בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לשאוף לקיים את מצוות הקהל בפועל"

צפו: אלפים השתתפו השבוע במעמד 'הקהל' ושמחת בית השואבה עם הרב גינזבורג בסוכתו של הרב שלום ארוש בירושלים

  • יהודה פרל
  • י"ז תשרי תשע"ו - 21:00 30/09/2015
גודל: א א א

למעלה מ-3,000 איש, גברים ונשים, השתתפו השבוע במעמד "הקהל" ושמחת בית השואבה עם הרב יצחק גינזבורג בסוכתו של הרב שלום ארוש בירושלים.

האירוע החל בריקודים שמחים עם בעל המנגן החסידי חיליק פרנק, ולאחר מכן דיבר הרב גינזבורג על מעמד הקהל, הנערך במעמד מלך ישראל במוצאי חג ראשון של סוכות בשנה שלאחר שנת השמיטה, ועל חשיבתו. "מעמד הקהל הוא מצוה על המלך, על הסנהדרין, ועל בית הדין להקהיל את כולם – האנשים והנשים והטף וגרך אשר בשעריך – הכל "לחזק את דת האמת", בלשון הרמב"ם. זו המטרה שלנו הערב פה – לחזק את דת האמת, גם בשמחה וגם ביראה ביחד", אמר הרב גינזבורג.

ריקודים באירוע מעמד הקהלה בישיבת חוט של חסד (יהודה פרל)

חיליק פרנק ותזמורת מנגנים באירוע (יהודה פרל)

עוד הוסיף הרב גינזבורג ואמר, כי על הציבור לפעול על מנת לקיים את המצווה הזו בפועל. "אנחנו ציבור וצריכים לשאוף לקיים את מצוות הציבור. אנחנו עושים זכר להקהל, ורוצים לקיים את מצוות הציבור, לעשות תשובה ציבורית, לא רק פרטית. המצוה הראשונה עלינו כשנכנסים לארץ היא להעמיד מלך – מצוה כללית ביותר, "שום תשים עליך מלך". כתוב בזהר הקדוש "'שום' לעילא", קודם צריך לשים עלינו את ה' מלך למעלה, ומכח זה "'תשים' לתתא", מכח שה' המלך שלנו למעלה יש לנו כח למנות מלך בשר ודם, "דוד מלך ישראל חי וקים", דוד מלכא משיחא. זו מצוה שמוטלת על כולנו".

הרב גינזבורג עם הרב ארוש (יהודה פרל)

הרב שלום ארוש מברך שוטר שהגיע לאירוע (יהודה פרל)

את האירוע ארגנה תנועת דרך חיים ומוסדות גל עיני בראשם עומד הרב גינזבורג, יחד עם מוסדות חוט של חסד בנשיאות הרב ארוש, שבתחילת דרכו בחזרה בתשובה למד אצל הרב גינזבורג.

אלפים במעמד הקהל ושמחת בית השואבה (יהודה פרל)

הרב גינזבורג באמירת 'לחיים' (יהודה פרל)

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד