בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לא שכחנו שאין לך בית"

צפו: לקראת ראש השנה עלו מאות יהודים בטהרה להר הבית. "כל התפילה שלנו בראש השנה היא שתתגלה מלכותו של השם במקום שלו"

  • יח"צ
  • כ"ח אלול תשפ"א - 19:16 05/09/2021
גודל: א א א

לקראת המלכת ה' בראש השנה עלו היום (א') מאות יהודים בטהרה להר הבית. כחמישים תלמידים מישיבת צפת עלו בראשות ראש הישיבה הרב אייל יעקובוביץ' שעלה חזן לחזרת הש"ץ בנוסח המיוחד של הר הבית. 

עוד עלו היום להתפלל בהר הבית הרב ישראל אריאל ראש ישיבת המקדש, הדיין הרב בניהו ברונר נשיא בית הדין בצפת, הרב יצחק לוי מרבני ישיבת הר עציון, הרב יצחק ברנד מרבני עמנואל הרב חברון שילה ראש ישיבת עותניאל לצעירים. והרב אבי לוריא מרבני ישיבת צפת.

מינהלת הר הבית מדווחת כי העליה להר הבית לקראת ראש השנה הולכת ומתגברת, והיום, יומיים לפני החג עלו להר הבית מאתיים יהודים בראשות הרבנים וראשי הישיבות. כמעט פי שניים מאשתקד.

"כל התפילה שלנו בראש השנה היא שתתגלה מלכותו של השם במקום שלו". אמר הרב יעקובוביץ בדברים שנשא בהר הבית. "אין מלך בלי שיש לו מרכז שלטוני, מרכז שממנו הוא משפיע את טובתו על כל העולם, על כל עמו". 

"זה המקום שממנו המלך מולך" אמר הרב, והזכיר את התפילה "ותמלוך אתה ה' בהר ציון משכן כבודך". "זה לא בכל בית כנסת, לא בשום מקום בעולם, רק במקום אחד השם אומר "פה אני נהיה מלך, זה מקום מלכותי". זה המקום הזה בחצרות בית השם עליו נאמר "בואו שעריו בתודה, חצרותיו בתהילה".

"הדבר שמאפיין את המלך זה שיש לו ארמון, בית, שדרכו הוא מושל בכל הארץ. לכן אנחנו אומרים "ותמלוך אתה השם אלוקינו מהרה לבדך "הר ציון". המלכות של השם היא בהר ציון. 

"זה ממש העבודה של ראש השנה, לבוא לכאן ולהודות להשם, לרצות את מלכותו ולהתברך ממנו. לבוא אל הבית של השם לפני ראש השנה ולהגיד "אנחנו רוצים אותך פה", הרי זה "מלכותו ברצון קיבלו עליהם". המלכות של השם תלויה ברצון שלנו, "אנחנו רוצים אותך פה, ובזכות זה אתה גם נהיה יותר מלך". 

"הגענו לכאן על מנת להיות צינור עבור כל עם ישראל, עבור כל העולם, מהמקום שממנו נברא האדם הראשון בראש השנה, ממקום המזבח הוצבר אפרו של אדם הראשון וכל שנה ושנה מהמקום הזה האדם מתחדש. 

"היינו שליחי ציבור בשביל כולם, בשבילכם ובעזרת השם מקווים שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה ומבורכת" אמר הרב. "באנו לחדש בשביל כולנו את השפע של הברכה, של הקדושה, של המלכות של השם על כולנו. 

גם הרב יצחק לוי נשא דברים בהר הבית בפני תלמידי הישיבה ודיבר בשבח בעליה למקום. "יש חשיבות עליונה בנוכחות שלנו כאן. קודם כל כלפי שמיא. כשאנחנו באים לכאן אנחנו באים להגיד "ריבונו של עולם אנחנו רוצים שיהיה לך בית, ולא שכחנו שאין לך בית. זה נוכח בחיים שלנו, זה דבר שהוא קיומי, זה תלוי בנו".

הרב שיבח את הישיבה על עלייתם כקבוצה מאורגנת מטעם הישיבה ועודד אותם לעלות גם שלא במסגרת עליות הישיבה "אם מסתייע אז לעלות גם בשלושת הרגלים, לפני יום הכיפורים, בחנוכה, בתשעה באב, בכל זמן שאפשר. יש אנשים שעולים פה כל יום, שיבח הרב את פוקדי המקום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 57 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד