בע"ה י"ז סיון תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחר: אלפים צפויים לעלות לציון האור החיים

נשלמות ההיערכויות להילולת רבי חיים בן עטר שתתקיים מחר בהר הזיתים. כ-100,000 יהודים צפויים להגיע ולהתפלל

  • דוד אור שחר
  • י"ג תמוז תשע"ח - 15:39 26/06/2018
גודל: א א א
קבר האור החיים
קבר האור החיים

נשלמות הכנות להגעת האלפים בהילולת רבי חיים בן עטר בעל "האור חיים" זיע"א.

ההילולא תתקיים השבוע ביום רביעי בלילה ולמחרתו יום חמישי- ט"ו תמוז, ומאורגנת על ידי הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים.

כחלק מהערכות הגדולה לקליטת 100,000 מתפללים, הנהלת מועצת בתי העלמין בירושלים ערכה במקום סיור יחד עם מ"מ ראש עיריית ירושלים וגורמים נוספים בעירייה ובמשטרה.

מ"מ ראש עיריית ירושלים הרב יוסף דייטש ציין במהלך הסיור כי "יש לנו זכות גדולה להיות שליחים בהכנות להילולא הגדולה עליה מגיעים כל שנה אלפים רבים מהארץ ומהעולם. מדובר באתגר לא פשוט כלל הן מבחינת המיקום והן מבחינת הדרכי גישה. לשם כך, נדרשת לוגיסטיקה של ממש".

מנכ"ל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ הוסיף "אנו צפויים להקים במקום אוהל רחב ידיים שיסייע בהצללת המקום לכל האלפים מקרני השמש הקופחות. בנוסף, השנה לראשונה יבנה גשר כניסה מיוחד לגברים, המאפשר מעבר ישיר מהכביש עד לאזור הציון. גשר זה יהיה דרך הכניסה, והמעבר הקבוע ישמש כדרך היציאה. בנוסף, כנהוג זה מספר שנים, גם השנה יבנה הגשר המיוחד לכניסת נשים.

מי שדואג כבר שנים רבות לארגון ההילולא, הרב בן- ציון קופרשטוק אומר כי השנה הציבור הגדול יראה את השיפורים הגדולים שנעשו על מנת לאפשר הגעה נוחה ובטוחה, כמו הדאגה כבכל שנה לשתייה קרה ומזונות בשפע גדול לכל המתפללים.

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו:" ההיערכות הגדולה להילולת האור החיים הקדוש זיע"א, הושלמה בהצלחה רבה. משטרת ירושלים ועשרות סדרנים צפויים לאבטח את ההמונים ולסייע בשמירה על הסדר הציבורי. נותר רק לאחל שיתקבלו כל תפילותינו ברחמים וברצון".

יש לציין כי השנה המשטרה לא תאפשר הגעת רכבים פרטיים, וחברת אגד מעמידה רכבת של אוטובוסים קו 51 מרח' מלכי ישראל, דרך רח' שמואל הנביא החל מיום רביעי בשעה 20:00   ועד 02:00 בלילה , ומיום חמישי בשעות הבוקר ועד סיום הלילולה בשעות הלילה. 

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון