בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העברנו מסר לילדים: "על קדושה לא מתפשרים"

תלמוד תורה 'מערת המכפלה' בקרית ארבע בחר לנסוע לבריכה נפרדת מרוחקת. "אכן שילמנו הרבה בגשמיות, אבל הרווחנו הרבה ברוחניות וקדושה"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז תמוז תשע"ח - 16:00 10/07/2018
גודל: א א א
ילדי תלמודה התורה בבריכה (באדיבות המצלם)
ילדי תלמודה התורה בבריכה (באדיבות המצלם)

בשבועות האחרונים סיקרנו בהרחבה את פתיחת הבריכה בקרית ארבע-חברון לשעות מעורבות. שלשום פרסמנו לראשונה כי הבריכה נקלעה לקשיים כלכליים עקב ביטול מנויים ואי חידוש של מנויים רבים. בין השאר הצטרפו למחאה גם מוסדות חינוך שהחליטו כי בניגוד לשנים קודמות, לא יגיעו לבריכה עם התלמידים.

בשיחה עם הקול היהודי, מספר מנהל תלמוד התורה 'מערת המכפלה' בקריית ארבע הרב עמית חזי, על ההחלטה ועל המסר החינוכי שהעביר צוות המוסד לתלמידים.

"ביום ראשון יצאו תלמידי הת"ת ליום כיף בבריכה. אלא שבניגוד לשנים קודמות עקב המצב לא רצינו לקחת את התלמידים לבריכה בקרית ארבע ויצאה הסעה מיוחדת לבריכה ביישוב סוסיא", סיפר הקב חזי לקול היהודי.
"לתלמידים אין הבדל מבחינת הבריכה אם היא בקריה או בסוסיא. הבריכה שם היתה כיפית והילדים היו מרוצים, אבל הם רואים שיש מסירות נפש לדברים כאלה, ולא על כל דבר מתפשרים כי זה נוח וזה קרוב".

"המאבק פה הוא לא רק מאבק על קרית ארבע אלא הוא מאבק שהוא סימן דרך לכל ישוב", טוען הרב. "פתיחת בריכה מעורבת בקריה, המוצגת כהתחכמות מול עריצות בג"ץ לטענת המצדדים בפתיחתה, החוששים כי מבלי הסכם פשרה כלשהוא בין הצדדים, יכפה בג"ץ בעוגן משפטי פתיחת בריכה מעורבת בקרית ארבע, הינו מעשה חמור ביותר מבחינה חינוכית! דבר ראשון, יש כאן כניעה לבג"ץ  ("הפריץ" לצורך הענין), שמצליח להלך אימים על מנהיגינו. הגיע הזמן להציב אמירה ערכית ברורה, המשקפת את דעת התורה -בריכה מעורבת אסורה!".

"עובדה היא שהציבור החרדי, אשר מנהיגיו לא כורעים ולא רוקדים "מה יפית" לפני הפריץ, מצליחים הרבה יותר בקידום האינטרסים שלהם. בג"ץ חושש מהם! ובפרט שכלל לא ברור כי בג"ץ שש אלי קרב בפסיקות כאלו, דבר היכול ליצור תקדים הפוך בקהילות אשר מיעוטן דתיות/חרדיות וידרשו שעות נפרדות לעצמם וכעין דברים אלו.

בנוסף, הילדים והנוער, מלבד עצם הקילקול בהיפתח לפניהם אופציה כזאת, לא באמת מבינים את הריקוד המתוחכם הזה מול שלטונות החוק והצדדים החולקים. הם סוברים כי 'הותרה הרצועה' בקונסטלציה כזו או אחרת.
קל וחומר, כאשר אלו הרוצים בפתיחתה, מנצלים אמירות של רבנים שונים, שנאמרו בתום לב, "להוכיח" כי פתיחת בריכה מעורבת היא על דעת רבני הקריה".

דווקא בעקבות ההשפעה הכללית הנרחבת שיכולה להיות לסיפור מסביר הרב חזי מדוע המסר המועבר לילדים הוא כה משמעותי.

"זה שהתושבים עומדים על שלהם והראו שכאן לא מתפשרים, למרות שבקריית ארבע , הבריכה היא מקום הבילוי המרכזי לילדים ולנוער וגם למבוגרים, ויהודים פשוטים וטובים, מוכנים לוותר עליה במסירות נפש, יש בזה נקודה שהיא מאוד מאוד חשובה- התורה , ערכיה, והלכותיה, אינם עומדים למסחר כזה או אחר. אכן שילמנו הרבה בגשמיות, אבל הרווחנו הרבה ברוחניות וקדושה", הוא מסכם.

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 
תגובות (14) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון