרו בתגובה להחלטת בג"ץ, כי "החלטת בג"צ להכיר בגיורים הרפורמים והקונסרבטיבים היא פגיעה אנושה בצביונה היהודי של המדינה והרס מוחלט של הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה שקיים למעלה מ-70 שנה".

"החלטה מקוממת זו פוגעת באחדות העם ומהווה ביטוי נוסף לניתוק החמור של שופטי העליון מרוב העם בישראל, שמאמין במדינה יהודית ורוצה לשמור על היהדות על פי המסורת הנהוגה מזה אלפי שנים".

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר: "הערב הזה פחות טוב אחרי פסק הדין שניתן היום בבית המשפט העליון שמכיר למעשה לראשונה מאז קום המדינה בגיורים רפורמים".

"מי שרוצה להכנס בשערי העם היהודי צריך להתגייר ע״פ ההלכה היהודית. זה הוסכם כחלק מהסטטוס קוו ע״מ לשמור על אחדות העם. כדי שעם ישראל יישאר עם אחד לא רק היום אלא דורות קדימה. כדי שהנכדים והנינים יוכלו להנישא אחד עם השני בלי שנצטרך לנהל כאן ספרי יוחסין".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> 

"פסק הדין הזה הוא שערורייתי כי בגץ נכנס למגרש לא לו. אף אחד לא הסמיך אותו לקבל הכרעות בשאלות ערכיות מהותיות הנוגעות לליבת הזהות של מדינת ישראל. בדמוקרטיה מכריעים בוויכוחים ערכיים ששנויים במחלוקת ציבורית במגרש הדמוקרטי".

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר: "בג"ץ הפך להיות הבית של התנועה הרפורמית ומקעקע את הזהות היהודית של מדינת ישראל. פסק הדין החמור שפורסם היום פותח פתח מסוכן שיאפשר למחוק את הרוב היהודי במדינה ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד